Zomervoorstellingen van het Festival Onderstroom Wat is er te doen? 9 Leven tussen land en water Cursus dansen vanuit je hart Over vlinders en libellen Hament helpt Terre des Hommes Muzikanten in lockdown De kunst van het weglaten H™® KUNST WOENSDAG 9 JUNI 2021 Vvdl Ij Cl IC UUCII. De Faam WALCHEREN KORT Door de redactie Festival Onderstroom biedt in het weekend van 9, 10 en 11 juli meerdere Zomervoor stellingen. Veel daarvan worden gegeven in de Schel- debuurt en het Schelde- k wart ie r, twee karakteristie ke buurten in de Vlissingse binnenstad. Wat kan het pu bliek verwachten? Een tipje van de sluier kan al worden opgelicht. VLISSINGEN - Het festival komt met eigen producties en voorstellingen op bij zondere locaties: een filmi sche verkenningstocht van de Scheldebuurt, een mu ziektheatervoorstelling van festivalfavorieten BOT in de Machinefabriek, een theatrale audiotour rond het legenda rische schip de Willem Ruys en een Straattheater Bonan za, waarbij je vanaf de tribune kunt genieten van meerdere straatartiesten. Coronaproof De organisatie verwacht dat de veiligheidsmaatregelen in juli versoepeld zullen zijn, maar de veiligheid van hun publiek, Ook Panorama Walcheren heeft de deuren weer mogen ope nen en viert dat met een wisseltentoonstelling van Leen van Dixhoorn en van Hein Naerebout. De tentoonstelling loopt tot 11 juli. VLISSINGEN - Leen van Dixhoorn schildert met stift op karton. Een techniek die hij zichzelf eigen heeft gemaakt nadat uitingen van papier en lijm op karton te beperkend bleken. Veelal minimalistische, vaak zwart-witte weergaven, worden afgewisseld met gra fische voorstellingen in krach tige kleuren. Van Dixhoorn exposeerde eerder in onder andere Bibliotheek Vlissingen, Ter Reede Vlissingen en bij de Covra in Nieuwdorp. Hein Naerebout (1951) is zoon van maritiem kunstschilder GJ. Frans Nearebout. In zijn be roepsleven heeft hij 15 jaar in de reclamesector gewerkt en na deze periode nog 21 jaar les gegeven in marketing, recla metekenen en etaleren op het Deltacollege in Middelburg. Nu hij al enige tijd met pensioen is heeft hij zich helemaal toe gelegd op zijn tekeningen en schilderijen. Voor openingstijden zie: www.panoramawalcheren.nl Onderstroom biedt dit jaar onder andere een theatrale audiotour rond het legendarische schip de Willem Ruys. Foto: Onderstroom de vrijwilligers en de artiesten staat voorop. Ze bereiden de voorstellingen dus voor vol gens de veiligheidsmaatrege len. Voor alle voorstellingen moeten vooraf kaartjes gekocht worden en er is dit jaar geen vrij toegankelijk internationaal straattheaterprogramma. Spannend Directeur Onno Bakker vertelt over de plannen: "Eerlijk is eer lijk, het is best wel spannend om in juli iets te organiseren en toch gaan we ervoor. Om dat we allemaal toe zijn aan mooie voorstellingen en om dat we elke kans die er is om een deel van 'Onderstroom' door te laten gaan aan wil len grijpen. Het betekent ook dat er nog veel op poten moet worden gezet in vrij korte tijd. Dat is een uitdaging die we graag aangaan. We willen er zijn voor ons publiek, voor de makers en voor reuring en be leving in de stad." Kaartverkoop Voor alle voorstellingen moe ten vooraf kaartjes gekocht worden. Kaartverkoop start op 15 juni. En wat als er één of meerdere voorstellingen niet door kunnen gaan? Dan krijgt het publiek gewoon zijn geld Leen van Dixhoorn schildert met stift op karton; in dit wetk liet hij zich terug, natuurlijk. inspireren door Vlissingen. FOTO: LEEN VAN DIXHOORN Jan Willem Hament en Willem Tak met de kleurplaat voor Terre des Hommes. FOTOPR WESTKAPEUE - Het Polder- huis houdt zaterdag 12 juni om 9.00 uur een excursie van on geveer 2 uur onder leiding van een ervaren gids langs de zee over de dijk. Tijdens de excur sie krijgen de deelnemers een infospeurtocht waarmee aller lei ontdekkingen worden ge daan. Het is zeer leerzaam voor kinderen en voor volwasse nen. De gids zal vertellen over de verschillende vissen, vogels en schelpdieren die worden gevonden tijdens de tocht. Aanmelden is noodzakelijk en kan tot en met donderdag via info(a>polderhuiswestkapel- le.nl of 0118570700. Betaling vooraf. 4,00 euro voor volwas senen, kind 5 tot en met 12 jaar 2,00 euro. Kinderen verplicht onder begeleiding van ten minste een volwassene. SINT LAURENS - The Dancing Path start 9 juni in het Van Cit- tershof in St Laurens. Er wordt 6 weken elke woensdagavond gedanst tot 14 juli, van 18.45 tot 2145 uur. Er zijn kennisma kingslessen op 9 juni en 16 juni. The Dancing Path beoogt het vrijmaken van levensenergie middels dans. Voor meer infor matie zie www.ellevanrooij.nl OOSTKAPELLE - Op vrijdag 11 juni a.s. om 13.00 uur ver zorgt Terra Maris in Oostka- pelle de activiteit Vlinders en libellen vertellen. In de land schapstuin van Terra Maris zijn allerlei plekken waar de verschillende vlinders en libel len graag op af komen. Met de 'alles-wat-vliegt'-specialist ga je op zoek naar de verschillen de vlinder- en libellensoorten. Ontdek de wereld van deze bijzondere fladderaars: wat eten ze, waar zijn ze als het regent, hoe oud kunnen ze worden, wat is een vangmas- ker of wat is een paringswiel? Tijdens de wandeling krijg je te horen welke soorten er te zien zijn en wordt er stil ge staan bij de levenscyclus van vlinders en libellen. Op de dag zelf aanmelden bij de balie van het museum. Zaterdag 12 juni tussen 13.30 en 15.30 uur leer je bij Terra Maris en ontdek wat een mand, roodgatje, griend, steenuiltje, aspirine, klomp en wilgenhaantje met elkaar ge meen hebben. Op verschillen de plekken in de tuin kun je bekijken wat er allemaal van de wilg gemaakt kan worden en bij de mandenmaakster kun je zelf proberen om met wilgenteen aan een "muurtje" te vlechten. Geschikt voor alle leeftijden. Je betaalt bij beide activiteiten alleen de entree prijs voor het museum, www. terramaris.nl MIDDELBURG - Tekenaar Jan-Willem Hament heeft voor de kringloopwinkel van Terre des Hommes Middelburg een speciale kleurplaattekening gemaakt zodat kinderen de versoepelingen kunnen vieren. Een kleurwedstrijd waarbij de drie creatiefste kleurplaten een prijs kunnen winnen. Nadat de kringloopwinkel eerder dit jaar noodgedwongen dicht ging, vanwege toenemende agres sie, besloten het bestuur van Terre des Hommes Middelburg en kunstenaar Jan-Willem Hament de handen ineen te slaan. Bestuursvoorzitter Wil lem Tak. "We kunnen nu ge lukkig weer open en dat willen we vieren want daardoor kun nen we weer bijdragen aan de strijd tegen kinderuitbuiting!" In de tekening omarmen ze allemaal kinderen. "Eigenlijk heeft het een dubbele beteke nis." zegt Jan-Willem Hament. "We omarmen elkaar, hebben elkaar niet laten vallen tijdens de crisis en we omarmen ook nog altijd de kinderen die we reldwijd uitgebuit worden. We zijn ze niet vergeten!" De kringloopwinkel heeft aan de kleurplaat een kleurwedstrijd gekoppeld.Kinderen kunnen de kleurplaat in de winkel af halen en hem daar ook weer inleveren. De drie creatief ste inzendingen winnen een prijs." De wedstrijd loopt tot en met 29 juni, de winkel is open van dinsdag tot en met zater dag tussen 10.00 en 17.00 uur. MIDDELBURG GOES - Tan- ja Hoogerheijde uit Middel burg geeft in de kunstuitleen de Bevelanden Zeeuwse mu zikanten het podium wat ze tijdens de lockdown moesten missen. Vanaf maart 2020 lag de cultuursector door de coro na maatregelen stil, optredens werden gecanceld en muzi kanten werden werkloos. De man van Tanja, bassist en zan ger in verschillende Zeeuwse bands, stond model voor de eerste foto van wat later een project werd: Muzikanten in lockdown. De expositie is in Kunstuitleen De Bevelanden in Goes van zaterdag 12 juni tot 10 juli. "Ik houd van mensen en van fotograferen en zag de frustratie van mijn man Bert. Na de eerste foto van hem kreeg ik het project in gedach ten. Nadat ik een aantal be vriende muzikanten gevraagd had om mee te doen, begon het zich als een olievlek uit te breiden. Allemaal mensen die graag muziek met en voor an deren maken en opeens geen kant meer op konden." Tan- ja heeft half Zeeland doorge reisd om iedereen met zijn of haar "frustraties" te vereeuwi gen met haar humorvolle fo to's. "We hebben veel plezier gehad, ik heb veel grappige, mooie en ontroerende verha len gehoord en veel onbekend Zeeland ontdekt" zegt Tanja. De serie lokt vaak een glimlach uit, de foto's zijn met een knip oog gemaakt want het was al lemaal al ellendig genoeg. De tentoonstelling is te zien in de Kunstuitleen, Westwal 45 in Goes. Kijk voor openingstijden op www.kunstingoes.nl MIDDELBURG - Pas na haar werkzaam leven als grafisch vormgever in de reclamewe reld begon Joke Apner met schilderen, tekenen en het maken van handgedrukte- en gebonden boeken, de Jap- nerboeken. Typerend is haar verfijnde humor in tekst en beeld. Talloze Zeeuwse land schappen, gebouwen en die ren verlieten haar tekentafel. Realistische vormen gaan over in abstracte lijnen. Tijdens de wisselexpositie bij atelier Hoed Gezien kiest Joke voor een se rie fascinerende en kleurrij ke vogels. Pas als je echt gaat kijken zie je dat zij de vogels in doorgaande lijnen tekent. Elke vogel heeft zijn unieke kenmerken en kleuren. "De kunst van het weglaten" is tot en met 3 juli 2021 zonsopkomst tot zonsondergang te zien voor het raam bij atelier Hoed Ge zien aan de Nadorstweg 38 te Middelburg. Loop gerust het tuinpad op om de schilderij en van Joke goed te bekijken. Aanbellen mag. Voor ander werk zie de web site www.jokeapner.nl

de Faam | 2021 | | pagina 12