onze mouw op Ruim twee derde van alle woningen is aanpasbaar met een traplift WOENSDAG 5 MEI 2021 De Faam Rijksoverheid samen krijgen we corona ondercontrole alleen Een groot deel van de Nederlandse huizen is met een traplift geschikt te maken om langer thuis te blijven wonen. Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse Organisatie voor Toegc- past-natuurwetenschappelijk onder zoek (TNO). Het aantal huizen dat met een traplift óf andere hulpmid delen levensioopbcstendig is ligt nog hoger. Van de ruim 8 miljoen wonin gen zijn er zeker 5,8 miljoen aan te passen voor bewoners met oudcr- domsklachten en chronische ziekten. De meest voorkomende woningsoort is het rijtjeshuis, gevolgd door portiekwo ningen met een buitentrap. De trap is echter een van de eerste obstakels, waar door dc woning al snel niet meer goed toegankelijk is. Voor één op de drie ou deren is traplopen een probleem. Door een traplift te laten plaatsen, zijn deze woningen toch geschikt om er zo lang mogelijk te blijven wonen. mogelijk thuis te laten wonen. Dan is het belangrijk dat dc woning geschikt is om levensioopbcstendig te maken. Welke woningaanpassingen nodig zijn, is afhankelijk van de wensen en beper kingen van de bewoner. De ideale trapliFt Van alle woningen in Nederland is ruim 65% een eengezinswoning, het grootste gedeelte daarvan heeft mini maal één trap. En omdat er verschil lende soorten eengezinswoningen be staan, zijn er dus ook diverse soorten trappen. Trapliftfabrikant Koninklijke Ötolift ontwikkelde daarom een trap lift die gemakkelijk op maat gemaakt kan worden voor vrijwel alle soorten trappen. Binnen 48 uur kan dc traplift op uiteenlopende trapsoortcn geplaatst worden. De gebruiker kan ook kiezen tussen plaatsing aan de binnenzijde of de buitenzijde van de trap. Een trap lift aan de binnenzijde houdt de brede kant van de treden goed beloopbaar. En dc trapleuning kan in veel gevallen gewoon blijven zitten. Een trapliFt voor uw situatie Bent u benieuwd of de Otolift Mo- dul-Air ook de ideale traplift is voor uw situatie Maak dan een geheel vrijblij vende afspraak voor een gratis thuisad- vics. Of vraag gratis een brochure aan. Kijk op www.otolift.nl of bel naar 0800 444 771 0. Met vragen kunt u terecht bij het publieksinformatienummer coronavirus: 0800-1351. Langer thuis wonen 'Ihuis blijven wonen is een wens van veel ouderen. Maar liefst 21% van de 75-plusscrs wil zelfs nooit of te nim mer verhuizen. Ook niet als gezond heidsproblemen ervoor zorgen dat thuis wonen niet meer vanzelfsprekend is. Hechting aan de omgeving en de woning spelen hierin een belangrijke rol. Net als het behoud van zelfstan digheid. Daarnaast is het overheidsbe leid erop gericht om ouderen zo lang Extra oproep voor iedereen die is geboren in 1955 of daarvoor: GGD-locaties hebben nu plekken vrij vooreen coronavaccinatie. Bent u van 1955 of daarvoor, dan was u al uitgenodigd voor een vaccinatie. Hebt u nog géén afspraak gemaakt voor een eerste prik, maar wilt u dat alsnog? Dan kunt u binnenkort bij een GGD-locatie terecht voor een coronavaccinatie. Velen gingen u al voor. Maak online een afspraak via coronavaccinatie-afspraak.nl. Liever telefonisch? Bel dan het nummer uit uw uitnodigingsbrief. U bent van harte welkom. Advmcniie

de Faam | 2021 | | pagina 14