voor de huisvesting van internationale medewerkers Een doordacht concept, voortbordurend op jarenlange ervaring Terugblik info avond Hom Flex Stedenbouwkundig ingepast Meld u aan voor het Klankbord Internationale werknemers leveren een substantiële bijdrage aan de lokale economie info@homeflex.nl I homeflex.nl fi 03 Nieuw appartementencomplex HomeFiex De plannen voor de bouw van een huisvestingcomplex voor internationale werknemers aan de Bossenburghweg zijn de laatste maanden veel in de actualiteit geweest. Op het terrein zijn plannen om huisvesting voor 434 internationale werknemers te realiseren. HomeFiex is samen met Buitenplaats Zuidbeek de initiatiefnemer voor dit project. 5 jaar geleden is HomeFiex begonnen met ont wikkeling van haar eigen huisvestingsconcept. De aanleiding hiervoor was de krapte op de hui zenmarkt, maar ook de ongewenste situaties die ontstaan wanneer internationale werknemers in eensgezinswoningen in woonwijken verblijven. De opening van het eerste (kleinere) complex in Katwijk in 2017 was dan ook een mijlpaal. Bert Verheij legt uit: 'Heel bewust is gekozen voor een complex dat bestaat uit meerdere appar tementen. Door deze te koppelen in meerdere clusters ontstaat een open ontwerp waar men sen prettig kunnen wonen en overzicht behou den blijft. Na het succes van Katwijk opende in 2020 een groter complex in Honselersdijk. Circa 300 mensen verblijven daar n 2- en 3-persoons- appartementen. Deze appartementen zijn ver deeld over twee clusters en met dezelfde ruim telijkheid gebouwd als het complex in Katwijk. Onlangs is ook in Sluiskil een complex geopend. Bert: "De vraag naar huisvesting is erg groot. Toch wordt er te weinig huisvesting gerealiseerd doordat omwonenden angstig zijn wanneer een dergelijke locatie in hun nabije omgeving komt. De appartementen in Naaldwijk zijn inmiddels een jaar in de verhuur en tot opluchting van de omwonenden is van overlast is geen sprake. Na tuurlijk ging er vooral in het begin weieens wat mis; pizza's werden bij de buren bezorgd, of een verdwaalde bewoner zag een openliggend tuin pad aan voor openbare weg. Maar dat zijn za ken die op te lossen zijn. Daarom vinden we het ook zo belangrijk om vanaf het begin, tijdens de ontwikkeling, maar zeker ook na oplevering, in gesprek te zijn met buren en omwonenden. En dat is ook onze insteek hier in Vlissingen" Bert Verheij van HomeFIe: Voor meer informatie kunt u de brochure downloaden via www.flexwonenvlissingen.nl Op 2 en 3 juni werden in meerdere digitale sessies de huidige plannen gepubliceerd. Ook de werkwijze van HomeFiex als het gaat om beheer werd hierin uitgebreid toegelicht. De omwonenden en geïnteresseerden werden meegenomen in de ontwikkeling van het project. Er is toelichting gegeven op de verschillende bouwopties en er was mogelijkheid om vragen te stellen en voorkeuren uit te spreken over bijvoorbeeld de terreinindeling. Veel deelnemers spraken hun zorgen uit over (de omvang van) een complex op deze locatie. Uiteindelijk zal gemeente Vlissingen hier een besluit over nemen in het te doorlopen vergunning traject. Architect Annemieke van Es van 'Van Es Architecten' heeft de eerste schetsen gemaakt voor het project langs de Bossenburghweg. Hierbij is rekening gehouden dat het geheel past in de omgeving, tegenover de wijk Lammerenburg. Er zijn twee mogelijke indelingen geschetst. Bij optie 1 wordt het gehele kavel opgedeeld in 2 clusters van 72 appartementen Bij optie 2 wordt het kavel ingedeeld in 3 clusters van 48 appartementen. In beide gevallen staat de bebouwing ingetekend op een ruime afstand van de doorgaande weg, zodat langs de doorgaande weg een groen landschap gerealiseerd kan worden Het is de bedoeling een klankbordgroep samen te stellen met om wonenden, belanghebbenden, gemeente en eventuee' andere betrokken partijen. Wanneer u een positieve bijdrage aan deze ont wikkeling wilt leveren dan kunt u zich aanmelden via ons e-mail- adres flexwonenvlissingen@homeflex.nl. Geeft u daarbij aan vanuit welke achtergrond u wilt deelnemen aan dit overleg. Zo kunnen wij er voor zorgen dat de verschillende belangengroepen die er zijn, voldoende worden vertegenwoordigd. Wij staan open voor uw ideeën en suggesties. Deze kunt u per e-mail naar ons toesturen: flexwonenvlissingen@homeflex.nl. Door de aantrekkende economie en de (aankomende) vestiging en uitbreiding van grote bedrijven in het Sloegebied is de vraag naar internationale werknemers in de Walcherse regio de laatste jaren sterk toegenomen en zal ook blijven groeien. Internationale werknemers leveren een belangrijke bijdrage aan de regionale economie. De komst van deze (tijdelijke) werknemers naar de regio brengt een (tijdelijke) vraag naar huisvesting met zich mee. De gemeente heeft met een uitvraagprocedure aan marktpartijen gevraagd om een plan in te dienen voor huisvesting van internationale werknemers. De grond langs de Bossenburghweg is eigendom van Buitenplaats Zuidbeek B.V. en hierom beschikbaar voor de initiatiefnemers. Voor deze locatie wordt daarom door ons een plan ontwikkeld dat in de vorm van een omgevingsvergunningaanvraag en bijbehorende exploitatievergunningaanvraag bij de gemeente Vlissingen zal worden ingediend. We gaan uit van het ontwikkelen van een plan voor de huisvesting van maximaal 434 mensen. Het bouwplan past niet binnen het vigerende bestemmingsplan. Er zal dan ook tegelijk met de omgevingsvergunningaanvraag een verzoek worden ingediend om af te wijken van het bestemmingsplan. Dit voor een periode van maximaal 15 jaar. Daarna geldt weer de huidige agrarische bestemming. flexible housing

de Faam | 2021 | | pagina 16