o Drie keer pianoprimeurs 6 Haring van Lions Club Als het Rescue virus je in zijn greep heeft laat het nooit meer los <5> Kunst vanuit en in Middelburg De Afstoters zoekt leden Simone van der Vlugt in 't Spui De Faam woensdag 23 juni 2021 WALCHEREN KORT VRIJWILLIGERS PORTRET COLOFON DE FAAM ANDERE TIJDEN VEERE - Douwe Eisenga, Jacco Lamfers en Pieterde Graaf bijten de spits af van een nieuwe reeks pianoconcerten in de Grote Kerk Veere. Zaterdag 3 juli is het eerste van een serie bijzondere concerten in de Grote Kerk Veere. Elke van die drie avonden nodigt de Middelburgse componist en pianist Douwe Eisenga twee pianisten uit die samen met hem ieder veertig minuten spelen. Sinds de release van het album "For Mattia" (2019) kruipt de Middelburgse componist Douwe Eisenga zelf achter de piano om zijn muziek live te spelen. Douwe maakt melodieuze minimal piano muziek. Deze eerste avond wordt hij vergezeld door Jacco Lamfers en Pieter de Graaf. Dit is ook een van de eerste mogelijkheden om Pieter de Graaf live werk te horen spelen van zijn in mei uitgebrachte album Equinox en Jacco Lamfers zal voor het eerst werk spelen van zijn dit voorjaar gereleasete album Highland Meditations for Piano. Voor liefhebbers van minimal music, modern klassiek, neo-klassiek en lekkere vibey piano muziek. Meer informatie en toegangskaarten via www.grotekerkveere.nl MIDDELBURG - In de receptie van ApartHotel Waepen van Middelburg aan de Stations straat 17 exposeert Wieteke Hendrikx haar kleurrijke Mid delburgse schilderijen. Wiete- ke's kunst is ook wel bekend onder de naam Middelburg Schilderkunst. Te zien en te koop zijn zowel grote als klei ne schilderijen, beschilder de objecten en kunstkaarten. Openingstijden doordeweeks tijdens kantooruren, de rode loper ligt voor u uit De exposi tie loopt voor onbepaalde tijd. www. middel burgschilder- kunst.nl MIDDELBURG - De Afstoters biljarten in het Palet in Mid delburg-Zuid, waar zij maan dag-, dinsdag-, woensdag- en donderdagmorgen of -mid dag het hele jaar door spelen. In de wintermaanden wordt er 's avonds een interne lib- re- en driebanden-competitie gespeeld. De contributie be draagt 55 euro per jaar. Bij De Afstoters staat gezelligheid en biljartplezier voorop en ieder een kan er zijn draai vinden. Lijkt het u wat, neem dan een kijkje in het Palet of bel Piet Waverijn op 0118-611317. VLISSINGEN - Op uitnodiging van ZB en Boekhandel 't Spui komt Simone van der Vlugt naar Vlissingen. Ze wordt daar geïnterviewd over haar werk en signeert haar boeken. Vrij dag 25 juni om 15.00 uur is Van der Vlugt present in Boekhan del 't Spui aan de Oude Markt 5 in Vlissingen en daar is plaats voor een publiek van 50 per sonen. Simone van der Vlugt is een van Nederlands groot ste en veelzijdige schrijfsters. Kinderen, jongeren en vol wassenen; ze weet een breed publiek in vervoering te bren gen met haar verhalen. Haar nieuwste historische roman De kaasfabriek (2020) vertelt het verhaal van twee vooruitstre vende vrouwen; een moeder en een dochter die hun plek in een veranderende maatschap pij proberen te vinden. Van der Vlugt wort geïnterviewd door door Jeanine Naerebout en Amanda Dietrich van ZB. Tijdens het interview kan het publiek ook vragen stellen. Daarna is er gelegenheid om Simone van der Vlugt te ont moeten, een boek te kopen en te laten signeren. Toegangs kaarten kosten 5 euro, inclusief individueel hapje en drankje en aanmelden kan via dezb. nl/simonevandervlugt, aan de balie in de Boekhandel 't Spui of in ZB Vlissingen. De Vlissingse Haringparty heeft nieuwe haring geschonken aan Ter Reede, de Zoute Viever en Scheldehof. Dennis Caste! van Rescue Vlissingen op de plek waar het volgend jaar weer allemaal te doen is, het Badstrand in Vlissingen. Foto: PR VLISSINGEN - Om toch iets te kunnen organiseren ten behoeve van het goede doel werden nieuwe haringen uit gedeeld aan de bewoners en het personeel van drie Vlis singse verzorgingstehuizen. De commissie van de Vlis singse Haringparty moest het prachtige netwerkevenement vanwege het Covid-19 virus opnieuw in een andere vorm gieten. Johan Mesu, Voorzitter HP commissie: "We zijn blij dat we dit jaar toch iets kunnen betekenen voor de Vlissingse gemeenschap. Uiteraard vin den we het erg jammer dat we dit jaar opnieuw onze bezoe kers niet kunnen ontvangen in de Lasloods te Vlissingen, maar we gaan ervan uit dat wij, sa men met onze sponsoren in 2022 weer een event kunnen organiseren zoals men van ons gewend is." De jaarlijkse Vlissingse Haring party is een activiteit van de Lions Club Vlissingen en Inzee Events. In 2022 zal het evene ment voor de 22e keer gehou den worden. Op 30 juni besteedt het programma 'Andere Tij den' aandacht aan de sla venopstand in 1785 op het Zeeuws slavenschip 'de Neptunus'. Na een uren lange strijd explodeerde dit schip uit Zierikzee op de kust van Ghana. De re portage is gebaseerd op het onderzoek en de pu blicatie van maritiem-his- toricus Ruud Paesie uit Middelburg en begint om 20.30 uur op NPO 2. Rescue Vlissingen is inmid dels een begrip in Europa. Hoe gaaf is het als je daar als vrijwilliger terecht kunt! Dennis Castel (34) vertelt hoe hij er zo ingerold is. VLISSINGEN - Hij was niet werkzaam in de hulpverlening maar werd gevraagd om iets te doen aan de website van Re scue Vlissingen. "Ik dacht nog, nou dat doe ik een paar keer en dan is het weer klaar. Maar inmiddels ben ik vrijwillig se cretaris en hoofd communica tie van Rescue." vertelt Dennis. "Als je er eenmaal in betrokken bent, grijpt het je aan en laat het je niet meer los. We heb ben een vaste kern van zo'n 30 mensen die in werkgroepen verdeeld zijn in aanloop naar het evenement In die werk groepen zitten mensen van de ambulancedienst, brandweer, politie en dergelijke met diver se netwerken die lobbyen voor Rescue waardoor we iedere twee jaar weer een geweldig evenement op poten kunnen zetten." Zo krijgen ze het ie dere keer weer geregeld dat er mensen komen vertellen over hun vak en worden de nodige wagens, helikopters en der gelijke geshowd. Met een be perkt budget allemaal want de deelnemers aan Rescue doen dit ook vrijwillig of in natura. "Het is natuurlijk prachtig al dat grote jongens speelgoed dat er te zien is." zegt Dennis, "En ik krijg enorm veel energie van mensen die zo gepassio neerd over hun werk kunnen vertellen. Dat merken we ook aan de bezoekers. Tijdens de laatste Rescue, waar ook een banenmarkt was georgani seerd, hebben zich verschil lende mensen aangemeld voor een baan in de zorg." Zo snijdt het mes dus aan twee kanten: een prachtig evenement waar bij Vlissingen op de kaart wordt gezet in binnen- en buitenland en een mooie kans voor orga nisaties en hulpdiensten om zich te promoten. Op de dag zelf lopen er 1200 vrijwilligers rond. ledereen meegerekend, van parkeerbeambten die je de weg wijzen tot degenen die de lunchpakketten verzorgen en alles daar tussenin. "Sponsor werving was altijd een taaie klus maar inmiddels, met de 12e editie in het vooruitzicht op 17 augustus 2022 worden we al een jaar van tevoren benaderd voor een plekje op de Boule vard." Wil jij ook vrijwilligers werk doen kijk dan op: http://vacaturebank. vrijwilligerspuntvlissingen.nl Advertentieverkoop en media-advies - E lotje.koster@dpgmedia.nl 06-15553486 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website w w w.fam i I ieb e l i cht e n on I i nenl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edison weg 37 E 4382 NV Vlissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf iViee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij 52 Ad

de Faam | 2021 | | pagina 3