Het woord aan raadslid Ella Poppe-Reijnierse Werkzaamheden Kanaalweg Oproep nabestaanden vernielde graven Arnemuiden Minder afval en meer hergebruik van grondstoffen Interreg Saneringswerkzaamheden Veersepoort fase 5 Inzameling oud papier hervat GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Wie is de baas in Middelburg? Als ik het kinderen vraag, zeggen ze dat het de burgemeester is. Maar het hoogste orgaan van de gemeente is de Gemeenteraad. De Gemeenteraad vertegenwoor digt de bevolking, geeft de kaders van het beleid aan en beslist. Maar hoe kan de Raad deze rol in de praktijk waarmaken? Burgers krijgen een steeds gro tere rol door mee te praten en te beslissen over het beleid. Durven wij als Gemeenteraad de burgers meer invloed te geven? Daarnaast speelt ook nog de vraag of wij elkaar vertrouwen, binnen de bestaande bestuurscultuur. Heeft u vertrouwen in uw bestuur? Dit jaar lijkt alles samen te komen. Niet alleen in den Haag, maar ook in Middelburg. Het vertrouwen heb ben in participatie door burgers en maatschappelijke organisaties; als ook het vertrouwen in het bestuur. Het blijft als Raadslid steeds mee bewegen met alle ontwikkeling. Als Raadslid probeer ik met twee andere partijen invulling te geven aan het verbeteren van de Mid delburgse bestuurscultuur. Een andere bestuurscultuur in Den Haag; dat is waar we in Middel burg al jaren mee bezig zijn. De werkgroep rond het voorstel voor deze zomer af. Wij willen als CDA-fractie, input vanuit de burgers en maatschap pelijke organisaties. Wat kan beter en wie pakt daarin welke rol. Het belangrijkste daarbij is om vooraf afspraken te maken over de verwachtingen ten opzichte van elkaar. Wat kunnen wij voor u betekenen? Ella Poppe - Reijnierse CDA Middelburg Vanaf 1 januari is Diftar in Mid delburg ingevoerd. Dat betekent apart betalen voor de aanbiedin gen van restafval. In 2021 wordt het aantal aanbiedingen gemeten en deze worden dan bij de aanslag in 2022 verrekend. Het nieuwe inzamelen zorgt voor minder afval en meer hergebruik van grondstof fen. De eerste resultaten zijn erg positief. Alleen apart betalen voor restafval De variabele tarieven gelden alléén voor restafval. Voor ander huishoudelijk afval zoals plastic en metalen verpakkingen, drank- en zuivelpakken (PMD), groente-, fruit-, tuinafval en etensresten (GFT), textiel, glas en papier wordt geen tarief per keer gerekend. De kosten voor de inzameling en verwerking van deze afvalstromen zit al verwerkt in het vaste tarief. Dat geldt ook voor de kosten voor de milieustraal. Tarieven aanbieden restafval Voor een eenpersoonshuishouden bedraagt het vaste tarief 237 en voor een meerpersoonshuis- houden 250. Dit tarief is al in rekening gebracht. Daarnaast houdt de gemeente bij hoe vaak huishoudens restafval weggooien. Hiervoor wordt een ta rief per keer gerekend. De hoogte daarvan hangt af van het inzamel- middel: voor een grote rolcontai ner van 240 liter is dat 8,00, voor een kleine rolcontainer van 140 liter is dat 4,67 en voor het storten in een verzamelcontainer is dat 1,33. Zo betaalt iedereen per liter evenveel. De eerste keren legen of storten zijn al inbegrepen in het vaste jaartarief. Voor een grote rolcon tainer zijn de eerste drie keer en voor een kleine rolcontainer de eerste vijf keer legen zonder extra kosten. Het storten in de verzamelcontainer kan de eerste achttien keer zonder extra kosten. Op de gemeentelijke website staan voorbeeldberekeningen: www.middelburg.nl/afval Kosten voor gebruik extra rolcontainer restafval Het gebruik van een extra rolcon tainer restafval kost elk jaar per container extra geld. In 2021 is dit 125 euro per extra container. Wilt u de extra rolcontainer(s) voor restafval inleveren? E-mail het 16-cijferig chipnummer van de container (beginnend met 00400000104) naar stads- beheer@middelburg.nl en bij voorkeur ook uw telefoonnummer. U kunt ook een brief aan ons sturen naar gemeente Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. We maken vervol gens een afspraak met u om de rolcontainer(s) in te nemen. 2 Seas Mers Zeeën Cool Towns Op maandag 7 juni start Aanne mingsbedrijf JD Infra uit Koude- kerke met werkzaamheden aan de Kanaalweg en het Stationsgebied. Het werk bestaat uit de herinrich ting van het Stationsplein met aansluiting op de gerenoveerde Stationsbrug, de aansluiting van de studentenhuisvesting op de Kanaal weg en de aanpak van de slechte kwaliteit van de voet- en fietspaden vanwege de wortelopdruk. De aanpak van dit gebied maakt onderdeel uit van een plan om negatieve effecten van klimaat verandering tegen te gaan. De gemeenteraad van Middelburg heeft budget beschikbaar gesteld voor deze werkzaamheden via het Europese project Cool Towns. Uitgangspunt voor het ontwerp is dat de verkeersfunctie van de Kanaalweg niet verdwijnt. In het ontwerp is de oversteek van fietsers en voetgangers gebundeld op 2 locaties, aan weerszijden van het Stationsplein. Om het gebied te vergroenen is gekozen voor minder verharding en meer groen. Meer groen leidt tot meer scha duwwerking, minder hitte en min der overlast bij hevige neerslag. Bijkomende voordelen zijn dat het gebied een aangenamere leefom geving wordt om te verblijven, te wandelen en te fietsen. De aannemer is tot 7 augustus rond de Stationsbrug aan het werk. Voetgangers en fietsers die het station willen bereiken worden omgeleid. Autoverkeer wordt momenteel al omgeleid vanwege de werkzaamheden voor de bouw van de studentenhuisvesting. Na de zomervakantie worden de werk zaamheden weer hervat. Wie meer informatie wenst of vra gen heeft, kan contact opnemen met de heer P. Maas van de afde ling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoonnummer (0118) 67 52 11. In oktober vorig jaar zijn enkele graven vernield op de begraafplaats aan de Rademacherstraat in Arnemuiden. Het gaat om oude graven en door het gebrek aan documentatie is het de gemeente nog niet gelukt alle families hierover te benaderen. De gemeente wil graag alsnog in contact komen met nabestaanden van deze vernielde graven. Bent u een nabestaande van een van deze graven? Dan kunt u contact opnemen via tel. (0118) 67 53 03. Momenteel worden er saneringswerkzaamheden uitgevoerd op het voor malige sportterrein aan de Nassaulaan. Het gaat om het opruimen van het voorterrein van de voormalige sporthal en de overige verhardingen op het terrein. Daar hoort ook de atletiekbaan en het asfalt sportveldje bij. Het werk duurt tot 23 juli. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Mouthaan van gemeente Middelburg. Hij is bereikbaar op telefoonnummer (0118) 67 53 91 of via c.mouthaan@middelburg.nl. Nu de coronamaatregelen versoepelen, start de huis-aan-huisinzameling van oud papier in de gemeente Middelburg weer op volgens de afvalka- lender. De actuele inzameldata en tijdelijke papiercontainers per wijk zijn te vinden in de digitale inzamelwijzer afvalwijzer.middelburgvlissingen.nl. De inzameldata voor juni: •Arnemuiden, zaterdag 19juni Breewijk, vrijdag 18 juni Erasmuswijk, inclusief Oude Vlissingseweg, vrijdag 18 juni Griffioen, vrijdag 18 juni Klarenbeek tot en met Hakewill Smithlaan, vrijdag 18 juni Kleverskerke, zaterdag 19 juni Magistraatwijk, zaterdag 19 juni Mortiere, zaterdag 19 juni Nieuw Middelburg en Ramsburg, zaterdag 26 juni Nieuw- en Sint Joosland, maandag 14 juni Prooijenspark, vrijdag 18 juni Reijershove, vrijdag 18 juni Rittenburg, vrijdag 18 juni Sint Laurens en Klarenbeek tussen Hakewill Smithlaan en President Rooseveltlaan, vrijdag 11 juni Stromenwijk, maandag 7 juni Veersepoort, vrijdag 18 juni Veldzigt, donderdag 17 juni 't Zand, vrijdag 18 juni In de zomervakantie (van 24 juli tot en met 5 september) is er geen huis- aan-huisinzameling van oud papier. De tijdelijke papiercontainers verdwij nen zodra in die wijk de huis-aan-huisinzameling weer van start gaat. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via v;ww.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Abbé de S*. Pierelocn 17 [aanleggen oprit). Beo jenompad, Volkstuinvereniging Kweeklust (bouwen tuinhuis), Duke EBingtonsI'cat 65 (ve'- bo.wen woning co 'ealiscen bed breakfast), Hofplein 16 (aanbrengen aniklimbeveiliging oen dakrand), Ncordweg 247 (uitbreiden en verbouwen wooing), Van Keffensaan 155 (realiseren dakopbouw) Verleende omgevingsvergunningen Damplein 46 (herstellen en stabiliseren van de voorgevel!, De Ruyterslraa! 24 (verbouwen I), Jacob Roggeveen hof 1 (wijzigen keur ijnen en mcn'eren lamellen), Noord si nge! 68 (vervangen van serre, isoleren dak en plactsen dalwapelj, Verwenjstraaf 12A (bouwen appartemen') Kennisgeving verlengde beslistermijn lndus*rieweg 7A (het verbouwen van het be drijfspand tol bedrijfsverzamelgebouw) Wet milieubeheer Kennisgeving bes'uit mobiel breken bouw- en sloopafval Wi genhoekwec 36G Besluit vaststellen Nota bodencodembeheer inclusief bodem- kwal teitskaart voor wegbermen n de provincie Zeeland

de Faam | 2021 | | pagina 9