Het woord aan raadslid Tony Noom Digitale informatiebijeenkomst nieuwbouw Sportlaan en Nassaulaan Geen inzameling oud papier 3 juni informatieavond aardgasvrij wonen Digitale raadsvergadering Stadskantoor gesloten Wijziging ophalen huisvuil Tijdelijk eenrichtingsverkeer op Koudekerkseweg Aanvraag producten alleen op afspraak GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES De ChristenUniefractie blijft in contact met de inwoners van onze mooie gemeente Middelburg. Eind april organiseerde de Chris tenunie daarom weer een digitaal huiskamerdebat. We gingen in gesprek met inwoners uit diverse achtergronden met als doel te be spreken welke inzet en hulp nodig is in deze tijd. Tijdens het gesprek werden heel wat concrete afspraken gemaakt. Zo willen kerken meer omzien naar mensen die niet bekend zijn binnen hun eigen gemeenschap en predikanten gaan omzien naar studenten met (geloofs-) vragen. Voor huisartsen wordt nagegaan hoe een overzicht beschikbaar komt van alle mogelijke hulpverle ning om naar door te wijzen. Ook wordt opgemerkt dat er moge lijkheden zijn om via persoonlijke oefeningen te leren omgaan met de psychologische gevolgen van Corona. Om ondernemers te ondersteunen zullen we navragen hoe duidelijk heid gegeven kan worden aan bezoekers van onze gastvrije gemeente. Uiteindelijk concludeerden we dat we toe zijn aan een nieuw geluid hoe we op een positieve manier laten zien dat we samen leren van moeilijke tijden. Het mooie van deze gesprekken is dat we luisteren naar wat inwoners voor uitdagingen en mogelijkheden ervaren, zodat we dit als volksver tegenwoordigers kunnen meene men in ons werk. Heeft u een onderwerp voor een gesprek: laat het de Christenunie weten! Tony Noom - ChristenUnie tonynoom74@gmail.com 06 406 360 73 Woongoed Middelburg werkt aan een nieuw gebouw op de kruising van de Sportlaan en Nassaulaan in Middelburg. Het is een woongebouw van vijf verdiepin gen en met 32 appartementen. Hiervoor is het nodig om het bestemmingsplan te wijzigen. Woongoed wil het ontwerp en de procedure graag toelichten aan omwonenden en geïnteresseerden. Daarom organi seert Woongoed op donderdag 27 mei een digitale informatiebijeenkomst. Deze vindt plaats van 17.00 tot 18.30 uur. Wilt u de bijeenkomst bijwonen? Stuurt u dan een e-mail naar demeker@woongoed.nl. U kunt zich aanmelden tot en met maandag 24 mei. U krijgt dan een e-mail terug met een link en uitleg. Hiermee kunt u inloggen. In de gemeente Middelburg wordt vanwege coronamaatregelen door kerken en verenigingen nog geen oud papier huis-aan-huis opge haald. Zet dus geen oud papier en karton aan de straat. Er zijn diverse extra locaties waar het oud papier tijdelijk naartoe gebracht kan worden. Zet geen oud papier neer als de container weg is om geleegd te worden en plaats geen oud papier naast een dichte of volle container. De locaties zijn: Sportpark Arnemuiden, Van Cit- tersweg Arnemuiden Plein aan de Oude Veerseweg (via Ramsburgerweg) Middelburg Sportpark De Brigge ONDO, parkeerplaats Leliëndaalseweg Middelburg Sportpark Kruitmolen, Kruitmolen- laan parkeerplaats Middelburg Sportpark Nieuwland, Oude Rijks weg Nieuw- en Sint Joosland (uitsluitend op zaterdagen tussen 9.00 en 17.00 uur) Merwedestraat Middelburg Oude Vlissingseweg ter hoogte van Reijersweg Middelburg Sportpark Veerse Poort, M.H. Boassonlaan parkeerplaats Mid delburg Sportpark De Sprong, parkeer plaats Aanloop Middelburg Laan der Verenigde Naties Mid delburg, grote groene metalen container naast de autowas- straat. Niet de container van het tankstation zelf. Milieustraat tijdens openingstijden Voor inwoners van de binnenstad en Dauwendaele, waar geen huis-aan- huis inzameling is, blijven de onder grondse containers beschikbaar. In Zeeland werken we samen aan een plan van aanpak om in de toekomst over te stappen naar aardgasvrij wonen. Inwoners en ei genaren van huizen en gebouwen krijgen op den duur te maken met de overstap van aardgas naar een duurzame vorm van verwarmen en koken. In november hebben we be woners via een online enquête gevraagd mee te denken over dit onderwerp. Daaruit bleek dat veel inwoners van onze gemeente we ten dat we op zoek moeten naar andere, duurzame manieren van verwarmen en dat veel inwoners regelmatig geïnformeerd willen worden. Waar staan we? We onderzoeken nu hoe we de overstap naar een aardgasvrije gemeente in een passend tempo kunnen maken. We kijken welke v/ijk op welke manier over zou kunnen gaan op andere manieren van verwarmen en welke tussen stappen we nu al kunnen nemen. Dit schrijven we op in de Transitie visie Warmte. In 2021 moet elke gemeente zo'n visie klaar hebben. Graag informeren we u over waar we als gemeente nu staan. Wat zijn de eerste resultaten van de Transitievisie Warmte en wat vindt u daarvan? Hiervoor organiseren we een bewonersavond op donderdagavond 3 juni om 19.30 uur. De bijeenkomst duurt 1,5 uur. Programma Tijdens deze online bijeenkomst: Vertellen we meer over de overstap naar aardgasvrij en de tussenstappen daar naartoe Delen we de eerste resultaten uit de Transitievisie Warmte Praten we door over de vervolg stappen richting de uitvoering Wilt u deze online bijeenkomst bijwonen, meldt u zich dan aan via https://nl.surveymonkey.eom/r/ DF65398. U ontvangt vóór de start van de bijeenkomst een link waarmee u kunt inloggen. De gemeenteraad van Middelburg vergadert op donderdag 27 mei om 19.30 uur digitaal. U kunt de vergadering bekijken via een livestream. Op de agenda staat onder meer de eerste resultaten van Diftar in Middel burg en participatietrajecten skatebaan en wijk-speelvoorziening Veerse- poort. U kunt deze vergadering volgen via het raadsinformatiesysteem. Daar wordt de vergadering gestreamd. De volledige agenda met onderlig gende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Het stadskantoor is gesloten op maandag 24 mei (tweede pinksterdag). De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het huisvuil van maandag 24 mei (tweede pinksterdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 22 mei opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de digitale afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: www.middelburg.nl/afval. Woensdag 19 mei starten er op een deel van dc Koudekerkseweg grootschalige werkzaamheden aan kabels en leidingen. Het gaat om het stuk tussen de aansluitingen met de Laan der Verenigde Naties en de Langevieleweg (Banckertplein). De gemeente stelt eenrichtingsverkeer in voor al het verkeer (dus ook voor fietsers) in de richting van Koudekerke. Het eenrichtingsverkeer geldt van woensdag 19 mei tot vrijdag 19 no vember. Tijdens de bouwvakvakantie wordt het eenrichtingsverkeer naar verwachting tijdelijk opgeheven. Borden leiden het verkeer om. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u produc ten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Wilt u een product aanvragen bij de gemeente, zoals een paspoort of vergunning? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur op afspraak langskomen. Op donderdag zijn de balies van de afdeling Publiekszaken open van 8.30 tot 20.00 uur. Maak direct online een afspraak via wmv.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. Als u een rijbewijs of een reisdocument komt ophalen, dan kunt u terecht zonder afspraak. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vAvw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Breesf'ca* (aanleggen eleklrakcbe) Damplein 46 (herstellen en stabiliseren voorgevelj, Euro- pclcan 33 (plaatsen lulnschuur), Kon ngslraal 10 (plaatsen rolluiken}. Plein 1940 6 (wijzigen bestemmingsplan), Plein 1940 7 (aanbren gen gevelrecame), Ple n 1940 10 (wijzigen verkeersbestemm ng naar le'rasbestemming), Klcvcrskcrssewcg 81 (roe iscren oenbouw), Kou- sfeensedi k 5 (plaatsen gevelreclame), Vdoweg 27c (plaatsen reclamezuil) Verleende omgevingsvergunningen Griffioenpad 1 (aanleggen twee pacelbanen), lange Delft 60 - 62 (vervangen ramen), langevele 75 (aanbrengen gevelreclame), Markt 39 (verbouwen fri'eskiosk en pui van winkel, en uiforeiden torrassen), Nieuwe Haven 7 (vervangen van glas), Nieuwsfoct 16 (vervan gen beglaz ng|, Prooijenseweg 26 (brandveilig gebruiken van vee croepen kinderopvang), Rouaansckoci 3A (plaatsen zonweringen), Sint Jorissfrcat 6 (aanbouw achtergevel), Wagenaar- slraal 2 (vervangen van glas) Kennisgeving verlengde beslistermijn Seissingel 100 (plaatsen erfcfsche Gingen), Breestrca'4l -43 (verba-wen bedrijfswoning lol zes appartementen) Kennisgeving ontwerpbeschikking (uitgebreide voorbereidingsproced Neaerslraat 2 - 4 |hel brandveiliq in qebn Nederslraal 2 - 4 (het nemen van het hole) ure) g in gebruik Kennisgeving beschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) I Iczienc roulc'ing gevoarli ke stoffen vcor het grondgebied van ce gemeende Middelburg

de Faam | 2021 | | pagina 9