De betaalde mantelzorg is steeds gebruikelijker 'Veel mensen willen bitcoin op loonstrook' Inclusieve samenleving Project Roat in je buurt zoekt vrijwilligers De Faam WOENSDAG 26 MEI 2021 INCLUSIEVE SAMENLEVING Mike Hutting (BTC Direct) over 'bitcoin-salarissen' O 0j Door de redactie Ouderen wonen steeds lan ger thuis. Met hulp van de thuiszorg is de belangrijkste dagelijkse zorg geregeld. Toch blijft er nog veel werk liggen voor de mantelzor- gers: Huishoudelijke zaken, boodschappen, administra tie, bereiden van maaltijden, meegaan naar een huisarts of gezelschap en hulp bij het dagelijkse ommetje. WALCHEREN - Vaak is het de echtgenoot of een van de kin deren die dit invult. Om hen te ontlasten wordt steeds vaker gebruik gemaakt van aanvul lende betaalde mantelzorg. Marianne Stroo is één van hen. Zij werkt via Saar aan Huis, waar zorgaanvragers worden gekoppeld aan mantelzorgers die het fijn vinden om tegen een vergoeding mantelzorg te verlenen in de buurt waar ze wonen. Wandeling Marianne bezoekt wekelijks mevrouw Bruggeman. Me vrouw woont in Ter Reede en heeft weinig familie. Mari anne zorgt voor wat gezellig heid en begeleidt mevrouw bij haar wandelingetje. Mari anne komt ook bij andere cli ënten van Saar aan Huis. Licht huishoudelijk werk, bereiden van maaltijden, administratief werk en contact met familie zijn taken die de Saars vaak uitvoeren. Landelijk Saar aan Huis is een landelijke organisatie en wordt in Zeel and gerund door Jolanda van de Sluis. Zij zorgt voor de juiste matches en regelt de formali teiten en financiële adminis tratie. "Door de groei is Saar aan Huis continue op zoek naar nieuwe "Saars" of "Bram men, zoals de mannelijke ver sie wordt genoemd." vertelt Jolanda. Behalve thuis komen de Saars ook steeds vaker in tehuizen om extra aandacht te kunnen geven en te begeleiden als men naar buiten wil. De ver goeding die we vragen is re latief laag en vaak is een paar uur per week voldoende. Hier door is het voor de meesten goed te betalen. Soms wordt het door de kinderen betaald. Ook zijn er mogelijkheden om het uit een persoonsgebon den budget te betalen en soms vergoeden zorgverzekeraars de inzet van de mantelzorgen" Voor het project In Je Buurt zoekt Roat vrijwilligers die graag een betekenisvol gesprek aangaan met zelfstandig wonende ouderen in de Vlissingse wijk Paauwenburg. VLISSINGEN - Met In Je Buurt wil Roat ouderen verbinden met hun omgeving, zodat hun sociale netwerk groter of ster ker wordt. Een stevig sociaal netwerk voorkomt eenzaam heid en biedt ondersteuning als de oudere lichamelijk wat achteruit gaat of wanneer bij voorbeeld de partner overlijdt. Als vrijwilliger ga je in tweetal len op bezoek bij ouderen en probeer je een beeld te krijgen van het sociale netwerk en de hobby's van de oudere en aan welke activiteiten iemand be hoefte heeft. Soms heeft de oudere hierbij wat ondersteu ning nodig. Je verwijst de ou dere dan door. Roat zoekt mensen vanaf 18 jaar die enkele uren per week beschikbaar zijn gedurende minimaal 6 maanden. Je hebt affiniteit met de doelgroep van 75 jaar en ouder, kunt goed luisteren en bent sociaal vaar dig. Voor meer informatie bel of mail je met Daphne van der Stoep via 06 82 53 93 83 of via d.vanderstoep@stichtingroat. com Roat zoekt vrijwilligers die graag een betekenisvol gesprek aangaan met zelfstandig wonende ouderen. Foto: PR (Advertentie) Bitcoin en andere cryptovaluta zijn populairder dan ooit, dus lijkt het een logische volgende stap dat we ons salaris deels kunnen krijgen uitbetaald in bitcoin. Het Nijmeegse cryptobedrijf BTC Direct beloont zo het eigen perso neel al sinds 2018 en kan het ook regelen voor andere ondernemers. De interesse in cryptomunten groeit net zo explosief als de koers ervan kan fluctueren. Steeds meer mensen kiezen voor investeren in bitcoins en andere cryptovaluta. Zelfs een fikse kocrsdip schrikt de moesten niet af. Koersschommelingen horen er nu eenmaal bij. dus zei de aanwas van beleggers onverminderd door. „Er breekt een nieuwe fase aan", zegt Mike Hutting, de jonge topman van BTC Direct. „Er wordt al jarenlang volop belegd en voorzichtig betaald in bitcoin, maar de volgende stap is dat het vanzelfsprekend wordt dat jouw salaris wordt uitbetaald in bit coin. Zelf zijn wc daar at mee gestart in 2018, als eerste bedrijf in Europa, en we willen dat veel meer mensen ook van die mogelijkheid gebruik kunnen maken." Bitcoins als salaris BTC Direct is pionier in de crypto- markt. Het bedrijf bestaat al bijna acht jaar en heeft het met de zelf ontwikkelde BLOX-app kinderlijk eenvoudig gemaakt om te beleggen in bitcoin. „We zitten middenin een enorme welvaartstransitie", zegt Hutting. Daar horen wat hem be treft ook 'bitcoin-salarissen' bij. Hoe werkt dat precies? Elke werknemer van BTC Direct kan individueel bepa len om mee te doen en voor welk deel van het salaris. Daarbij is het mini mumloon de wettelijke ondergrens van hel salarisdeel dat nog gewoon in euro's moet worden uitbetaald, aangezien de bitcoin nog geen wet tig betaalmiddel is in ons land. Zowel voor werknemers als werkgevers is het aantrekkelijk om bitcoins uit te betalen als loon. benadrukt Hutting. „Werkgevers bie den hun personeel een unieke kans om via een eenvoudige eenmalige integra tie met BTC Direct extra v/elvaart op te bouwen. Voor werknemers is het erg handig: je bespaart tijd door maandelijks geautomatiseerd bit coin aan te kopen. Dit is simpelweg de beste manier om te beleggen in een markt die ontzettend fluctueert. Deze bewezen strategie heet Dollar Cost Averaging (DCA) en draait om een vast maandelijks inkoopmoment ongeacht de prijs. Die strategie heeft BTC-medewerkers geen windeieren gelegd met een rendement van 700 procent over de afgelopen drie jaar. Hutting: „Medewerkers die ervoor kozen om een zevende deel van hun maandsalaris om te zetten in bitcoin hebben nu dus drie volledige jaarsa- 'Bitcoins uitbetalen als loon is gunstig voor zowel werkgevers als personeel' tekst JEROEN MIRCK foto BTC DIRECT larissen gespaard. Een fenomenaal resultaat." Historisch moment Bitcoin is volgens Hutting sowieso een 'prima belegging, dus ook voor werknemers die het maandelijks op hun rekening krijgen gestort. „Het klassieke geldsysteem is kapot, ne gatieve rente op onze spaarrekening is hier een gevolg van. Dat is een hel der signaal naar de markt. Mensen gaan gedwongen op zoek naar alternatieven, waarbij bitcoin on derdeel is van de oplossing. Het is een manier om je te wapenen tegen geldontwaarding, negatieve rente op je spaarrekening en alsmaar stij gende belasting op vermogen. Drie factoren die van invloed zijn op jouw koopkracht." Wat Hutting betreft is nu hel 'historische' moment aangebro ken en gaat het de komende jaren steeds normaler worden om perso neel deels in bitcoin uit te betalen. „Dit is een grote stap vooruit en wij willen daar graag een steentje aan bijdragen. Daarom zijn wij drie jaar geleden zelf onze mensen salaris in bitcoin gaan aanbieden en stellen wc de software die dit mogelijk maakt beschikbaar voor derden. Er is een stille revolutie gaande. Werknemers zullen steeds vaker roepen om deze oplossing. Dat merken we ook zelf: de laatste lijd krijgen we steeds meer vragen van andere bedrijven die ook 'bitcoin-salarissen' overwegen." Verloningssoftware Inmiddels heeft BTC Direct ook daad werkelijk voor een ander bedrijf ge regeld dat personeel in bitcoin kan worden uitbetaald. De primeur is voor de grootste franchisenemer van Domino's Pizza (zie het artikel hier onder). „Nota bene op Bitcoin Pizza Day. hoe kan het mooier?" lacht Hut ting. „We voeren bovendien gesprek ken met bedrijven die gespeciali seerd zijn in verloningssoftware. Als je eenmaal de infrastructuur hebt. kun je de koppeling heel snel en een voudig regelen. Zodra onze techniek is geïntegreerd in salarissoftware kan in principe ieder bedrijf direct overstappen. Het zou me niks verba zen als het over een paar jaar stan daard is om je loon deels in bitcoin te ontvangen. Nu is het een mooie kans om je als werkgever te onderschei den en ben je extra aantrekkelijk voor talentvolle jonge werknemers." Dit artikel kwam tot stand i.s.m. BTC Direct. Scan de QR-code voor meer informatie over salarissen deels uitbetalen in bitcoin. of kijk op btcdirect.eu/nl-nl/bitcoin-salaris Marianne Stroo maakt wekelijks een wandeling met mevrouw Bruggeman vanuit ter Reede in Vlisingen. FotoPR Saaraanhuis.nl

de Faam | 2021 | | pagina 5