Michiel de Ruyter voor het voetlicht Q' Walchers nieuws Rommelroute Zanddorp 'Het zijn elke keer successen als kinderen hun angst overwinnen' 4*1 (b Zeeuwse Boekenprijs De Faam WOENSDAG 9 JUNI 2021 Uitgestelde musical nu eindelijk live DE REPETITIES VAN DEZE PRODUCTIE BEGONNEN IN HET VOORJAAR 2019 AANGEKLEED CONCERT VRIJWILLIGERSPORTRET COLOFON E FAAM Door de redactie Muziektheater Zeeland is weer begonnen met de repetities voor Michiel de Ruyter, de musical. De in eigen beheer gepro duceerde musical komt in november op de planken in alle grote Zeeuwse theaters. WALCHEREN - De musical is geschreven door de Zeeuw Rini de Koster, de muziek is ge componeerd door de Vlaamse muzikaal leider van het gezel schap, Hans Laureijn. Anders De muziekshow brengt het andere verhaal van de Zeeuw se zeeheld Michiel de Ruyter. Niet zozeer de grote heldenda den trekken de aandacht maar vooral ook zijn dilemma waar hij de voorkeur aan moet ge ven: zijn verantwoordelijkheid voor zijn gezin of zijn verant woordelijkheid voor de Neder landse staat. Corona De repetities van deze bijzon dere productie begonnen in het voorjaar van 2019 en de eerste uitvoering was gedacht rond maart 2020. Covkhg gooi de echter roet in het eten. Een eerste uitstel naar november 2020 werd aangepast naar het voorjaar 2021, maar nog steeds bleek covidi9 een sta-in-de- weg. Via webverbindingen heeft het gezelschap de inge studeerde musical telkens op peil weten te houden, waar mee ook de binding in de cast werd bestendigd. Premiere Het begint er nu op te lijken dat de prachtige productie in november aan Zeeland kan worden gepresenteerd. De vijf voorstellingen in Goes, Mid- delburg en Temeuzen zijn op 12,13,20 en 27 november. Gratis In de aanloop naar de voor stellingenreeks van Michiel de Ruyter, de musical wil het Muziektheater Zeeland haar vele vaste theaterbezoekers bedanken voor het geduld en het lange wachten en wil ze hen trakteren op een extraatje. Op 6 juni worden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee video-opna men gemaakt van een concert dat kort daarna via internet gratis te bekijken is. Dit bijzon dere concert wordt uitgezon den op vrijdag 18 juni om 19.30 uur via streamen.nu/muze Tijdens het gratis concert worden vooral liederen uit allerlei prachtige andere musicals gezongen. Zowel koor, maar vooral solisten komen in het concert aan bod. Het publiek krijgt een zogenaamd aangekleed concert voorgeschoteld, hetgeen inhoudt dat met name solisten gekleed zijn in de stijl van het lied dat ze vertolken. Liederen die onder andere worden gezongen zijn I dreamed a dream, On my own en Bring him home uit Les Miserables, en het liedAnythingyou can do uit Annie Get your gun. In de Middelburgse wijk't zanddorp wordt alweer voor de derde keer een rommelroute gehouden. Kennelijk valt die bij de mensen in de smaak, want dit jaar wordt hij opnieuw gro ter en uitgebreider dan de vorige editie. Lu na Heuving: 'Al het plezier en die groei die ik zie, dat maakt het allemaal waard'. TEKST EN FOTO: WELZIJN VEERE MIDDELBURG - Bij de rom melroute 't Zanddorp en Bree- weg sluiten dit jaar ook veel veel zijstraatjes aan. Zo is de rommelroute dit vooijaar ook in de Koninginnelaan, t Zand dorp, Park Overwater, Breeweg en in alle zijstraatjes tussen de Breeweg tot en met de Oude Koudekerkseweg. Koopjes De gratis rommelroute is op zaterdag 19 juni. Van 9.00 tot 15.00 uur kunnen de bewoners van deze straten hun koop jes aanbieden vanuit hun tuin of garage of vanaf hun stoep. Buurtbewoners hoeven zich niet aan te melden. Humor Aan iedereen wordt gevraagd de geldende coronaregels zo veel mogelijk in acht te ne men. De dag wordt nog leuker als iedereen een dosis respect geduld en humor meebrengt. MIDDELBURG - De in- schrijftermijn voor deel name aan de Zeeuwse Boekenprijs (ZBP) is van 15 juni tot en met 15 juli 2021. Aanmelden gaat via de website van ZB. De aanmelding is pas officieel als er naast de digitale inschrijving zes exemplaren van het boek worden toege stuurd aan de ZB. Luna werkt vrijwillig voor Surf&Durf, een stichting zon der winstoogmerk, waarbij door middel van surfen het zelfvertrouwen van kinderen en jongeren met sociale en emotionele moeilijkheden vergroot wordt. "Je kan de golven niet tegenhouden, maar je kan wel leren sur fen!" is het motto van Luna. DOMBURG - Luna, die van beroep Psychomotorisch therapeut (PMT'er) is en als hobby surfen heeft, heeft de surftherapie in Domburg op gezet. Alle begeleiders zijn vrijwilligers en ze werken nauw samen met Sportshop Domburg. Luna werkt al ruim vijfjaar voor Surf&Durf, eerst in Sc heven ingen, waar alles begon en nu sinds driejaar in Domburg. Zelfverzekerd "Vanuit mijn beroep heb ik gezien dat leren door erva ring goed werkt. Zodra kin deren hun wetsuit aan doen, veranderd hun houding, ze zijn meteen zelfverzekerd. Ze veranderen in een super stoere surfer en dat is zo tof om te zien!" aldus Luna. Door onderzoek is aangetoond dat de surftherapie werkt. In het zomerseizoen is Luna zeker tweeënhalve dag per week bezig als vrijwilliger voor Surf&Durf, maar ook in de winter gaat het door. Ze houdt zich dan bijvoorbeeld bezig met fondsenwerving, onderzoek, promotie en het werven van vrijwilligers. Missie Waarom ze dit vrijwillig doet? "Ik heb een missie om surftherapie op de kaart te zetten. Het toegankelijk ma ken van surftherapie voor meer kinderen is mijn doel. Uiteindelijk wil ik er ook mijn werk van maken." Daarnaast ziet Luna de groei van de kin deren en dat maakt het mooi. "Het zijn elke keer successen als een kind zijn angst over wint. Al het plezier en die groei die ik zie, dat maakt het allemaal waard!" Meedoen? Wil je meer informatie over Surf&Durf of zelf vrijwilliger worden bij deze organisatie? Kijk dan op www.surfendurf. com Benieuwd naar meer vrijwil- ligersvacatures? Kijk dan eens op www.welzijnveere.nl of neem contact met ons op via 0118-583687 of info@wel- zijnveere.nl Advertentieverkoop en media-advies E lotje.koster@dpgmedia.nl T 06-15553486 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen ffe Redactie t Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij 52 Ad Michiel de Ruyter, De musical komt eind van het jaar in de grote Zeeuwse theaters Foto: Muziektheater Zeeland

de Faam | 2021 | | pagina 3