Zeeuws orkest verzorgt een herdenkings-podcast Wat is er te doen? 9 Zeeuwse reddingstations versterken hun samenwerking f-M '1 Een metamorfose voor de hele ruimte Expositie door leerlingen Visie Zeeuwen op toerisme Nieuwbouw in Souburg WOENSDAG 5 MEI 2021 De Faam WALCHEREN KORT VEILGHEID OP HET WATER morgen mooier wonen Kijkdagen Plameco Goes Columbusweg 3, 4462 HA Goes V. 0113 -27 0000 plameco.nl MIDDELBURG - In de loggia op het Abdijplein in Middel burg is een expositie te zien met kunstwerken en foto's van leerlingen van verschillen de Walcherse basisscholen die hebben deelgenomen aan het kunsteducatieproject 'Etty Hil- lesum: Worden wie je bent'. In 2017 - het jaar dat Middelburg 800 jaar stadsrechten vierde - werd de Joodse dagboek schrijfster Etty Hillesum (1914 - 1943) uitgeroepen tot grootste Middelburger aller tijden. Dat is niet zomaar! Met haar dag boeken en Westerborkbrieven heeft zij een niet te onder schatten historisch document nagelaten dat een bijzondere rol inneemt binnen de getui genissen van de Sjoa. Met het educatieproject maken basis schoolleerlingen vanuit ver schillende kunstdisciplines kennis met het gedachtegoed van Etty Hillesum. Het pro ject is een samenwerking van Kunsteducatie Walcheren, het Etty Hillesum Onderzoekscen trum, beeldend kunstenaars Liesbeth Labeur, Bo de Jong, filosoof/dichter Anna de Bruy- ckere en Primas-Scholengroep. Ten behoeve van de crowd- fundcampagne van het pas opgerichte Etty Hillesum Huis aan het Molenwater 77 - het geboortehuis van Etty Hille sum, waar het EHOC inmiddels is gehuisvest - zal een aantal van de kunstwerken worden geveild. VLISSINGEN - Hoe zou de toerisme- en vrijetijdssec- tor in Zeeland er in 2030 uit moeten zien? Provincie Zeel and, Impuls Zeeland, HZ Ken niscentrum Kusttoerisme en Toeristisch Ondernemend Zeeland ontwikkelen een mid- dellange-termijnvisie op Be stemming Zeeland in 2030. En daarover kan iedereen die in Zeeland woont of betrokken is bij de Zeeuwse vrijetijdssec- tor zijn mening geven in een digitale enquete. De vragen lijst gaat onder andere in op jaarrond toerisme en de groei van het vrijetijdsaanbod, maar ook over het instellen van een woonplicht bij woningen in de bebouwde kom. De bestem ming 2030 raakt velen. Daarom nodigen de initiatiefnemers hen uit hun mening te geven. Van inwoners en beleidsma kers tot mensen die werkzaam zijn in de vrijetijdssector en vertegenwoordigers van na- tuur- en cultuurorganisaties. De vragenlijst is volledig ano niem en kan ingevuld worden tot 9 mei 2021. Hij staat op: hz.survalyzer.eu/ bestem mi ngZeeland2030 OOST-SOUBURG - Donderdag 29 april heeft wethouder De Jonge de symbolische 'eer ste schep' gestoken in het ka der van het bouwrijp maken van Souburg Noord fase 2. De werkzaamheden zijn gestart met het grondwerk en du ren tot september. Vervolgens wordt er begonnen met de bouw van de woningen in Sou burg Noord fase 2. In opdracht van de gemeente Vlissingen is gestart met het uitgraven van de waterpartij die langs fase 1 en 2 van Souburg Noord komt te liggen. In enkele weken tijd wordt circa 30.000 kuub grond afgevoerd vanuit Sou burg Noord. Aansluitend star ten we met de aanleg van de boven- en ondergronds infra structuur. Naar verwachting worden de bouwrijpe gronden in de zomer van 2021 opgele verd. Na oplevering wordt er in september 2021 met de bouw van de woningen gestart. De verkoop van de woningen en vrije bouwkavels gaat hard. Er zijn nog slechts enkele ap partementen, tweekappers en vrije kavels beschikbaar. De kwaliteit van de wijk, het plan en het actuele aanbod van de woningen zijn terug te zien op de projectwebsite van Souburg Noord: www.souburgnoord.nl Het Zeeuws Orkest kan dit jaar geen herdenkingsconcert geven en maakte daarom een speciale herden- kingspodcast in drie delen. Foto: Zeeuws orkest Het Zeeuws Orkest kan dit jaar geen herdenkingsconcert ge ven en maakte daarom een speciale herdenkingspodcast in drie delen, die te beluisteren is via de website van het orkest. MIDDELBURG - Het verhaal dat verteld wordt is tot in de haarvaten Zeeuws en geba seerd op verhalen die A den Doolaard heeft opgetekend in zijn tijd bij Radio Oranje en daarna tijdens de inundatie van Walcheren. De muziek van eerdere in drukwekkende herden kingsconcerten is verwerkt in dit muziekverhaal. De muziek verhaalt over de innundatie van Walcheren door de gealli eerden ini944 om de vijand te verdrijven zodoende Antwer pen te kunnen bevrijden. Sa men met de slag om de Schelde is dit essentieel geweest voor de bevrijding van Europa. Hett muziekverhaal vertelt ook over de prijs die Walcheren hier voor betaalde. In Walcheren is een tweede oorlog gevoerd door de dijkwerkers tegen het water. Een immense strijd met weinig middelen om de dij ken weer te dichten. Spannend met de stormen en woeste zee als vijand. Heldhaftig en ge durfd was met name de strijd om de Nolle. De serie is in drie delen te beluisteren via www. zeeuwsorkest.nl of via uw favoriete podcast app. Een plafond is een belangrijke sfeermaker in een ruimte. Met de juiste uitstraling en de juiste plafondverlichting kun je de sfeer creëren die bij de woning past. Onderhoudsvriendelijk Plameco plafonds zijn vocht- en warmtebestendig, schimmelwerend en kleurvast. Hierdoor zijn Plameco plafonds erg onderhoudsvriendelijk. Komt er viezigheid op het plafond, dan kun je dit eenvoudig met een vochtige doek schoonmaken. Zorgeloos een nieuw plafond Vaak komt er veel kijken bij het plaatsen van een nieuw plafond: veel voorbereiding en een wekenlange verbouwing. Gelukkig is deze tijd voorbij. Een Plameco plafond wordt vaak in 1 dag geplaatst. Tijdens het plaatsen kunnen de meubels gewoon in de ruimte blijven staan en zal er weinig tot geen stof vrijkomen. Het is een snelle oplossing voor een nieuw plafond én door de vele mogelijkheden van een Plameco plafond, creëren we ook een uniek plafond dat perfect bij de ruimte past! De voordelen In 1 dag geplaatst Verbetert de akoestiek Gemakkelijk schoon te houden Een lichtplan op maat Wij zijn geopend op afspraak. In onze showroom worden de richtlijnen van het RIVM gevolgd. Voor meer informatie kun je telefonisch contact met ons opnemen. De 180 vrijwilligers van de zes Zeeuwse KNRM-red- dingstations in Breskens, Cadzand. Hansweert, Neeltje Jans, Veere en Westkapelle slaan de handen ineen. De komende jaren wordt bijna de hele Zeeuwse redding- vloot vernieuwd. ZEELAND - Hiervoor zijn de Zeeuwse redders op zoek naar particuliere financiers of spon soren vanuit het bedrijfsleven. Alles met het doel 24/7 paraat zijn voor het redden en helpen van mens en dier in proble men op en rond de Zeeuwse wateren. De reddingstations in Zeeland werken al goed samen bij zoek- en reddingsacties. Al leen al vorig jaar verrichtten de Zeeuwse reddingstations 293 reddingen en hulpverleningen. De KNRM is sinds 1824 een goed doel dat met professio neel opgeleide vrijwillige red ders kosteloos redt en helpt op en rond het water. De KNRM wordt volledig bekostigd uit vrijwillige bijdragen van dona teurs en uit nalatenschappen. Kosten De exploitatiekosten van de zes reddingstations waren in 2020 bijna 700.000 euro. De Alleen al vorig jaar verrichtten de Zeeuwse reddingstations 233 reddingen en hulpverleningen. Foto: KNRM reddingstations willen zich meer samen focussen op com municatie op het gebied van veiligheid en fondsenwerving. Zo worden de komende jaren 8 reddingboten vervangen, de kosten hiervoor bedragen ruim 11.000.000 euro. De redding boten variëren in lengte van 5 tot 20 meter. Een groot deel van deze boten is zelfs inzet baar bij windkracht 12. Om die redenen moeten deze schepen voldoen aan de hoogste eisen en in topconditie verkeren. De huidige reddingvloot dateert uit de jaren '90 en daarna. De oudste is dus bijna 30 jaar oud. De huidige schepen zijn goed, maar de kosten voor onder houd worden steeds hoger en het risico op uitval wordt groter. Veiligheid Bij het drukker worden van de Zeeuwse stranden en bin nenwateren, zullen de vrijwil lige redders ook steeds meer uitvaren om hulp te verlenen. De zes Zeeuwse reddingstati ons gaan daarom op zoek naar partners met wie de Zeeuwse wateren veilig gehouden kun nen worden. Door het bieden van preventie-informatie over ongevallen op en rond het wa ter wil de KNRM bijdragen aan het vergroten van de veiligheid op en rond het water. vrijdag 7 mei 13.00 -17.00 uur zaterdag 8 mei 10.00 -16.00 uur op afspraak

de Faam | 2021 | | pagina 10