Verrassende audiotour Scheldestraat >8 Walcheren nu Fietsen voor vrouwen Supermarkteigenaar Paul Corbijn is ook maatschappelijk betrokken Beeldentuin De Faam WOENSDAG 19 MEI 2021 Tijdens Festival Onderstroom 2021 DE EEN WOONT HIER NET, DE ANDER AL ZIJN HELE LEVEN FESTIVAL ONDERSTROOM 2021 VRIJWILLIGERSPORTRET COLOFON DE FAAM m J Conny den Heijer Stel je voor: met een geluidsdrager op aan de wandel in de Vlissingse Scheldestraat. Al die verhalen van toen, van nu en over het toekomstperspectief. Het kan tijdens Festival Onder stroom en dat wordt één grote verrassing. VLISSINGEN - Hoe is het om er te wonen, leven en werken in de Scheldestraat? Dat vra gen regisseuse Lynn Schut ter, actrice Beaudil Elzenga en performer/schrijver Giovanni Brand zich af. Vooroordelen genoeg maar kloppen die wel? Levendige straat In opdracht van de Cultuurwed maken zij gezamenlijk een au- diotour door de Scheldestraat. Het publiek wordt langs pan den en ondernemers geleid die allemaal hun eigen ver haal hebben. In een levendige straat met zijn multiculturele diversiteit maar ook met zijn eigen problematiek. Allerlei verhalen komen er voorbij, van ouderen, studenten en onder nemers. Wat maakt het zo ge zellig om er te wonen en waar lopen mensen tegenaan. Deu ren gaan op een kier, gordijnen schuiven opzij, winkelbellen rinkelen, de verhalen rollen er uit. Een inkijkje in de bele vingswereld van de mensen die er leven en werken. Toen, nu en toekomst Het publiek wordt meegeno men in de geschiedenis en in de verhalen van de men sen die er nu wonen en wer ken. Maar ook hun visie op de toekomst van de straat Een straat die naar het centrum gaat maar ook de stad uit gaat Een drukke doorgaande straat waar iedereen doorheen komt: schoolgaande kinderen, men sen die hun boodschappen doen, hun haar laten knippen, hun dagbesteding vinden, stu denten en er rijdt een bus. Oprecht Alle culturen komen in de au diotour aan bod. "Juist dat maakt de straat zo bijzonder," zegt Lynn. "Het verzamelen van de verhalen was ontzet tend leuk om te doen. Als je een mens benadert met res- Beaudil ElzengaLynn Schutter en Giovanni Brand verzamelden verhalen voor de audiotour in de Scheldestraat Foto: PR Onderstroom sappig als een buitenstaander denkt. Gewone mensen uit een gewone straat. Thuiskomen Tijdens Festival Onderstroom in de Scheldestraat zullen Gio vanni en Beaudil ook sketches peet en liefde, zoals je zelf be nadert wilt worden, dan krijg je oprechte verhalen. Ik vertel mijn verhaal, jij dat van jou. Zo kan die straat een willekeuri ge straat in iedere andere stad zijn. Het zijn oprechte verha len." En die zijn vaak niet zo Op 9,10 en 11 juli staat het Festival Onderstroom gepland. De programmering is nog niet helemaal rond maar wij lichtten alvast een bijzonder project uit Laatje verrassen door regisseuse Lynn Schutter, actrice Beaudil Elzenga en performer/schrijver Giovanni Brand. spelen op straat, wetend wie er achter welke deur woont en werkt. "Dat geeft ons inmid dels een gevoel van thuisko men. Wij kijken op naar een pand en beseffen 'O ja, daar woont zij en daar werkt hij' en dat maakt het extra bijzonder, je weet wat er leeft achter die deur. Voor het publiek is het een mooie gelegenheid om er nu eens doorheen te lopen in plaats van te rijden en ook om te ontdekken welke diversiteit aan multiculturele onderne mers er zitten." Van frituur tot roti, er is voor ieder wat wils. Een audiotour door de Vlissingse Scheldestraat. Een bijzonder project tijdens Festival Onder stroom. Lopend, luisterend en kijkend naar alles wat er te beleven valt Mét de verhalen van bewoners en ondernemers uit die straat. Over de geschie denis, het heden en de toekomst. Over een straat waar iedereen wel eens doorheen komt. Festival Onderstroom staat ge pland op 9, 10 en 11 juli mits de corona versoepelingen dit toelaten. Na het festival zal de audiotour waarschijnlijk nog doorgaan in de weekenden daarna. Hoeveel bezoekers er worden verwacht is nog niet bekend maar het enthousias me is groot dus wees er snel bij. Ook benieuwd naar de au diotour? Hou dan de website goed in de gaten voor de start van de kaartverkoop: 0 https://f estival onder st room.nl GOES - Op zaterdag 12 juni is er een fietstocht door Zuid-Beve land onder de naam Hart, hap en trap. Deelnemers brengen geld bijeen voor de Stichting Hart voor Vrouwen en fiet sen naar keuze 30 of 90 km. De tocht start bij de Holland- sche Hoeve en eindigt bij Hotel Brasserie Katoen. Onderweg zijn er stops bij horecagelegen heden. De organisatie van de fietstocht is in handen van ser viceclub Inner Wheel Goes de Bevelanden. Hart voor Vrouwen Er sterven meer vrouwen dan mannen aan hart- en vaat- ziekten. Toch worden bij we tenschappelijk onderzoek met name mannen onderzocht Daardoor ontbreekt een gede gen kennis over de symptomen en oorzaken bij vrouwen. De stichting Fietstocht voor Hart voor Vrouwen maakt zich hard voor het bij elkaar brengen van verschillende medische vakge bieden en stimuleert multidis ciplinair onderzoek. Deelname aan de fietstocht Hart, hap en trap kost 32,90 euro (30km) of 39,00 euro (90 km). Inschrijven voor de route kan via iwgoesdebevelan- denevent@gmail.com. LEWEDORP - Hof van ook exposeert Zeeuws werk in de beeldentuin. Tot en met eind juni is de tuin iedere donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur gratis bezoeken. Er is werk van Jan Kette- lerij, Frida van Overbeeke, Berita Valk, Frank Mabe- soone en Gerda Kramer. www.hofvanook.nl Advertentieverkoop en media-advies - -E lotje.koster@dpgmedia.nl Mj 06-15553486 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: H) www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij 52 Ad Wie uit Vrouwenpolder en omstreken kent Paul Corbijn (53) niet? Bij veel mensen zal Paul bekend zijn als de eige naar van de Plus Supermarkt in Vrouwenpolder. Niet zo maar een supermarkt, maar ook een plek waar de maat schappelijke betrokkenheid groot is. Wat wellicht minder mensen weten, is dat Paul ook als vrijwilliger zeer ac tief is. VROUWENPOLDER - Paul is al ruim 15 jaar vrijwilliger bij de Dorpsraad in Vrouwenpolder, waar hij eerst als algemeen lid actief was en later bij het se cretariaat, tot hij werd gekozen als voorzitter, de taak die hij nu uitvoert. "Het is belangrijk om je in te zetten voor de leef baarheid in Vrouwenpolder. Partijen bij elkaarte krijgen om samen de kwaliteit en leef baarheid in je dorp te verbe teren en in stand te houden." Zegt Paul over zijn vrijwilli gerswerk bij de Dorpsraad. Nog meer Maar dat is niet het enige vrij willigerswerk wat hij doet en heeft gedaan. Paul is ook voor zitter van de EHBO-vereniging Vrouwenpolder en al 37 jaar lid Paul zijn agenda staat op het moment wel aardig vol. Tekst enfoto: Welzijn Veere van het bestuur. Daarnaast is hij lid van de reddingsbrigade Zierikzee en was hij 18 jaar lid van de KNRM. Ook is hij actief bij Hartslag Nu, een reanima tie oproepsysteem, en zet Paul zich vrijwillig in voor Slachtof ferhulp. Een hele lijst dus. Meer dan me lief is Op de vraag hoeveel tijd Paul gemiddeld besteed aan vrij willigerswerk, antwoord hij "Wil ik dat wel weten? Nee, ei genlijk niet.... Maar soms meer dan me lief is." Wat Paul niet negatief bedoeld, want ander zou hij zich natuurlijk niet zo vaak vrijwillig inzetten! Maar Paul zijn agenda staat op het moment wel aardig vol. Waar om hij het toch, ondanks alle drukte, belangrijk vindt om zich in te zetten voor anderen en de maatschappij? "Vrijwil ligers zijn gewoon ontzettend belangrijk, ik zie zoveel men sen - pareltjes noem ik ze - die zoveel voor anderen doen. De motivatie en voldoening die je hieruit kan halen zijn zo mooi." Wat ons betreft is Paul zelf ze ker ook een Pareltje! Benieuwd naar meer vrijwilligera/acatures? Kijk dan eens op www.welzijn- veere.nl of neem contact met ons op via 0118-583687 of info@welzijnveere.nl

de Faam | 2021 | | pagina 3