Oost-Souburg verdient het! \ii aan iticlden Start verkoop If rsr m SCHINKEL DE WEERD mum s Maak een korenschof Leer alles over de Romeinen Kaars branden in de kerk Filosofie in 't Speelhof Boeken voor de boekenmarkt Orgelserie Natuurexcursie Residentie De Karolingenburght De - straks als eerste documentatie ontvangen' De Faam WOENSDAG 30 JUNI 2021 KORT NIEUWS UIT WALCHEREN V ÉK 't i 1 i F- i o Wonen aan de rand van de karolingenburcht. Op de plek van het voormalige restaurant en motorzaak Ovaa verrijst een statig gebouw met 25 unieke woonsferen. Residentie De Karolingenburght presenteert betaalbare luxe op de begane grond tot weldadige ruimte op de hogere verdiepingen met uniek en vrij uitzicht over onder andere de karolingische burcht. Kies uit aantrekkelijke appartementen en meerdere penthouses met unieke kwaliteiten. Ook in prijs biedt Residentie De Karolingenburght dus veel variatie. Op donderdag 15 juli 2021 deelt Schinkel de Weerd Makelaardij de indrukwekkende Tot die tijd noteren de makelaars vrijblijvend uw interesse. Bezoek ook www.vg-d.nl Kanaalstraat 41 4388 BK Oost-Souburg 0118460300 info@schinkeldeweerd.nl AAGTEKERKE - Groei Bloei Walcheren gaat weer van start met de groenworkshops. De eerste van dit jaar wordt de groenworkshop 'Korenschoof binden' bij Pluktuin 't Hof Ha zenberg aan de Prelaatweg 81 in Aagtekerke. De uitleg wordt verzorgd door Fred Minnaar. Maar wat is korenschoof bin den? Eerst gaan de deelne mers het veld in om bloemen te plukken, vooral met een lange steel. Van die bloemen gaan ze een boeket binden en als alle bloemen verwerkt zijn en je hebt een mooie koren schoof. Tijdens de workshop is er een kopje koffie of thee met een koekje erbij. De workshop wordt gehouden op woensdag 14 juli 2021 om 18.30 uur. Leden betalen 8,50 euro en niet-le- den 11,50 euro. Opgeven vóór vrijdag 9 juli door het aan meldformulier m te vullen op walcheren.groei.nl MIDDELBURG - Geïnteresseerd in de boeiende beschavingen die lang geleden zijn verdwe nen en je meer leren over de cultuur waar de geschiedenis begon? Schrijf je dan in voorde cursus 'De Romeinen'. Je leert over het oude Rome, de Ro meinen, hun gewoontes, hun cultuur en hun erfenis, die wij overal nog aantreffen. De Ro meinen, de bakermat van onze Westerse beschaving. Deze cursus bestaat uit zes lessen en start zowel op maandag 5 juli, woensdag 7 juli en vrijdag 9 juli. De cursussen starten om 14.00 uur en duren ongeveer twee uur en worden gehou den in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De docent is Ans Leek on de cursusprijs is zestig euro voor zes lessen. In formatie en aanmelden bij do cent Ans Leek 0118 - 641767 of 06-25427639 of per mail: jmpl. Ieek@gmail.com OOSTKAPELLE - In de maan den juli en augustus 2021 is de protestantse Dorpskerk in het centrum te Oostkapelle, iede re week een uurtje open, elke donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Omwille van de coronapreventie kan de To ren deze zomer helaas niet worden beklommen. Maar de kerkruimte wel, om ieder die dit wil, de mogelijkheid te bieden voor een kort moment van meditatie en het eventu eel kunnen branden van een kaarsje. In de Dorpskerk wor den deze zomer bovendien schilderijen geëxposeerd van kunstenares Jeltje Hoogen- kamp, die zich liet inspireren door teksten en gebeden van de Duitse dominee en verzets leider Dietrich Bonhoeffer. MIDDELBURG De derde edi tie van de Zeeuwse Nacht van de Filosofie wordt gehouden op zaterdag 3 juli in Speelhof Hoogerzael aan het Seispark 2a in Middelburg. Vanaf 14.00 uur in het teken van het filoso fische thema: De natuur was/ is hier. De hoofdsprekers zijn dit jaar filosofen Jozef Keu- 'artz en Lydia Baan Hofman. Ook auteur Wim Hofman, Ka- rel Leeftink (Staatsbosbeheer), filosoof Joyce Pijnenburg, Ira von Harras (ZMf), dichter Anna de Bruyckere en Herman Lelie- veldt (UCR) schijnen hun licht op het thema van de mid dag. 'De nacht' is dit jaar ver vroegd vanwege de kans op een kwartfinale van het Ne derlands elftal. Ons plastic af val draait allerlei zeeleven de nek om. Sleutelsoorten sterven uit De aarde warmt in record tempo op. Weinigen zullen nog ontkennen dat we de na tuur, onszelf incluis, flink in de nesten hebben gewerkt Kun nen we de invloed op de na tuur van menselijk handelen terugdraaien, of is het te laat? Eco-filosofen vragen zich af of het nog mogelijk is om cultuur en natuur te ontwarren. Be staat er ergens op de wereld nog wel zoiets als ongerepte natuur, of kunnen mensen de natuur weer wild maken? Wat is de natuur eigenlijk - of wat was ze? Kaarten kosten 10 euro (inclusief consumptie). Voor studenten geldt een tarief van 2,50 euro, eveneens inclusief consumptie. Om het aantal bezoekers goed in te kunnen schatten vraagt de organisa tie om vooraf een kaartje te kopen. Dit kan in boekhandel De Drvkkery aan de Markt 51 in Middelburg en via www. zeeuwsenachtvandefilosofie.nl MIDDELBURG - Voor de wel bekende boekenmarkt in de Koorkerk wil de organisatie zoveel mogelijk boeken inza melen in goede, nette, goed verkoopbare staat Je kunt de boeken tot en met eind juli elke maandag- en vrijdagoch tend van 10.00 tot 11.00 uur in leveren in de Koorkerk, Onder den Toren, Middelburg (rechts van de Lange Jan). Meer infor matie? Stuur een e-mail aan boekenmarkt@koorkerk.nl MIDDELBURG Op dinsdag 6 juli gaat de orgelserie in de Nieuwe Kerk te Middel- Concertorganist Arjen Leistra. Foto: PR burg weer van start. Het ope ningsconcert vindt plaats door de bekende concertorganist Aijen Leistra. Hij zal wer ken spelen van Bach, Camille Saint-Saëns, Reger, Distier en Dupré. Leistra (1973) studeer de orgel en kerkmuziek aan de conservatoria in Rotterdam en Den Haag. Na zijn afstuderen in 1998 vervolgde hij voor een jaar zijn orgelstudie bij Ma rie-Claire Alain in Parijs. Sinds september 2008 is Arjen Leis tra als organist en als Stadsor- ganist verbonden aan de Grote Kerk in Schiedam. Hij geeft vele orgelconcerten in binnen- en buitenland. Zo concerteer de hij in Engeland, Duitsland, Finland, Frankrijk, Italië en Slowakije. In 2005 en 2008 maakte hij concerttournees naar de Verenigde Staten en gaf recitals in Florida, Georgia en South- en North Carolina. Van zijn oigelspel verschenen de afjgelopen jaren een aantal cd's. Aanvang van het concert 20.00 uur. Toegang: 10 euro en 65 plus en studenten 8 euro. Kinderen tot 12 jaar gratis. WESTKAPELLE - Zaterdag 10 juli om 8.00 uur organiseert het Polderhuis een excursie onder leiding van een gids langs de zee over de dijk. De deelnemers krijgen een in- fbspeurtocht waarmee allerlei ontdekkingen worden gedaan. Het is zeer leerzaam voor kin deren en voor volwassenen. De gids zal vertellen over de verschillende vissen, vogels en schelpdieren die worden gevonden tijdens de tocht. Aanmelden is verplicht (mini maal 2 dagen van tevoren) via info@polderhuiswestkapelle. nl of 0118 - 570700. Betaling vooraf. 4 euro voor volwasse nen, kind 5 tot en met 12 jaar 2 euro. Kinderen verplicht on der begeleiding van tenminste 1 volwassene. G OF* V- ?r\\

de Faam | 2021 | | pagina 13