Het woord aan raadslid Piet Kraan 3 juni informatieavond aardgasvrij wonen Digitale raadsvergadering Aanvraag producten alleen op afspraak Statiegeld vanaf 1 juli ook op kleine plastic flesjes Tijdelijk eenrichtingsverkeer op Koudekerkseweg Gebruik composteerbare zakken in de GF-zuil en groene rolcontainer OK compost GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Besturen is zo goed mogelijk kie zen. Duidelijk zijn. Dankbaar werk? Oordeelt u zelf. WMO en jeugdzorg zijn de zwaarste dossiers van bestuurlijk Middelburg. Veel gemeentes vallen daarvan bijna om. Ook wij. Elk jaar 14 miljoen tekort omdat de Rijksover heid weigert deze tekorten afdoen de aan te vullen. 7 miljoen daarvan betalen wij uit eigen middelen. Nou ja, U dus. De andere 7 miljoen ook zo betalen, betekende dat we we- genonderhoud, groenonderhoud, sport, veiligheid, verkeer, cultuur enz. kapot moesten bezuinigen. Want daar was al zoveel bezui nigd. En dat omdat Den Haag ken nelijk overal geld voor heeft maar niet voor zorg. Het ging gewoon niet meer, dus is er ook gekeken naar bezuinigin gen in de WMO. Uitgangspunt: wie echt zorg nodig heeft, moet die ook blijven krijgen. Het piept en het kraakt maar het gaat. Fijne keuze? Echt niet. Maar het kon niet anders. Waar het wel an ders kan, is in Den Haag, met naar eigen zeggen diepe zakken. Laat landelijke partijen zich nu maar hard maken voor meer geld uit Den Haag voor de zorg. En hou op met aanschoppen tegen bezui nigingen op zorg welke men zelf in Den Haag heeft veroorzaakt. Dan komen we er samen mis schien sterker uit. Ook een keuze. Piet Kraan Fractievoorzitter LPM In Zeeland werken we samen aan een plan van aanpak om in de toekomst over te stappen naar aardgasvrij wonen. Inwoners en ei genaren van huizen en gebouwen krijgen op den duur te maken met de overstap van aardgas naar een duurzame vorm van verwarmen en koken. In november hebben we be woners via een online enquête gevraagd mee te denken over dit onderwerp. Daaruit bleek dat veel inwoners van onze gemeente we ten dat we op zoek moeten naar andere, duurzame manieren van verwarmen en dat veel inwoners regelmatig geïnformeerd willen worden. Waar staan we? We onderzoeken nu hoe we de overstap naar een aardgasvrije gemeente in een passend tempo kunnen maken. We kijken welke wijk op welke manier over zou kunnen gaan op andere manieren van verwarmen en welke tussen stappen we nu al kunnen nemen. Dit schrijven we op in de Transitie visie Warmte. In 2021 moet elke gemeente zo'n visie klaar hebben. Graag informeren we u over waar we als gemeente nu staan. Wat zijn de eerste resultaten van de Transitievisie Warmte en wat vindt u daarvan? Hiervoor organiseren we een bewonersavond op don derdagavond 3 juni om 19.30 uur. De bijeenkomst duurt 1,5 uur. Programma Tijdens deze online bijeenkomst: Vertellen we meer over de overstap naar aardgasvrij en de tussenstappen daar naartoe Delen we de eerste resultaten uit de Transitievisie Warmte Praten we door over de vervolg stappen richting de uitvoering Wilt u deze online bijeenkomst bijwonen, meldt u zich dan aan via https://nl.surveymonkey.eom/r/ DF65398. U ontvangt vóór de start van de bijeenkomst een link waarmee u kunt inloggen. www.middelburg.nl/ duurzaam-wonen Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavi rus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Wilt u een product aanvragen bij de gemeente, zoals een paspoort of vergunning? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur op afspraak langsko men. Op donderdag zijn de balies van de afdeling Publiekszaken open van 8.30 tot 20.00 uur. Maak direct online een afspraak via wmv.middelburg.nl/ afspraak of bel (0118) 67 50 00. Als u een rijbewijs of een reisdocument komt ophalen, dan kunt u terecht zonder afspraak. Vanaf 1 juli 2021 zit er 0,15 statiegeld op kleine plastic flesjes frisdrank en water. Dat bedrag wordt in rekening gebracht bij de aankoop van het flesje, en krijgt u terug als u het flesje weer inlevert bij een innamepunt. Voor grote flessen werkt het al langer zo. Daarop blijft het statiegeldbedrag hetzelfde: 0,25. Meer innamepunten U kunt uw statiegeldflessen vanaf 1 juli op méér plekken inleveren. Innamepunten zijn onder meer: (grotere) supermarkten bemande tankstations langs de snelweg bemande treinstations grote cateringlocaties Daarnaast kunnen andere ver kopers van flesjes frisdrank en water ervoor kiezen om vrijwillig statiegeldflessen in te zamelen, zoals scholen, sportverenigingen en bedrijven. Kijk voor meer informatie op statiegeldnederland.nl. Hoe herken ik een statiegeld- fles? Vanaf 1 juli kunt u grote én kleine statiegeldflessen herkennen aan dit logo: Overgang van oud naar nieuw Een nieuw systeem invoeren kan bijna niet in één keer. Na 1 juli 2021 zullen er nog een tijdje kleine plastic flessen zónder statiegeldlogo worden verkocht. Voor die flesjes betaalt u geen statiegeld. Uiteraard krijgt u bij in levering ook geen geld terug. Het staat het innamepunt vrij om deze flesjes in te nemen om ervoor te zorgen dat ze kunnen worden gerecycled. De gemeenteraad van Middelburg vergadert op donderdag 27 mei om 19.30 uur digitaal. U kunt de vergadering bekijken via een livestream. Op de agenda staat onder meer de eerste resultaten van Diftar in Mid delburg en de participatietrajecten skatebaan en wijk-speelvoorziening Veersepoort. U kunt deze vergadering volgen via het raadsinformatiesysteem. Daar wordt de vergadering gestreamd. De volledige agenda met onderlig gende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Op een deel van de Koudekerkseweg vinden er grootschalige werkzaam heden plaats aan kabels en leidingen. Het gaat om het stuk tussen de aansluitingen met de Laan der Verenigde Naties en de Langevieleweg (Banckertplein). De gemeente heeft eenrichtingsverkeer ingesteld voor al het verkeer (dus ook voor fietsers) in de richting van Koudekerke. Het eenrichtingsverkeer geldt tot vrijdag 19 november. Tijdens de bouwvak vakantie wordt het eenrichtingsverkeer naar verwachting tijdelijk opgehe ven. Borden leiden het verkeer om. Verpakt u uw groente- en fruitafval en etensresten liever hygiënisch in een zak? Dat mag, maar gebruik daarvoor alleen speciale gft-zakken. Dit zijn zakken met het Kiemplantlogo of OK compostlogo. Alleen deze zak ken zijn toegestaan in de GF-zuil en de groene rolcontainer. Alle andere verpakkingen (zoals van plastic of bioplastic) verstoren de vertering tot compost. Hierdoor kan het groente-, fruit en tuinafval niet meer hergebruikt worden. BOA's zien toe op correct gebruik van de afvalzuilen. Composteerbaar Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via www.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Alhcorrweg 10 (veraTceren gevei en Irap penhuis), Beenhouwers* ngel 27 (creëren dakopening), Brigda'nseweg 32 (bouwen locdsj, B-itenrustsf'ca' 22 (verlxuwing hotel}, Necerslracit 8 [dak isoleren), Oostkerkplein 1 (ve'GJurzamen Coslkerk], Se sstraat 11 (ploct- sen zonnepanelen), Singelslraal 11 (vervangen glas), Stationss'roct 2 (wijziging mdd ng, liftopbouw, buiterberging en gevelreclarre), VerwerijsToa' 14 (na-isoleren dok) Verleende omgevingsvergunningen Breest'ca* 41 -43 (bojwen zes appartementen), Hoogst'ca* 7 (verbouwen en ui'b'eiden cchter- oanboow), Kinderdijk 28 (ve'rich'en schilder werk], Klcverskerksejaagpad 22 (plaatsen van kozijnen), Markt 11A en 17 (in laten graven van betonnen pccsclvoeten), Nieuwe 3urg 1 (plaat sen clavisio], Om'cop 63 (plaatsen dakkapel), Seissingcl 100 (plaatsen van crfschcidingen), Seisweg 107 (bouwen van dakopbouw] Kennisgeving ontwerpbeschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Neaerslraat 2-4 (brandvei ig gebrui<en van bet hotel) Verleende exploitatievergunning Grifficenpad 1 (exploiteren van de openbare inridving Tènnispaviljoen Baan] Wet milieubeheer melding activiteitenbesluit Alhcorrweg (Politie Walcheren Districtskantoor Middelburg) Vergunning opgraving Verslre<kirg vergunning opgraving mevrouw I.M.D. Overeijnde'-De s' net nummer WO- Ik513 op dc Wjstcl jke Oude Havendijk in Middelburg. Vaststelling straatnamen Sardijngeulstraat, wijziging omschri|vmg Walcne'seweg 7* X>

de Faam | 2021 | | pagina 7