i Universiteit voor kinderen De Burgerij gaat weer open! Een fraai sigarettendoosje Oevers aan het Veerse Meer Bij-kletsen met de imker Lacrosse op de stranden Boekenmarkt Groen shoppen Rommelroute In Grijpskerke Rommelroute Amemuiden De Faam WOENSDAG 30 JUNI 2021 KORT WALCHERS NIEUWS CULTUUR WALCHEREN - Kunstenaars uit verschillende disciplines (schilderen, dans, poëzie en beeldende kunst) hebben zich laten inspireren door het Veer- sè Meer. Het initiatief hiervoor kwam van mensen die zich hebben verenigd in Stichting Pluim. Anderhalf jaar geleden is Pluim opgericht met als doel om de wereld van maatschap pij, natuur, wetenschap en kunst met elkaar te verbinden. Dit doel krijgt gestalte door het ontwikkelen, organiseren en uitvoeren van sociaal maat schappelijke kunst projecten. Oevers aan het Veerse Meer is het eerste project in dit kader. De eerste ronde van het project is te bewonderen op YouTube. In een korte filmpresentatie zijn vier verschillende kunstui tingen te zien, die gebaseerd zijn op locaties aan het Veerse Meer. Ga voor meer informa tie en reacties www.stichting- pluim.nl OOSTKAPELLE - Maak kennis met de fascinerende wereld van de bijen. Op woensdag 30 juni tussen 13.30 en 15.30 uur neemt de huisimker van Terra Maris elk half uur bezoekers mee in de fascinerende we reld van de bijen. Hoe herken je een koningin, wat is een dar, hoe maakt een bij honing en hoeveel bijen telt een bijen volk. Zijn wilde bijen hetzelf de als honingbijen? Je leert het allemaal van de imker. Je be taalt alleen de entreeprijs voor het museum. Reserveren bij de balie op de dag zelf, maximaal 1 a 2 gezinnen per keer. Hou de website in de gaten voor even tuele aanpassingen in verband met de coronamaatregelen. www.terramaris.nl VLISSINGEN - Tijdelijk verrui len de lacrossespelers de thuis- velden van HC Walcheren voor park Het Meiveld en de stran den van Walcheren. "Voor bijgangers kunnen de sport bekijken en zeker ook komen proberen." Zo zegt aldus front man Daniël Sterenborg. Hij legt uit dat de sport nog niet helemaal bekend is, en dat is ook niet vreemd. Pas sinds no vember is de jonge sportclub bezig vaste grond onder de voeten te krijgen in Zeeland. Hij glimlacht: "We hebben La crosse al eerder naar Bergen op Zoom gehaald; dus we we ten dat het een uitdaging is. Dat we toch tiental leden heb ben geworven in Zeeland, dat ten tijde van een pandemie! Ook zijn er ruim 2.000 deel nemers aan (school)dinics ge weest. Dat helpt toch wel aan je bekendheid." Op woens dagavond 7 en 14 juli om 18.00 houdt de jonge sportclub open trainingen op het Cruijff Court in het park Het Meiveld. Op 21 en 28 juli op het Badstrand Vlissingen, om vervolgens 4 en 11 augustus twee keer in Zou- telande te zijn. Op 18 augustus in Domburg-Noordduine en afsluitend, op 25 augustus in Oostkapelle bij strandopgang de Piraat De zomertrainingen staan open voor deelname van individuen en groepjes: kin deren en volwassenen in alle leeftijdscategorieën. Lacrosse laat veel sporten in zich her kennen, zoals hockey, rugby, basketbal. Wat resulteert in een snel en leuk spel. Reden genoeg om het deze zomer te komen ontdekken in het park Het Meiveld en de stranden van Walcheren. Geheel vrijblij vend op woensdagavond 18.00 uur. Meer weten? Bekijk Face- book en Instagram: @LoKust Lacrosse, of mail naar info@ lokustlacrosse.nl MIDDELBURG - Op zaterdag 3 juli organiseert het Etty Hil- lesum Huis een boekenmarkt. De markt is geopend van 13.00 tot 17.00 en wordt gehouden aan het Molenwater 77, het geboortehuis van de Joodse dagboekschrijfster Etty Hille- sum. Voor liefhebbers van de Joodse cultuur en geschiedenis is er een rijk aanbod van twee- dehandsboeken, en ook enke le nieuwe boeken. Het aanbod varieert van wetenschappelij ke verhandelingen, tot kunst boeken, romans en literatuur. Met de aankoop van een boek steunt u tevens de crowdfun- dingscampagne van het Etty Hillesum Huis. In het geboor tehuis van de Joodse dagboek schrijfster aan het Molenwater 77 wordt een Etty Hillesum Huis gerealiseerd. Het wordt een plek van waaruit Étty Hil- lesums gedachtegoed verder verspreid zal worden door middel van debatten, lezingen, symposia, tentoonstellingen, educatieve programma's en kunst- en culturele projecten. I' MIDDELBURG - Grpen shop pen én goed doen? Het kan, bij de Beurs van Kledingbank Zee land aan de Ravensteijnweg 1A in Middelburg. Iedere week is de leukste én grootste twee dehands kledingwinkel van Zeeland geopend op maandag, dinsdag en woensdag van 9.00 tot 1400 uur. Vanaf nu ook ie dere laatste zaterdag van de maand. Dus shop je zomergar- derobe dit jaar tweedehands bij elkaar en steun met je aan kopen het werk van Kleding bank Zeeland! De Beurs is een Tijdelijk verruilen de lacrossespelers de thuisvelden van HC Walcheren voor park Het Meiveld en de stranden van Walcheren. ruime tweedehands kleding winkel. ledereen is van harte welkom, er is geen verwijsbrief voor nodig. Het aanbod van dames- heren- en kinderkle ding is zeer divers en tevens is er een grote sortering bad- en bedtextiel. De rekken worden steeds aangevuld en ververst. Natuurlijk kun je even passen en je aankopen kun je contant of met pin betalen. GRIJPSKERKE - In Grijpskerke en Buttinge wordt op zaterdag 3 juli van 9.00 tot 13.00 uur een rommelroute gehouden. Je kunt spulletjes verkopen vanuit je tuin, garage, stoep of oprit. De opbrengst heeft geen vast goed doel, maar dit mag altijd. Aanmelden onder vermelding van straat en huisnummer kan tot en met 1 juli via rommel- routegrijpskerke@gmail.com. Deelnemers zijn te herkennen aan een vlag of vlaggetjes. Ook worden deelnemende straten gedeeld op de facebookpagina Inwoners van Grijpskerke en hangen er lijsten bij onder an dere de Spar, bij de brievenbus aan de Kerkring en in de wijk Nimmerdor. ARNEMUIDEN - Zaterdag 3 juli kun je van 09.00 uur tot 15.00 uur in de middag leuke spulletjes komen bekijken en kopen tijdens de rommelrou te in Arnemuiden. ledereen kan zich tot 30 juni opgeven om deel te nemen. Vanaf 2 juli kun je op de website de plat tegrond vinden met de locaties van alle deelnemers van de rommelroute. www.bezoekarnemuiden. nl/rommelroute Het museum zal de gijt binnenkort exposeren. Foto: PR Kun je leren voor zeeheld? Werkt een zeeschilder op zee? Wat doen wrakken in de polder? Deelnemers van de Museum Jeugd Universiteit in het Zeeuws maritiem muZEEum krijgen antwoord op deze vragen. Ook benieuwd? Inschrijven kan vanaf nu. VLISSINGEN - Nieuwsgierige kinderen tussen de 8 en 12 jaar kunnen vanaf september weer met al hun vragen terecht bij meer dan 25 musea in heel Nederland, waaronder het Zeeuws maritiem muZEEum. De experts die de colleges hou den zijn ook nu heel bijzonder. Frits de Ruyter De Wildt, een nazaat van Michiel de Ruyter, komt vertellen over de jeugd van de Vlissingse zeeheld. Remmelt Daalder, oud-con servator van het Scheepvaart museum, heeft de schilderijen heipen uitzoeken voor de ten toonstelling Wind in de zeilen. Hij vertelt er spannende verha len over. Duikpak Alice Overmeer, onderwaterar- cheoioog, neemt haar duikpak mee. Hoe leuk is dat? Net als op de echte universiteit star ten de colleges in het voor- en najaar en zijn er bachelors en masters te halen. Colleges De collegereeks in het Zeeuws maritiem muZEEum bestaat uit drie colleges. De colleges in Vlissingen zijn op zondag 12 en 26 september en zondag 10 oktober van 11.00 tot 12.00 uur. Een college kost 6,50 euro inclusief entree voor het mu ZEEum. Je betaalt meteen voor de hele reeks. ül Inschrijven kan vanaf nu www.museumjeugduniversi- teit.nl Wijkcentrum De Burgerij aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissingen is weer open. Hieronder de wekelijkse activiteiten: Maandag 10.00 -12.00 uur. Elke Stap Telt Maandag 13.30 -16.00 uur. Line-dance en Crea Dinsdag 10.00 -12.00 uur. Computerhulp Dinsdag 13.30 -16.00 uur: NWH, een keer per maand Dinsdag 19.30 - 22.30 uur Bridge en Crea Woensdag 19.30 - 22.30 uur Koffie-Uurtje Woensdag 13.30 -15.30 uur Darten Donderdag 11.00 -12.00 uur Bewegen voor ouderen Donderdagi5.oo -16.00 uur Handwerken en burgerhoekje geopend. Donderdag 19.30 - 22.30 uur Klaveijassen Vrijdag 13.30 -1430 uu: Atelier Kerkhove. Koersbal Zaterdag 13.00 -17.00 uur. Kerk 25 sept 10.00 -1400 uur Burendag en heropening van De Burgerij In de maand juli wordt er geen BurgerLunch en BurgerTafel geserveerd. Vanaf augustus worden de BurgerLunches en BurgerTafels weer maande lijks geserveerd in de zaal: elke tweede woensdag lunch van 1145 toti3.i5 uur en elke derde vrijdag diner van 17.00 tot 19.00 uur. Voor de lunch op woens dag 11 augustus en het diner op vrijdag 20 augustus kunt u zich nu al aanmelden via wijkcen- trumdeburgerij@gmail.com De kosten voor de lunch zijn 7 euro en voor het diner 8 euro. Kijk ook eens op www.wijk- centrumdeburgerij.nl Een klein messing sigarettendoosje met aan de ene kant de Grote Kerk en aan de andere kant het silhouet van Veere met twee meeuwen op de voorgrond erin geëtst, is de getuige van de vriendschap tussen H. W. Van Loon en Lucie van Dam van Isselt die beiden in Veere woonden. Er staat een inscriptie op: aan HW van Loon. LvDvl. Tjep van Voorst Vader kwam naar Museum Veere om het te schenken ter nagedachtenis aan zijn broer Pieter C. Van Voorst Vader, die in 2017 overleed. Het is een mooi moment, in dit jaar waarin er zowel een expositie over Lucie van Dam van Isselt als over H.W. van Loon. zal zijn. De ouders van Ijep en Pieter kregen het doosje van een oom die antiekhandelaar was in Cana da. Waarschijnlijk was hij in het bezit gekomen van het doosje door de nabestaanden van Van Loon. De oom was namelijk in Zeeland opge groeid en dat schiep een band. Het toeval wil dat de grootvader van Tjep en Pieter ooit de functie van secretaris aangeboden kreeg door H.W. van Loon. Hij heeft dat aanbod niet geaccepteerd.

de Faam | 2021 | | pagina 11