Regel tijdig zorgverzekering voor je 18e ■r' asis Overgewi OBESITAS Keuzehulp Bel: 088 013 96 20 krantenbezorg Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen? Voorkom datje onnodig veel premie 'HET IS GOED DAT HIJ ZIET WELKE KEUZESJE KUNT MAKEN' Snel bijverdienen en tijd overhouden? Word krantenbezorger in Arnemuiden, Middelburg, Viissingen of Oost-Souburg Je verdient gemiddeld €10,50 per uur, op zaterdag ligt de vergoeding vaak hoger! Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar! Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag! Minimumleeftijd 15 jaar De Faam WOENSDAG 9 JUNI 2021 door lndepender.nl 18 worden is een mijlpaal in het leven van elk kind. Opeens ben je volgens de wet volwassen. De ouders moeten daar door ook van alles regelen, naast een leuk verjaardagscadeau. Een eigen zorgverzekering, bijvoorbeeld. Bart {49) krijgt er mee te maken met zijn zoon Pieter, die dit jaar 18 wordt. Op eigen naam een studenten kamer huren, alcohol drinken, of zelfstandig autorijden. Het mag allemaal vanaf de dag dat je 18 bent. Maar er moeten ook allerlei zaken geregeld worden. Als je bijvoorbeeld niet op tijd een passende zorgverzekering afsluit, loop je het risico dat je er straks onnodig veel geld voor betaalt. Flinke aanvullende dekking Doe je namelijk niks tot een maand na de verjaardag, dan betaaltje kind dezelfde premie als de ouders. Bart legt uit: "Ik moet straks Pieters zorgverze kering regelen. Hij zit nu nog gratis op de zorgverzekering van mij en mijn partner. Al is hij wel in het najaar jarig. Ik vroeg me daarom even ah is het voor die paar maanden wel de moeite om dat allemaal te regelen, als je in december op nieuw gaat overstappen?". Die vraag werd voor Bart snel beantwoord, toen bleek hoe veel minder dekking Pieter no dig heeft. "Mijn partner en ik hebben een flinke aanvullen de verzekering, omdat Pieters jongere broertje een dure beu gel nodig heeft. Nu heeft Pieter zelf een keurig gebit, dus is die extra dekking voor hem hele maal niet relevant. Het gaat ons dus tientallen euro's sche len als we straks meteen zijn eigen zorgverzekering regelen. Ook voor die paar maanden al." Eigen risico en zorgtoeslag Hetzelfde geldt voor het eigen risico. Bart heeft voor de ze kerheid zelf niet zo'n hoog ei gen risico, maar hij ziet dit voor zijn zoon anders. "Pieter is een hartstikke gezonde jongen. De kans lijkt me dan ook klein dat hij snel zorg nodig heeft, dus Barts zoon Pieter wordt 18 jaar. Door even de tijd te nemen om samen een passende zorgverzekering te regelen, bespaar je veel geld. Foto we zetten het eigen risico voor hem lekker hoog. Mocht er dan toch iets gebeuren, dan kun nen we dat wel betalen." En zo blijken er nog veel meer manieren om te besparen op de zorgkosten als jongvolwas sene. "Ik was bijna vergeten dat je voor jongeren vrijwel altijd gemakkelijk zorgtoeslag kunt aanvragen. Dat scheelt meerdere tientjes, dus daar maken we zeker gebruik van. Misschien houdt Pieter straks uiteindelijk onder de streep wel geld over." Dat deze zaken op je 18e ineens op je pad komen, betekent ook een nieuwe stap in het onaf hankelijk worden. Bart vindt het dan ook van belang dat zijn kind bij het proces betrok ken is. "Wij willen Pieter best financieel ondersteunen met zijn verzekeringen, maar we regelen alles wel samen met hem." Bij volwassen worden hoort oolc je eigen zaken leren re gelen. "Het is daarom goed als hij ziet wat het kost en welke keuzesje kan maken als je een zorgverzekering gaat kiezen. Het is natuurlijk niet niks. Voor zo'n zorgpremie staat Pieter wel een paar middagen ach ter de toonbank van de bakker waar hij zijn bijbaantje heeft. Het is voor ons belangrijk dat hij zich daar bewust van is." Corona, thuiswerken of extra stress maken dat niet makkelijker! Duist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. Zorgsaam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en over de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. Kijk op obesitaskliniek.nl/agenda voor onze gratis voorlichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. Persoonlijke voorlichting? U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745 voor het maken van een afspraak. De voorlichting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden. Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 - 74 57 45 of info-temeuzen@obesitaskliniek.nl NEDERLANDSE K l

de Faam | 2021 | | pagina 13