Waterschap maait zeer zorgvuldig langs wegen i Actueel De Huisartsenpost van Walcheren verhuist ONTDEK JAZZBOOG FASE 3. ROYAAL DUURZAAM WONEN. Zaterdag 29 mei start de verkoop van Jazzboog Fase 3. Meld u nu aan! Dan brengen de makelaars de brochure persoonlijk bij u langs op 29 mei. Zo bent u als eerste op de hoogte! Ga naarwww.mortiere.nl en meld u aan! SCHINKELDEWEERD 0118-460300 Faasse^Fermont 0118-727000 heijmans De Faam WOENSDAG 19 MEI 2021 GEZONDHEID royaal wonen MAKflAARQIJ Door de redactie Het is een wettelijke verant woordelijkheid van water schap Scheldestromen om te zorgen voor verkeersveilige waterschapswegen. Bij veili ge wegen horen voldoende uitwijkmogelijkheden en goed overzicht. Om die we gen veilig te houden is het noodzakelijk om de bermen te maaien. MIDDELBURG - De eerste maaironde langs de bijna 4000 kilometer waterschaps wegen is begonnen. Het wa terschap weegt zorgvuldig af waar er gemaaid kan worden. Vanwege de verkeersveiligheid vindt deze maaironde al plaats tijdens het broedseizoen en dat vraagt extra oplettendheid. In het voorjaar maait het wa terschap de bermen tot een breedte van twee meter om uitwijkmogelijkheden te be houden en fietsongevallen te voorkomen. Binnen deze strook nestelen vrijwel geen vogels, omdat deze strook door verstoring van het ver keer minder geschikt is als broedgebied. Ook is deze strook minder geschikt als leefgebied voor beschermde en waardevolle plantensoor ten. Gevaarlijke kruispunten en onoverzichtelijke bochten worden breder gemaaid om te voorkomen dat hoog gras het zicht van verkeersdeelnemers belemmert. Ook als er onge wenste planten groeien, zoals reuzenberenklauw of akker distel, maait het waterschap een breder deel. Als breder dan de eerste twee meter van de berm maaien noodzakelijk is, worden bermen gecontroleerd op broedende vogels en/of waardevolle plantensoorten. In de zomer worden alleen de drukke doorgaande wegen en een deel van de grindwegen gemaaid. In het najaar vol gen dezelfde wegen als in het voorjaar. Het maaien wordt normaalge sproken gedaan met een kle pelmaaier, waarbij het maaisel in de berm blijft liggen. Op plaatsen waarvan bekend is dat er beschermde en waar devolle soorten voorkomen, kiezen we voor een andere werkwijze (als de verkeersvei ligheid het toelaat). Hier wordt het gras op een later tijdstip gemaaid en afgevoerd, wat gunstig is voor de planten en dieren. Hierdoor ontwikkelen zich meer soorten en wordt de biodiversiteit verhoogd. De Huisartenspost Walcheren (HAP) wordt per 1 juni gehuis vest in het het Walchers Zorgknooppunt aan de Krooneveld- weg 6,4332 BL Middelburg, dat is pal naast de N57 MIDDELBURG - De huisartsen post is er alleen voor spoedei sende huisartsenzorg tijdens avond, nacht, weekend en feestdagen. Hierbij gaat het om zorg die niet kan wachten tot het eerstvolgende spreek uur van uw eigen huisarts. Zonder afspraak binnenlopen is niet de bedoeling, het is be langrijk dat u altijd eerst belt via 0900-1985. Hulp via apps De app 'Moet ik naar de dok ter?' is een medische app waarmee u als patiënt door middel van eenvoudige vragen in heldere taal zelf kunt beoor delen of en wanneer u contact moet opnemen met een huis arts of een huisartsenpost. Op de website www.thuisarts. nl staan zelfzorgadviezen over wat u zelf kunt doen om klach ten te verlichten en in welke gevallen alsnog contact met de huisarts nodig is. Voor meer gedetailleerde infoimatie over de huisart senpost: www.zhco.nl Het Walchers Zorgknooppunt is goed bereikbaar doordat het vlakbij de Ns7 ligt. Foto: Frank Husslage Bij het wegonderhoud houdt het waterschap rekening met al het moois dat er groeit en bloei in de bermen, zeker nu de eerste maaironde in het broedseizoen valt. Foto: Rank Husslage VOONPARI

de Faam | 2021 | | pagina 5