Walchers Zorgknooppunt is van start Actueel De verschilmakers Vrijwilligerswerk is fijne manier om mensen te leren kennen (b Galerie Bank De Faam WOENSDAG 5 MEI 2021 Officiële opening volgt in september DE HAP WILDE WEL DE BEVESTIGING VAN EEN DIENSTAPOTHEEK. HET WALCHERS ZORGKNOOPPUNT VRIJWILLIGERSPORTRET COLOFON E FAAM Theo Rietveld MIDDELBURG - Apotheek Veersche Poort opende als één van de eerste gebruikers op maandag 3 mei de deuren in Het Walchers Zorgknooppunt aan de Krooneveldweg in Middel burg. Het is voor apotheker mevrouw Beijer-de Heer de der de keer in haar leven dat ze een nieuwe apotheek mag star ten. Het Walchers Zorg knooppunt gaat ee breed scala aan zoi bieders huisvesten pand biedt ruimte huisartsenpost, de dienstapotheek, huisartsenpraktijk Wat was de aanleiding om te verhuizen? De Walcherse huisartsen hadden besloten dat de Hap op een centrale plaats op Walcheren gehuisvest moest worden en dus van Vlissin- gen naar Middelburg zou verhuizen. Directeur Ruud Munsterman van de Huis artsenpost (HAP) is op zoek gegaan naar andere zorgver leners uit de eerste lijn om samen een gezondheidscen trum te gaan bouwen. Een voorwaarde was onder an dere dat de dienstapotheek ook mee naar Middelburg zou verhuizen. Apotheek Veersche Poort heeft dat toegezegd. De directeur van de HAP heeft verder de an dere partijen voor het zorg centrum kunnen vinden (zie kader rechtsboven). Wasje blij om te mogen ver huizen? Ik zag het voor me dat we vanuit het winkelcentrum Veersche Poort de apotheek zouden doen. We zitten hier op een prima plek. Maar wat ik wel wilde, was een dienstapotheek in het nieu we zorgcentrum. Want de toekomst is samenwerken met de huisartsen en ande re zorgverleners, als het kan, onder één dak. Hoe werken jullie samen met andere gebruikers? De meeste samenwerking zal met de huisartsen zijn. Je spreekt elkaar direct. Pa tiënten kunnen direct door lopen. Een ander voordeel is dat de apotheek medica tie van mensen, en dan gaat het over vijf of meer medi camenten per dag, dat ik die mensen direct kan bespreken met de huisarts: blijft de me dicatie hetzelfde, gaat er wat of komt er wat bij. En er zal regelmatig contact zijn met andere organisaties in het gebouw, ten voordele van de patiënt. Zo kunnen bij voorbeeld verzorgenden van Zorgstroom die 's morgens de sleutels komen ophalen om bij de klanten langs te gaan, direct bij ons langs om eventueel medicijnen voor de klanten mee te nemen. Over het gebouw Het gebouw mocht niet te groot, te hoog en te massaal worden. Ook moest rekening worden gehouden met de windvang van de molen. Het heeft een beneden- en bo venverdieping. Het gebouw bestaat uit twee aan elkaar geplaatste blokken met een gangenstelsel waarbij je nooit in een doodlopende gang uitkomt. De hoofdin gang zit centraal. Links de apotheek met een aparte in heel fgaan- Het aan de Bruynzeel, huisartsen praktijk De Dolfijn, Zorgstroom, de Lelie- groep, verloskundige praktijk Het Walchers Wonder en aan fysiothe rapie Middelburg. dienstapotheek, daarach ter de fysio met een grote ruimte en rechts de HAP en via de lift of trap, boven de huisartsen. Respectabele rij Beijer: Over twee jaar mag ik met pensioen. De eerste apotheek opende ik in Swif- terbant (Noordoostpolder); de tweede elf jaar geleden in de Veersche Poort en nu mijn derde apotheek hier in Het Walchers Zorgknoop punt. Dat kunnen niet veel apothekers mij nazeggen. Vanaf 31 mei kun je terecht bij de huisartsenprak- tijk De Dolfijn en Bruynzeel. Vanaf 1 juni is de Huisartsen post Middelburg (HAP) bereikbaar. Andere gebruikers van het pand zullen in mei/juni hun deuren open stellen. De officiële opening vindt plaats in september 2021. 'Ik vind het belangrijk oog te hebben voor de wereld buiten mijn eigen huis en werk.'TEKSTEN FOTO: WELZUNMIDDELBURG ZEELAND - Het Fonds start een nieuw programma genaamd 'De verschilmakers: jong-soci- aal-oranje', voor organisaties die hun vrijwilligersbestand willen verjongen. Er is plek voor 25 deelnemers die drie jaar lang ondersteuning, be geleiding en een financiële bijdrage krijgen om jongeren te bereiken en bij hun werk te betrekken. Het programma be staat onder meer uit werkses sies, netwerkbijeenkomsten en individuele coaching en be geleiding. Deelnemende orga nisaties leren van elkaar, van jongeren, en van organisaties die veel ervaring hebben op dit gebied. Daarnaast krijgen deelnemers financiële onder steuning voor ontwikkeluren. Om in aanmerking te komen voor deelname is het belang rijk dat de sociaalmaatschap pelijke organisaties actief zijn binnen het werkterrein van het Oranje Fonds. Hun activiteiten moeten uitsluiting tegengaan en ervoor zorgen dat ieder een mee kan doen in onze sa menleving. Ook ruime ervaring met de inzet van vrijwilligers en een sterk lokaal netwerk zijn vereisten. Aanmelden kan tot 30 mei via oranjefbnds.nl/ de-verschilmakers-jong-soci- aal-oranje AAGTEKERKE - De galerie aan de de Burgemeester Bosselaarstraat in Aagte- kerke heeft een nieuwe kunstcollectie met werk van zes Zeeuwse kunste naars. Zij exposeren met beelden, keramiek, drijf houtobjecten, schilderijen, grafisch werk en glaswerk. De galerie is geopend van woensdag tot en met za terdag van 13.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. Vier jaar geleden verhuisde Iris Scherphof met haar gezin van Nijmegen naar Middel burg. Het lijkt een hele stap, maar als je net als Iris houdt van nieuwe ervaringen op doen, valt dat reuze mee. MIDDELBURG - "Vrijwilligers werk gaan doen bij Cinema Middelburg was voor mij een fijne manier om mensen te leren kennen. Ook vind ik het belangrijk om oog te hebben voor de wereld buiten mijn ei gen huis en werk en daar een bijdrage aan te leveren." Operateur "Vorig jaar maart ben ik op gesprek gegaan bij Cinema Middelburg. Met mijn oplei ding Algemene Cultuurwe tenschappen en ervaring met werken op filmfestivals was het voor mij logisch om bij de Cinema terecht te komen. Ik wilde daar graag als operateur aan de slag. Helaas kwam co rona ertussendoor en is het er sindsdien nog niet van ge komen. Toen de zaal moest sluiten, vroeg de directeur of ik de social media van Cinema Middelburg en Club Cinema op me wilde nemen. Ondanks dat ik daar geen ervaring in had, doe ik dat nu een paar uur per week met veel plezier. Het was voor mij heel leerzaam hoe je een goede post schrijft en wel ke beelden je het beste kunt gebruiken. Bedenken wat je kunt promoten nu de Cinema gesloten is, is soms een hele uitdaging." Niet snel genoeg "Operateur worden, wil ik nog steeds, omdat ik hou van de uitdaging om de technische aspecten te leren en te begrij pen. Én om te kunnen zeggen dat ik "operateur" ben! Als je dan je eerste voorstelling hebt zit de hoofdoperateur, die alles weet voorin de zaal om mee te kijken of alles goed gaat en desnoods in te grijpen." Stichting Cinema Middelburg in de Kloveniersdoelen heeft zich ten doel gesteld een fil maanbod te verzorgen voor de inwoners en bezoekers van Middelburg en omgeving en wil daarbij een stabiele en in spirerende schakel zijn in het culturele, sociale en maat schappelijke leven. Wat Iris betreft kan de zaal niet snel genoeg opengaan! Benieuwd naar vrijwilligers- vacatures? Kijk dan eens op www.welzijnmiddelburg.nl of neem contact op via 06 - 82 21 81 68 of vrijwilliger@welzijn- middelburg.nl. Advertentieverkoop en media-advies E lotje.koster@dpgmedia.nl T 06-15553486 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: H) www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij 52 Ad In het volledig nieuw gebouwde Walchers Zorgknooppunt aan de rand van Middelburg openden deze week de eerste deuren. Foto: Frank Husslage

de Faam | 2021 | | pagina 3