Het woord aan raadslid Wim Kant Geen inzameling oud papier Verzamelcontainers wisselen van afvalsoort Gebruik composteerbare zakken in de GF-zuil en groene rolcontainer Commissievergaderingen Stadskantoor gesloten Wijziging ophalen huisvuil Bericht burgemeester voor dodenherdenking Aanvraag producten alleen op afspraak GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Vrijheid en democratie Vandaag 5 mei vieren we de vrij heid. Begonnen met de bevrijding van de verschrikkelijke nazidicta tuur heeft deze dag inmiddels een diepere en bredere democratische betekenis gekregen. Democratie betekent onafhankelijke recht spraak, vrijheid van meningsuiting, persvrijheid, respect voor min derheden en bescherming van de zwakken. Kortom zoals het in een demo cratie hoort te gaan. Daar horen verkiezingen bij en een bestuur dat gekozen volksvertegenwoordi gers respecteert en haar controle rende taak laat uitvoeren. Dit alles is waardevol en het is onze dure plicht deze verworvenheden te beschermen, maar dit vergt grote alertheid. i l Pieter Omtzigt is een parlementa riër die met niet aflatende energie opkomt voor burgers die in de knel zitten, die op onafhankelijke wijze informatie van de regering boven tafel probeert te krijgen. Kortom een dualistische hoeder van onze democratie en daarmee van onze vrijheid. Het is daarbij belangrijk ook als volksvertegenwoordiger in je rol te blijven. Ga niet op de stoel van de bestuurder of ambtenaar zitten. Laat ze hun werk doen en doe vooral waar je voor gekozen bent. Controleer het bestuur, wees volksvertegenwoordiger voor ie dereen en geef op hoofdlijnen mee wat je van je bestuur verwacht en laat de uitvoering aan hun. Dit alles vraagt veel evenwichts- en stuurmanskunst. Maar het vraagt ook terughoudendheid en een beetje vertrouwen in de eigen be stuurders. Als we hier de balans in weten te vinden dan kunnen we ook in de toekomst nog 5 mei vieren. Wim Kant Fractievoorzitter CDA In de gemeente Middelburg wordt ook in mei nog geen oud papier huis-aan-huis opgehaald door kerken en verenigingen. Dit doen zij met vrijwilligers. Wegens de coronamaatregelen is deze service tijdelijk niet haalbaar. Het ophalen kan pas weer starten als dit verantwoord is. Zet dus in deze periode geen oud papier en karton aan de straat. Er zijn diverse extra locaties waar het oud papier tijdelijk naartoe ge bracht kan worden. De kerken en verenigingen stellen deze service beschikbaar. Zij verzoeken om geen oud papier neer te zetten als de container weg is om geleegd te worden en geen oud papier naast een dichte of volle container te plaatsen. De locaties zijn: Sportpark Arnemuiden, Van Cittersweg Arnemuiden Plein aan de Oude Veerseweg (via Ramsburgerweg) Middelburg Sportpark De Brigge ONDO, parkeerplaats Leliëndaalseweg Middelburg Sportpark Kruitmolen, Kruitmolen- laan parkeerplaats Middelburg Sportpark Nieuwland, Oude Rijks weg Nieuw- en Sint Joosland (uitsluitend op zaterdagen tussen 9.00 en 17.00 uur) Merwedestraat Middelburg Oude Vlissingseweg ter hoogte van Reijersweg Middelburg Sportpark Veerse Poort, M.H. Boassonlaan parkeerplaats Middelburg Sportpark De Sprong, parkeer plaats Aanloop Middelburg Laan der Verenigde Naties, parkeerplaats bij tankstation Middelburg Milieustraat tijdens openingstijden Voor inwoners van de binnenstad en Dauwendaele, waar geen huis- aan-huis inzameling is, blijven de ondergrondse containers beschik baar. We zien dat inwoners vanaf dit jaar hun afval veel beter scheiden. Daar zijn we blij mee! Het is beter voor het milieu en scheelt in de kosten voor afvalverwerking. Om onze dienstverlening te verbe teren, wisselen we half mei enkele verzamelcontainers om. De contai ners zijn dan twee dagen dicht vanwege het omzetten. Met uw sleutelhanger opent u ook andere containers waartoe u toegang heeft. In de afvalwijzer ziet u waar de verzamelcontainers staan: mvw.middelburg.nl/afvalwijzer. U ziet aan de sticker op de klep van de container welke afvalsoort erin mag. containernummer 1818 Loskade 30-32 van restafval naar oud papier containernummer 1823 Mees toot 55 van restafval naar PMD (plastic en metalen verpak kingen en drinkpakken) containernummer 1813 Eigen- haardstraat 47 van restafval naar PMD containernummer 1110 Walplein 22 van restafval naar oud papier containernummer 1806 Dwars- kaai/Rouaansekaai 4-14 van restafval naar oud papier containernummer 1452 Achter de Houttuinen van PMD naar oud papier containernummer 4802 Roozen- burglaan 30-124 van restafval naar oud papier containernummer 3411 Konin- ginnelaan 45 van restafval naar PMD containernummer 3706 Vol- kerakstraat 6 van restafval naar PMD containernummer 3405 Adriaen Lauwereyszstraat 117-123 van restafval naar PMD containernummers 3501 en 3502 't Hof Lustenburg/ Hans Warrenstraat wisselen van rest afval naar PMD en andersom Samen met u zorgen we voor min der afval en meer hergebruik. Verpakt u uw groente- en fruitafval en etensresten liever hygiënisch in een zak? Dat mag, maar gebruik daarvoor alleen speciale gft-zakken. Dit zijn zakken met het Kiemplantlogo of OK compostlogo. Alleen deze zakken zijn toegestaan in de GF-zuil en de groene rolcontainer. Alle andere verpakkingen (zoals van plastic of bioplas- tic) verstoren de vertering tot compost. Hierdoor kan het groente-, fruit en tuinafval niet meer hergebruikt worden. BOA's zien toe op correct gebruik van de afvalzuilen. De commissievergaderingen kunt u alleen online bezoeken. Door de coronamaatregelen vergaderen de commissieleden niet in het stadskan toor. U kunt de vergadering bekijken via een livestream. Op woensdag 12 mei is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 17 mei vergadert de commissie Ruimte. De com missievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 18 mei. U kunt deze vergaderingen vanaf 19.30 uur online volgen via het raadsinformatiesys- teem. De agenda met onderliggende stukken leest u ook in het raadsin- formatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Het stadskantoor is gesloten op woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag) donderdag 13 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 14 mei en op maandag 24 mei (tweede pinksterdag). De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het huisvuil van woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag) wordt drie dagen later, op zaterdag 8 mei opgehaald. Het huisvuil van donderdag 13 mei (Hemelvaartsdag) wordt twee dagen later, op zaterdag 15 mei opge haald. Het huisvuil van maandag 24 mei (tweede pinksterdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 22 mei opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de ge wijzigde data ook op de digitale afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: www.middelburg.nl/afval. Er werd dit jaar opnieuw geen gezamenlijke dodenherdenking gehouden. In plaats van de jaarlijkse toespraak kunt u op de gemeentelijke website vAvw.middelburg.nl een bericht van burgemeester H.M. Bergmann lezen over de dodenherdenking. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u produc ten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Wilt u een product aanvragen bij de gemeente, zoals een paspoort of vergunning? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur op afspraak langskomen. Op donderdag zijn de balies van de afdeling Publiekszaken open van 8.30 tot 20.00 uur. Maak direct online een afspraak via wvAv.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. Als u een rijbewijs of een reisdocument komt ophalen, dan kunt u terecht zonder afspraak. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via v;ww.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. OMMMMMf De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurt7. Aangevraagde omgevingsvergunningen Kinderdijk 28 (verrichten schilderwerk), Soak I, Arnemuidec (bouwen vrijstaande woning) Verleende omgevingsvergunningen Amest» nweg 33 (ncoloansluitirg), Herengracht 98 (vervanger van glas), Noo'csingel 68 (rioobanslui'ing), Sint Jans'roct 39 (ocnbrengen barberpoc' tegen gevel) Kennisgeving verlengde beslistermijn Nieuwe V issingseweg 158 (ui"b'eiden van de eerste verdieping] Kennisgeving beschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) He'ziene roulefing gevaarlijke stoffen vcor het grondgebied ven ce getreen*e Middelburg.

de Faam | 2021 | | pagina 9