O Online kunstexpositie over toekomst Ook tafeltennis kan weer Zeeuwse welvaart onder vergrootglas DON is genomineerd 'De gezelligheid die ik zelf ervaar, wil ik meegeven aan mijn groep' Walcheren nu 6 Opritten A58 afgesloten De Faam WOENSDAG 26 MEI 2021 VRIJWILLIGERS PORTRET COLOFON DE FAAM MIDDELBURG - Het Eleanor Green Office van de Universiteit Roosevelt en de klimaatcoali tie Zeeland houden momen teel een online kunstexpositie. Verpleegtehuizen en scholen en het AZC doen mee. De op dracht was: "probeer jouw gedroomde toekomst in ver band met het klimaat in beeld te brengen. Dat kunnen ver halen zijn, een schilderij of welk idee dan ook". De expo sitie is te bekijken op https-// artspaces.kunstmatrix.com/ zoek op 'Eleanor Green Offi ce'. Hier kunt u ook op uw fa voriete foto stemmen. De top 3 wordt dan in een buurthuis tentoongesteld. ïaTcriCciHZe. Foto: Nazar_Erik$i MIDDELBURG - Na een lan ge lockdown mag er ein delijk weer flink gesport worden. TTC Middelburg stond hiervoor al weken in de startblokken. Niet alleen voor de trouwe leden, maar ook nieuwe leden zijn van harte welkom om weer in de eigen sportzaal van TTC Middelburg te komen ta feltennissen. Voor nieuwe leden, zowel voor jeugd als voor volwassenen, geldt een speciaal after lockdown aanbod: drie weken gratis meetrainen en vrij spelen. Ook in de zomermaanden gaat de zaal vaak open om potjes met elkaar te kun nen spelen. Daarnaast zal in de zomer zo mogelijk een toernooi of een aantal trainingen worden georga niseerd. Wat is een bete re voorbereiding voor een potje tafeltennis straks op de camping? Of misschien word je wel zó gegrepen door het tafeltennissen dat je volgend seizoen meedoet aan de najaarscompetitie. Meer weten? Mail naar info@ttcmiddelburg of kijk op www.ttcmiddelburg.nl. We zien je graag aan de tafeltennistafel! Onder de werktitel 'Leven in Zeeland', is de vierde editie van het vierjaarlijkse bevolkingsonderzoek naar leefbaarheid in Zeeland begonnen. Ruim 52.OOO Zeeuwen ontvangen dezer dagen een uitnodiging om een vragenlijst in te vullen over de kwaliteit van leven in Zeeland. MIDDELBURG - Thema's zoals werk, woonomgeving, voor zieningen, sociaal netwerk, mobiliteit, duurzaamheid, vei ligheid en welzijn komen aan bod. De antwoorden leveren waardevolle informatie op voor de provincie, gemeen ten en maatschappelijke or ganisaties. De ervaringen en meningen van de inwoners worden benut als input voor het aanpakken van de Zeeuw se beleidsopgaven, nu en in de toekomst. Deelname De vragenlijst kan zowel op pa pier (terugsturen is gratis) als via internet worden ingevuld. Inwoners die een uitnodiging ontvangen zijn willekeurig ge selecteerd in samenwerking met hun gemeente. Aanmel den voor het onderzoek is dus niet mogelijk. De gegevens worden anoniem verwerkt. Als blijk van waardering voor de deelname zullen onder alle deelnemers 6o waardebonnen ter waarde van 25 euro wor den verloot. Dit bedrag kan ook worden geschonken aan een goed doel in Zeeland. Deelne men aan het onderzoek kan tot en met 28 juni. ZB| Planbureau voert het onderzoek uit in op dracht van Provincie Zeeland in samenwerking met de Zeeuw se gemeenten en veldwerkbu reau l&O Research. Brede welvaart Leven in Zeeland zoekt met nieuwe cijfers de verbinding met de Regionale Monitor Brede Welvaart van CBS. In de monitor van CBS worden ruim 40 indicatoren gebruikt om de brede welvaart 'hier en nu' en 'later' in kaart te brengen. Sa men geven de gekozen indi catoren een breed beeld van de staat en ontwikkeling van de kwaliteit van leven en de leefomgeving in Zeeland. Met het Zeeuwse bevolkingson derzoek wordt de verdieping gezocht op Zeeuwse thema's zoals voorzieningen, mobili teit, burgerparticipatie, geluk en (arbeids-)potentieel voor de Zeeuwse arbeidsmarkt. Op deze manier ontstaat er een rijk beeld van hoe de Zeeuwse inwoners aankijken tegen deze belangrijke thema's. Omvangrijk Door de grote omvang van het bevolkingsonderzoek is het mogelijk om de uitkom sten op wijkniveau met elkaar te vergelijken. Vanaf eind 2021 zullen resultaten van het on derzoek 'Leven in Zeeland' ge publiceerd worden. Tot die tijd bespreekt ZB| Planbureau via artikelen thema's uit de Regi onale Monitor Brede Welvaart van CBS. Wat betekenen die cijfers voor Zeeland? Lees het hier elke maand, van april tot en met september. Meer informatie over het onderzoek staat op https:// www.dezb.nl/planbureau/ m on ito ri ng/over- le- ven-in-zeeland.html Jana van Schuylenburch: 'De gezelligheid die ik zelf ervaar, wil ik ook meegeven aan mijn groep.' tekst en foto: Welzijn Middelburg KOUDEKERKE - Don Risicobe heer uit Koudekerke is een van de 36 genomineerden voor de Advies Award 2021. Het ad vieskantoor behoort tot de top 3 van meest klantvriendelijke advieskantoren van Zeeland. Tot en met 11 juni kunnen klanten van genomineerde ad viseurs een stem uitbrengen op hun favoriete advieskan toor. Dit kan via www.advies- awards.nl. Hoe meer stemmen een kantoor weet te winnen, hoe meer kans dat kantoor maakt om uitgeroepen te wor den tot provinciewinnaar en door te gaan naarde landelijke finale. De financieel dienstver- lener staat zijn klanten bij op die momenten in hun leven dat zij belangrijke financiële beslissingen moeten nemen. Denk aan het kopen van een huis, het sparen voor de studie van de kinderen of het opbou wen van pensioen. Om deze financieel dienstverleners in het spotlicht te zetten en de maatschappelijke relevantie van het adviesvak te onder strepen, zijn de Advies Awards ingesteld. Dit is een verkiezing van advieskantoren die dienst baarheid aan hun klanten met hoofdletters schrijven en een inspirerend voorbeeld zijn voor vakgenoten. MIDDELBURG - Rijkswa- terstaat voert van 25 mei tot 2 juni 's avonds en 's nachts onderhoudswerk uit aan de A58. Daardoor is de A58 een weekend afgesloten bij Middel burg én ter hoogte van knooppunt Stelleplas. De A58 bij Middelburg is bovendien een aantal nachten afgesloten. Ver keer wordt omgeleid. Op haar negende werd Jana van Schuylenburch (21) lid van de Lutem, een water scoutinggroep voor meisjes. Ze maakt nu al voor het vijf dejaar deel uit van de leiding en is nog lang niet van plan te stoppen. MIDDELBURG - De belang rijkste reden voor haarom hier twee dagen per week tijd in te steken, is de gezelligheid. "Het voelt niet als vrijwilligerswerk, het is gewoon een vrienden groep met wie ik dit samen doe. Dat ik er anderen geluk kig mee maak, is een mooie bijkomstigheid." De gezelligheid die ze zelf er vaart, wil ze ook meegeven aan haar groep Zeeverkenners, scouts in de leeftijdsgroep van 11 tot 16 jaar. Mooi "Eigenlijk wil ik het voor hen nét zo leuk maken als ik het vroeger zelf heb gehad. Daar naast is het heel mooi om deel uit te maken van hun ontwik keling. Je ziet ze groeien en sa men leren we heel veel. Soms lijkt iets moeilijk, maar dan kom je erachter dat je zoveel meer weet dan je denkt. De meiden delen ook veel met je over wat ze bezighoudt, over vriendjes bijvoorbeeld." Zomer en winter Het leidingteam van de Zee verkenners bestaat uit zes jongeren, waarvan er meestal vier tegelijk aanwezig zijn om de groep te begeleiden. In de zomer zijn ze de hele zater dag op het Veerse Meer en in de winter onderhouden ze de boten. Jana helpt daarnaast ook mee aan het onderhouden van de motorboot, dat doet ze op zondagen. Door de week studeert ze Kindprofessional op het Scalda, waar de vaar digheden die ze bij de Lutem opdoet, goed van pas komen. Rond haar dertigste hoopt Jana in het bestuur van de Lutem te gaan. "Nu is het daar nog een beetje te vroeg voor." ledereen De Lutem bestaat al meer dan 100 jaar en meisjes vanaf 7 jaar zijn er welkom. De meeste vrij willigers komen van binnen de scoutinggroep, maar iedereen mag komen helpen. "Je moet je dan wel voorbereiden op een cultuurshock", lacht Jana. Voor vrijwilligersvacatu- res zie www. wel zijn mi ddel- burg.nl of neem contact op via 06 - 82218168 of vrijwilli ger (a) welzij nm id del bu rg. nl o Advertentieverkoop en media-advies "^"r® E lotje.koster@dpgmedia.nl T 06-15553486 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edison weg 37 E 4382 NVVIissingen e Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij Ad

de Faam | 2021 | | pagina 3