O Wat is er te doen? Het gaat goed met de Van Dixhoombrigade 9 Veel open tuinen bij Groei Bloei MTV zoekt turntalenten Badminton is voor iedereen Herstart van het repaircafé Ik geloof dat ik het niet weet Op weg naar gelijkheid Dingeman op hoog niveau Bijeenkomst Handreiking Speurtocht in het Polderhuis De Faam WOENSDAG 16 JUNI 2021 VEILIGHEID WALCHEREN KORT Het zal niet vanzelf gaan maar het lijkt erop dat ondanks een periode van vijf maanden zonder training een groot deel van de leden van de Middelburgse Van Dixhoombrigade dit sei zoen gewoon kunnen afsluiten met een examen. Ook de strandwachten die de reddingsbrigade opleidt hebben ge woon een diploma in het vooruitzicht. MIDDELBURG - Voor de ver eniging was 2020 een bij zonder jaar. Waar de club aanvankelijk verwachtte dat er door corona wellicht min der interesse zou zijn in proef lessen groeide het ledenaantal van de brigade explosief met 46 procent. Droogzwemmen Inmiddels telt de dub 175 leden, maar die konden maanden lang niet terecht in het zwem bad. Gelukkig bleven vrijwel alle leden de club trouw. "Onze vereniging is bovendien finan cieel gezond", aldus voorzitter De lifeguards doen ook dit seizoen examen Leo Wolterman. Die sluiting zorgde voor een tijdelijke dip, maar conditie en techniek ko men nu snel weer op peil. "We gaan dit seizoen gewoon af sluiten met examens. Zeker voor de nieuwe leden lijkt dit ondanks alles haalbaarte zijn", zo stelt Wolterman. Lifeguards De Middelburgse reddingsbri gade leidt ook strandwachten op voor de Stichting Stran- dexploitatie Veere (SSV). De opleiding waarbij wekelijks getraind wordt in het zwem bad en op het strand, is nu net hervat. Desondanks gaan ook de lifeguards dit seizoen ex amen doen. Wolterman: "We hebben de opleiding iets an ders vormgegeven en op het strand in kleine groepjes ge traind. Hier hebben we wel zelftests bij ingezet om zo het risico op besmetting tot een minimum te beperken. Bij bepaalde hulpverleningsoe feningen kan logischerwijs na melijk geen anderhalve meter afstand worden gehouden. De opleiding ziet dus wat anders uit, maar de normering is ge lijk gebleven dus samen met de strandwachten gaan we nu nog een paar weken flink aan de bak om op 26 juni succes vol examen te kunnen doen. Die lockdown zorgde vooreen tijdelijke dip, maar conditie en techniek komen nu snel weer op peil. Als deze groep gereed is, staat de volgende al te trappelen om ook te starten." Normaal Wolterman hoopt volgend sei zoen een 'normaal' seizoen te beleven. "Dat ons ledenaantal fors groeide is natuurlijk erg fijn, maar de lessen waren toch wat beperkt en de boten zijn nauwelijks buiten geweest. Normaal gesproken bewaken wij elk jaar diverse evenemen ten op en rond het water maar ik denk dat de laatste bewaking die van de sinterklaasintocht in 2019 was. Onze rampenploeg leden hebben dus al een tijd niet veel gedaan terwijl juist zij ook erg belangrijk zijn voor onze vereniging." WALCHEREN - Op vrijdag 18 zaterdag 19 en zon dag 20 juni houdt Groei Bloei afdeling Walcheren weer zijn jaarlijkse Open tuinen weekend. In to taal 14 leden van de ver eniging stellen hun tuin gratis open voor ieder een die graag een tuin wil bezoeken. De tuinen zijn verspreid over heel Wal cheren en variëren van groot tot klein. Van kloos tertuin tot cottage tuin en van een tuin, geïnspireerd door Piet Oudolf tot een ontdektuin. Op de web site van Groei Bloei is een kaart van Walcheren met daarop ingetekend de locatie van de tuinen. Op deze manier kunt u uw bezoek plannen. Niet alle tuinen zijn alle dagen geopend. Wel zijn de ope ningstijden voor alle tui nen van 10:00 -17:00 uur. 0 Alle details zijn te vinden op onze website https-y/walch eren.groei, nl/activiteiten/nationa- le-tuinweek-202l/ informa- tie-over-de-open-tuinen/ In het Polderhuismuseum in Westkapelle is een archeologie-speur- tocht voor kinderen. Foto: Polderhuis westkapelle MIDDELBURG - De jaarlijkse turnt est van MTV in turnzaal de Zandkuil in Middelburg is zaterdag 19 juni vanaf 15.30 uur. Meisjes tussen de 4 en 10 jaar die gek zijn op turnen kun nen zich opgeven voor de turn- test. Tijdens de test kunnen ze laten zien wat ze kunnen en mogelijk een plek verdienen in de jong talentgroep of bij één van de selectiegroepen. Het afgelopen jaar was pittig voor de turnsport doordat de turn zalen lang dicht zijn geweest. Alle turnliefhebbers die het liefst hele dagen op hun han den staan, aan de brug hangen en over de kop gaan, moesten zich flink inhouden. Nu is het weer mogelijk om samen te trainen aan de verschillenden toestellen in de zaal en kunnen de selectiegroepen weer aan gevuld worden met nieuwe turntalenten. Aanmelden kan door een bericht met naam, leeftijd en telefoonnummer te sturen naar info@mtvmiddel- burg.nl. Deelnemers ontvan gen een bevestiging van de aanmelding via de mail. OOST-SOUBURG - Ook bad- mintonvereniging De Astro- iden is weer gestart en heet belangstellenden van harte welkom. Tot de zomervakan tie kan nog meerdere keren kennis gemaakt worden met de badmintonsport en met de gezellige vereniging. Er kan drie avonden vrijblijvend meegespeeld worden, daarna volgt eventueel een lidmaat schap. Rackets en shuttles zijn aanwezig. Zowel recreatief badmintonnen als het spelen van competitie behoort tot de mogelijkheden. Bij de jeugd is de juiste begeleiding aanwe zig. Belangstellenden zijn van harte welkom in Sporthal De Belt, Koopmansvoetpad 75 te Oost-Souburg. Vanzelfspre kend gaat alles volgens de dan geldende Covid-19 maat regelen van de overheid. De speelmomenten zijn voor se nioren in de zomer op dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur en in de wintermaanden van 20.30 tot 22.30 uur, vrijdag van 10.00 tot 11.30 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. De jeugd speelt op vrijdag van 18.15 tot 19.30 uur. Voor informatie kun je bellen met Leon Pleunis via 06 48529144 of e-mailen met bcastroiden(a) gmail.com MIDDELBURG - Na de succes- volle heropening van de Repair Café Middelburg bijeenkom sten afgelopen weken, wordt de reguliere agenda van 2021 weer opgepakt. Heeft u kapot te spullen en wilt u deze laten repareren tegen materiaal kostprijs? Kom dan langs met uw laptop, tablet, huishoude lijke spullen, kleding of alles wat u kunt dragen, behalve witgoed, bij De Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan 129 in Mid delburg. De reparateurs bekij ken dan wat zij voor u kunnen doen. U bent welkom met uw spullen van 10.00 tot 13.00 uur. Ophalen kan tot 15.00 uur. VLISSINGEN - De Walcherse formatie Jos Friends heeft de clip voor 'Ik geloof dat ik het niet weet' uitgebracht. De clip is gemaakt door Aijen Vente- vogel en zijn dochter Saar fun geert erin als engel. De clip is te bekijken op www.youtube. com/watch?v=BY6zRMBJ-EU. Daarnaast is er nu ook een facebookpagina van Jos Friends. Daarop kun je volgen hoe een nummer gemaakt wordt. Vaak zijn er wel tien sessies nodig voor een num mer, dus elke week een up date. Meestalis de formatie binnen twee maanden klaar. Daarna word er een clip ge maakt en ook dat proces kan je volgen. Op dit moment wordt er gewerkt aan het nummer Vlissingsestraat. MIDDELBURG - We horen vaak over het streven naar gelijk waardigheid. Wat ons vreemd is, hoeven we niet zo serieus te nemen. Vrouwen, kinde ren, mensen met een andere huidskleur dan de meest voor komende, mensen uit andere delen van de wereld, mensen met andere gewoonten dan de gemiddelde, mensen met een andere seksuele voorkeur, mensen met een ander geloof. Hoe worden we ons bewust van onze positie? Hoe leren we onze ingebakken vooroorde len ten opzichte van anderen te negeren? Het zijn vragen die het Stadspastoraat aan de orde stelt in het Lange Tafel Gesprek van 26 juni. Het programma is in het Hofje, Walgang 1, Mid delburg en duurt van 10.00 tot 15.30 uur, inclusief lunch. Deel name is gratis. Aanmelden kan via taakgroep.stadspastoraat(5> nieuwekerkgemeente.nl WESTKAPELLE - Schilder en van origine Wasschappelaar Dingeman Lievense exposeert van tot en met 30 oktober in vuurtoren 't Hoge Licht aan de Zuidstraat 1 te Westkapelle. In zijn huidige woonplaats Alme- re hervond hij zijn oude liefde voor tekenen en schilderen. Hij ontwikkelde daar een meer afgewogen en eigen stijl, die gelet op het kleurgebruik ex pressief genoemd kan worden. Voor openingstijden en het re serveren van een bezoek van 't Hoge Licht zie www.polder- huiswestkapelle.nl ARNEMUIDEN - Vereniging Een Handreiking houdt don derdag 1 juli een bijeenkomst. Dhr. A. van Wolfswinkel, huis arts en tevens coördinator van de Oase te Ouddorp en Theo van Helden, een oud-gast en ervaringsdeskundige, verzor gen samen een inleiding over het thema 'Op adem komen; psychische nood en de Oase'. De avond wordt gehouden in het kerkgebouw van de HHK te Arnemuiden aan de Van Cit- tersweg 2. De avond wordt om kwart voor acht geopend door ds. G. Kater. Deze avond kunt u bijwonen na aanmeldingjof meeluisteren via www.kerk- dienstgemist.nl en dan HHK Arnemuiden aanklikken. Aan melden kan via wmaljaars(3) zeelandnet.nl Voor vragen: Marian Maljaars, 06-46452826. WESTKAPELLE - Tijdens de nationale archeologiedagen op 18,19 en 20 juni is er in het dijk- en oorlogsmuseum een speurtocht voor kinderen. De stripfiguren Ada en Arre helpen met speuren naar allerlei oud heden. Het is aan de kinderen om de spullen op te sporen in het museum en de vragen op te lossen die bij de tekeningen staan. Je kan een tijdvak van 1,5 uur reserveren via 0118 570700 of info@polderhuiswestkapel- le.nl. Deelname:! euro. De opleiding waarbij wekelijks getraind wordt in het zwembad en op het strand, is na afloop van een deel van de corona maatregelen, weer hervat. ALLE FOTO'S: VAN DIXHOORN BRIGADE

de Faam | 2021 | | pagina 5