Proost helpt horeca aan personeel Burgerme nu in Middelburg Wat is er te doen? Assemblages van krijgers Expositie in atelier Panhof Fotowandeling in Middelburg WOENSDAG 19 MEI 2021 De Faam Gratis vacatures op nieuw platform "HET GAAT EEN HEEL ZWARE PERIODE WORDEN" WALCHEREN KORT ZAKENNIEUWS Horeca- en recreatiebedrijven kunnen vanaf nu gratis hun va catures plaatsen op het platform Proost. Zij melden zich aan op www.proostvoordehoreca.nl Kandidaten voor deze ba nen kunnen terecht op www.proostopjebaan.nl. APELDOORN - Proost is een initiatief van Persoonality, een payrolling-bedrijf. Horeca- en recreatiebedrijven zijn door de coronacrisis en de massale uitstroom van medewerkers met een personeelstekort ge confronteerd. Een urgent pro bleem nu 28 april de terrassen weer open gaan en de eerste stap door de horeca wordt ge zet in het steeds verder openen van de deuren. Vacatures kun nen per direct gratis en zonder aanvullende verplichtingen geplaatst worden op Proost. De horeca kampt al jaren met een personeelstekort en naar schatting zijn nog ruim 90.000 horecamedewerkers naar an dere sectoren uitgestroomd door de coronacrisis. Onder nemers kunnen hun vacatures gratis plaatsen en beheren op Proost en de binnengekomen sollicitaties makkelijk en snel in behandeling nemen. Proost wordt versterkt door uit zendbureau Timing, dat haar landelijke netwerk inzet om vacatures extra onder de aan dacht te brengen. Ook worden de vacatures kosteloos via an dere vacaturesites verspreid. Samen de strijd aan Johan de Vos, horeca-onder- nemer en woordvoerder van Koninklijke Horeca Nederland Breda, herkent zich in de situ atie: "Voordat we dicht gingen, hadden we al moeite om per- soneel te vinden. Dat is er door corona niet minder op gewor den. Heel veel mensen hebben gekozen om toch iets anders te doen wat meer zekerheid geeft. Het is fijn dat Persoon ality en Timing een platform hebben gemaakt om de hore ca weer onder de aandacht te brengen. Want het is echt een mooi vak; de grootste sociale leerschool van Nederland. Ho pelijk kunnen we met genoeg man de strijd aangaan na deze crisis." Uit onderzoek van Persoonality blijkt dat ruim 90 procent van de horeca-ondernemers ver wacht over onvoldoende per soneel te beschikken wanneer zij weer open mogen. Laurens Meyer, een van de grootste horeca-ondernemers van Ne derland met meer dan 40 za ken, ziet ook dat er een serieus probleem is ontstaan door de crisis: "De huidige situatie is dramatisch. We hebben veel personeel moeten laten gaan. Als we nu opengaan, komen we 500 tot 700 man tekort. Het gaat een heel zware peri ode worden. Ik vind Proost een mooi initiatief." Gapend gat in bemensing Volgens Bob Weghorst, di recteur bij Persoonality, ont staat er een gapend gat in de 'bemensing' in de gehele ho recabranche als er niet snel geschakeld wordt: "Zonder voldoende gekwalificeerd per soneel kunnen ondernemers na de lockdown alsnog hun gasten niet ontvangen. Met Proost willen we niet alleen onze eigen klanten, maar heel Horeca Nederland helpen en ontzorgen. Als je nu niet han delt als horeca-ondememer, dan mis je alsnog de boot." MIDDELBURG - Gerda Kra- mer maakt assemblages van gevonden hout en geroest ij zer. Veel vindt ze zelf tijdens wandelingen, maar regelmatig krijg ze materiaal aangeboden van mensen die weten wat zij er van maken kan. Dit ma teriaal blijft haar boeien om dat het een restant is van een eerder bestaan. De uitdaging is om er opnieuw een ander be staan aan te geven. Zo kan een fitting een hoofd worden en een dakgootsteun een wapen. Vaak dicteert het stuk hout of ijzer wat het moet worden. Dat kan alle kanten op gaan, dus werk ze in series. Elke keer een ander onderwerp. Dit heeft in middels meerdere series op geleverd. Bij de beelden uit de serie Krijgers had ze zichzelf als doel ofwel beperking opgelegd om alle onderdelen onveran derd zoals aangeleverd te ge bruiken. Haar werk is met zorg gemaakt met, oog voor detail en humor. De tentoonstelling Krijgers is tot en met 5 juni van zonsopgang tot zonson dergang te zien voor het raam bij atelier Hoed Gezien aan de Nadorstweg 38 te Middelburg. Loop gerust het tuinpad op om de krijgers van Gerda goed te bekijken. Voor meer werk zie de website www.gerdakramer.nl KOUDEKERKS - Kunstenaars Hetty Begheyn en Margriet de Vries exposeren in Atelier Pan hof aan de Breeweg in Koude- kerke. Hetty Begheyn maakt daar haar beelden in klei. Stoe re figuren, koppen van krijgers, paarden, mensen. De inspira tiebron voor deze beelden ligt, net als haar eerdere werk, bij beelden uit de oudheid. Voor al de pré-Romeinse kunst. In een proces van zoeken naar eenvoud, simpele lijnen en hannonie worden deze beel den met hun verweerde huid als leden van eenzelfde stam. Een stam vol verhalen en my then. Margriet de Vries tekent en schildert de natuur om haar heen. Het licht, de schaduwen, de sfeer, het geheim dat zij daar in vermoedt. Zij obser veert plekken die zij bijzonder vindt en neemt de indrukken mee, vaak in het voorbijgaan gezien en opgeslagen. Terug in haar atelier vormen deze schetsen de bron voor haar werk. Herinneringen aan de wind, geluiden en de luchten die het landschap kleuren. Ook de natuurtuin rond het atelier is open voor bezoek. Atelier Panhof, Breeweg 8, 4371 SB, Koudekerke, dinsdag 18 mei tot en met zondag 23 mei van 11.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Zie ook de website www.pan- hof.net MIDDELBURG - Bekijk Mid- delburg eens op een andere manier en wandel mee door onbekende straatjes. De Lange Jan, de Oostkerk en het stad huis van Middelburg zijn de highlights, maar de stad heeft ook veel onbekend straatjes en steegjes. Hier lijkt het of de tijd heeft stil gestaan. Je waant je even in het rijke verleden. Want Middelburg was in de 17e eeuw, na Amsterdam de be langrijkste handelsstad van de Republiek. Vooraf krijg je uitleg over de compositie, kadering en de invloed van het licht. Daarna gaan we in een rustig tempo op stap. Op verschil lende locaties en met gepaste afstand krijg je uitleg direct in de praktijk. De fotowandeling wordt begeleid door fotograaf Karin den Boer. Als geboren en getogen Zeeuwse en inwo ner van Middelburg brengt zij je naar onbekende en fotoge nieke plekjes. Deelname kan met iedere gewenste camera of smartphone. Ook voor de gevorderde fotograaf biedt de fotowandeling genoeg uitda ging. De groep is klein zodat er voldoende individuele aan dacht is. Zaterdag 22 mei van 14:00 tot 16:30 uur. Meer informatie en aanmel den via de website www.ka- rindenboer.nl of telefonisch via 0629441561. Alwin Verschuren, een geboren en getogen Middelburger, heeft de afgelopen 24 jaar in het buitenland gewoond maar is terug van weggeweest. Alwin opende op 11 mei de negentiende Nederlandse burgerme-vestiging in de binnenstad van Middelburg. Hij heeft er enorm veel zin in komende tijd zegt hij "Wij zijn de eerste burgerme vestiging in Zeeland. Het is natuur lijk erg leuk om de Middelburgers iets nieuws te kunnen bieden. Door de voorbereidingen die wij hebben getroffen was de opening een groot succes!" MIDDELBURG - Burgerme be gon in 2010 in Duitsland en kwam in 2013 naar Nederland. Burgerme bezorgt hambur gers, salades en fingerfood bij jou thuis. Alwin: "Ik koos voor burgemie omdat het een snel groeiende winkel is. Klanten kunnen hun burgers helemaal zelf samenstellen, zoals halal- burgers en vegetarische opties. Deze diversiteit vind ik een mooie toevoeging." Alwin: "wij hebben geprobeerd een goede basis neer te zetten, die gebaseerd is op analyses. Deze basis is ook een mooie opstap naar andere vestigin gen in Zeeland. Alwin is super gedreven en zegt "vanaf het begin wist ik al dat ik meerdere vestigingen wil openen, ik zou graag in Goes en Vlissingen een burgerme willen openen." Burgerme Middelburg is elke dag geopend tot 23:00 en op burgerme.nl. Uiteraard heeft burgerme ook regelmatig ac ties. Zo krijg je tot en met 13 juli een gratis burger bij je bestel ling. Gebruik hiervoor de actie code 7088 op burgemie.nl Laurens Meyer, een van de grootste horeca-ondernemers van Nederland met meer dan 40 zaken: "De huidige situatie is dramatisch." Foto:

de Faam | 2021 | | pagina 12