Nijpend gebrek sociale huurwoningen Aktueel (b Cadeau bij je diploma 'Als je een nieuwe ervaring wilt hebben: ga vrijwilligerswerk doen!' Burendag in in september De Faam WOENSDAG 16 JUNI 2021 Ook op Walcheren een probleem msummsss'k VEEL VRAAG NAAR WONINGENVOOR KLEINE HUISHOUDENS COLOFON E FAAM ONLINE PETITIE VRIJWILLIGERSPORTRET 11 Conny den Heijer Hoe lastig is het tegenwoordig om aan een betaalbare sociale huurwoning te komen? Monique Geers weet er alles van, zij schreef zich al opnieuw in voor een andere woning op het moment dat ze haar huidige betrok. Dat is inmiddels 6 jaar geleden... Monique Geers voor haar eengezinswoning in Middelburg. Ze wil graag naar het centrum verhuizen, maar hoe en wanneer dat ooit gaat gebeuren blijft de grote vraag. Foto: M. Geers MIDDELBURG - Sindsdien woont Monique met haar twaalfjarige zoon aan de rand van de stad. In een veel te gro te eengezinswoning voor een alleenstaande moeder met één kind. "Toen was ik er blij mee, ik kwam uit de randstad en zocht rust en ruimte. De helft van de woning gebruiken we niet en we hebben een grote tuin. Al- lemaal leuk als je samen bent maar als alleenstaande full time werkende moeder heb ik daar niet veel tijd voor. Ik zou graag naar het centrum willen, zeker nu mijn zoon de leeftijd krijgt dat hij gaat stappen. Af gezien daarvan, ik neem ruim te in die anderen misschien veel beter zouden kunnen ge bruiken, zoals een groter gezin. Ik heb geprobeerd te ruilen maar de reacties die ik kreeg ZEELAND - Daardoor is er voor iedereen die zich aan meldt een bedrag beschikbaar dat besteed kan worden bij de deelnemende bedrijven. Daarnaast worden er onder de deelnemers ook nog eens extra cadeaus verloot, zoals iPhone, Chromebook, game-compu ter, kleding, zonnebrillen en VIP-arrangementen. Naast de cadeaus en extra prijzen, krijgen alle aanmelders ook gratis een lidmaatschap van kwamen alleen van mensen die in wijken wonen waar ik beslist niet wil zitten en die zijn ook weer buiten het centrum." Samenwerkende woningcor poraties hebben 6 jaar geleden het beleid rond de inschrijving voor een huurwoning gewij zigd. Daarnaast worden huur woningen die leeg komen nu vaak te koop aangeboden. "Als die dan particulier verhuurd worden zijn ze niet te betalen, net zo min als de woningen in de vrije sector." zegt Monique. "Na drie jaar moet je je op nieuw inschrijven, daar betaal je ieder jaar 17.50 euro voor en afwachten maar weer." De woningcorporaties, verenigd in Zuidwestwonen willen het bij monde van Peter Andries- se graag uitleggen. "Op het moment dat je geen maxima le inschrijfduur gebruikt dan sluit je een deel van de wo ningzoekenden, zoals jonge ren (starters) en mensen met onverwachte veranderingen in hun leven door bijvoorbeeld ziekte of scheiding, uit van de De Zeeuwse Connectie. Hier door zullen zeker de jongeren die voor een vervolgstudie de provincie gaan verlaten mak kelijker een verbinding met Zeeland behouden. Ze worden natuurlijk uitgenodigd voor de verschillende activiteiten van De Zeeuwse Connectie. Via het het netwerk komen Zeeuw se jongeren die gaan stude ren makkelijk in contact met andere Zeeuwen in dezelfde studentenstad. mogelijkheid op een woning omdat deze in hun situatie nog geen inschrijftijd konden op bouwen. Als je de maximale inschrijfduur zou loslaten, loop je het risico dat woningzoe kenden wachten op de woning van hun dromen. Dat gunnen VLISSINGEN - De inschrij- ving voor Burendag 2021 is gestart. Vanaf nu kan ie dereen die zijn buren be ter wil leren kennen een Burendagactiviteit aan melden via www.buren- dag.nl. Burendag is op 25 september. De organisa toren hopen dat Burendag dit jaar weer als vanouds samen met elkaar gevierd kan worden. wij iedereen maar we hebben het bij woningen over schaar se goederen die wij zo eerlijk mogelijk proberen te verdelen. Het kan zijn dat corporaties in bepaalde buurten geen wo ningen hebben of omdat deze niet worden opgezegd door Niki Douma (22 jaar) en Noël Rau (34 jaar) doen allebei met veel plezier vrijwilli gerswerk. "Het voelt niet als werk", geeft Niki aan, "ik doe het gewoon graag." Niki is voor haar opleiding Ver pleegkunde gestart als be- zoekvrijwilliger bij Mante ling en ze is hier vrijwilliger gebleven. MIDDELBURG - "Ik heb een band opgebouwd met de me vrouw die ik bezoek. Ik vind het fijn om te zien dat ze blij is met mijn bezoekjes en de uitjes die we samen onderne men. Haar rollator in mijn auto en even samen een kopje kof fie drinken op de boulevard. Het is maar een kleine moeite voor mij en voor haar is het su perleuk om even iets anders te zien en te doen". Gezellig Op dit moment kunnen ze el kaar door de coronamaatre gelen niet fysiek zien, maar bellen ze. Niki kijkt ernaar uit als ze straks weer echt langs kan gaan. "Ik vind het zelf ook heel gezellig. Ze vertelt leuke verhalen over haar jeugd. Ik haal er zelf net zoveel uit als zittende huurders. Momenteel is er landelijk meer vraag naar woningen dan aanbod. In die zin kun je stellen dat er in het hele land te weinig woningen gebouwd worden om aan de vraag te kunnen voldoen. Een grote veroorzaker daarvan is de jaarlijkse verhuurdershef fing die de corporaties moe ten afdragen. Dit geld kan niet gebruikt worden voor renova tie, nieuwbouw of andere za ken die ten goede komen aan de woningmarkt. Momenteel is de gemiddelde inschrijf tijd van een woningzoekende andersom. En ik leer er ook van. Ik word door Manteling begeleid, we krijgen intervisie en trainingen. Dan ontmoet je ook de andere vrijwilligers, van hun ideeën en ervaringen leer ik ook weer." Leuk Noël is twee jaar geleden ge start als vrijwilliger bij Vo gel- en zoogdieren opvang de Mikke. Zieke en gewonde vo gels, egels en andere zoogdie ren worden er verzorgd met als doel ze weer in de natuur terug te brengen. Zijn vrijwilli gerswerk ligt nu even stil, maar hij kijkt ernaar uit om weer te gaan. "Ik houd van dieren en We willen ook in de toekomst goed kunnen wonen maar nieuwbouw is duur. Met de verkoop van huurwoningen verdienen corporaties geld en kunnen erdan woningen bijbouwen. Het gaat vaak om gezinswoningen die worden verkocht, met een aantrekkelijke koopprijs voor starters. Zo helpen zij starters ook weer aan een woning. die een woning accepteert in Middelburg en Veere 14 maan den, in Vlissingen is dit nu 16 maanden. In de praktijk blijkt dus dat we woningzoekenden binnen drie jaar een aanbie ding voor een passende wo ning kunnen doen." Monique is teleurgesteld. "Zo gaat het absoluut niet in de praktijk. Zij kunnen dit natuurlijk niet meten, zij meten alleen de mensen die woningen hebben geaccepteerd en niet iedereen die niet op 'een woning' wach ten, maar die op een 'passende woning' wachten." het is leuk om in een team sa men te werken. Eerder Als ik had geweten hoe leuk vrijwilligerswerk was, was ik er jaren eerder aan begonnen. Je komt in een nieuwe omgeving, leert andere mensen kennen. Als je een nieuwe ervaring wilt hebben, ga vrijwilligerswerk doen!". Meer weten? Benieuwd naar meer vrijwil- ligersvacatures? Kijk dan eens op www.welzijnmiddelburg.nl of neem contact met ons op via 06 - 82 218168 of vrijwilliger@ welzijnmiddelburg.nl. Advertentieverkoop en media-advies E lotje.koster@dpgmedia.nl T 06-15553486 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Redactie t Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: H) www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij Ad Woningcorporaties hanteren een inschrijfregeling van driejaar. Monique Geers zou dit graag zien verande ren en is daarom een online petitie gestart die te vinden is op www.petities.com/conta <1/322915 Alle Zeeuwse jongeren die net hun diploma hebben gehaald, of binnenkort halen, krijgen een examencadeau van De Zeeuwse Connectie. Het Zeeuwse netwerk werkt hierbij sa men met verschillende Zeeuwse bedrijven. Niki Douma en Noël Rau doen allebei met veel plezier vrijwilligers werk. TEKST EN FOTO: WELZIJN MIDDELBURG

de Faam | 2021 | | pagina 3