115?° Genieten in de Achterhoek Kennisgeving voorbereidingsbesluit Net op zee IJmuiden Ver Alpha, Ministerie van Economische Zaken en Klimaat en Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties mb Goedverblijf.nl De Faam WOENSDAG 28 APRIL 2021 Voorbereidingsbesluit Wat gaat er gebeuren? Waarom is het project Net op zee IJmuiden Ver Alpha nodig? Waar kunt u de stukken inzien? Meer informatie en reserveren: Bel 31 (0)85 489 90 19 Bezoek www.goedverblijf.nl/dpg1121 Reisnummer dpg1121 VOORDEELPRIJS V.A. 115 p.p. De minister van Economische Zaken en Klimaat en de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties bereiden een inpassingsplan voor waarin het tracé van het Net op zee IJmuiden Ver Alpha in gemeentelijk ingedeeld gebied wordt vastgelegd. Het totale tracé bestaat uit een ondergrondse kabelverbinding vanaf een platform in het windenergiegebied IJmuiden Ver op de Noordzee via een nog te bouwen converterstation op land tot het hoog spanningsstation in Borssele. In een inpassingsplan legt het Rijk de bestemming van de grond vast en de regels voor het gebruik ervan. Ter voorbereiding hierop hebben de ministers voor het Net op zee IJmuiden Ver Alpha een voorbereidingsbesluit genomen. Dit betekent dat is bepaald voor welk gebied het inpassingsplan wordt voorbereid. Gient Voo/bereidim/sbcs/uit Het op /ee IJmuiden VerAlpho Converters tationUxatie Gemeentegrenzen ArneoiuUen Oost'Souburg Vlitvingen Heinken*z«n< km In het voorbereidingsbesluit staat in hoofdlijnen het voorgenomen plangebied van het vast te stellen inpassingsplan. Als gemeenten een aanvraag ontvangen voor een omgevings vergunning voor het bouwen of voor het uitvoeren van overige werken en werkzaamheden in dit gebied, dan moet rekening worden gehouden met dit voorbereidingsbesluit. Dat kan betekenen dat de aanvraag voor de vergunning wordt aangehouden. Om te voorkomen dat het gebied minder geschikt wordt voor het Net op zee IJmuiden Ver Alpha zijn nieuwe ruimtelijke ontwikkelingen niet toegestaan, tenzij daar een specifieke omgevingsvergunning voor wordt verleend. Het gebied waarvoor deze beperking geldt, is aangegeven op de kaart bij het voorbereidingsbesluit. Deze kaart is te vinden op www.ruimtelijkeplannen.nl. Door het gebruik van olie, kolen en aardgas warmt de aarde op en verandert ons klimaat. Om dit tegen te gaan, stapt Nederland over op duurzame energie uit wind, zon en aardwarmte. Voor deze overstap zijn aanpassingen aan ons elektriciteitsnet nodig. Het windenergiegebied 'IJmuiden Ver' is onderdeel van de Routekaart windenergie op zee 2030 waarbij verschillende windparken op zee worden aangesloten op het lande lijk hoogspanningsnet en groene stroom gaan leveren. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op 29 april 2021. Het voorbereidingsbesluit is van 30 april 2021 tot en met io juni 2021 in te zien: - Digitaal op www.ruimtclijkeplannen.nl en op www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. - Op papier kunt u het besluit en de bijbehorende kaart tijdens reguliere openingstijden bekijken op het ministerie van Economische Zaken en Klimaat, Bezuidenhoutseweg 73, 2394 AC Den Haag. Hiervoor kunt u een afspraak maken via Bureau Energieprojecten, telefoon 070 379 89 79. U kunt op vertoon van uw legitimatiebewijs de stukken inzien. Neem contact op met het Bureau Energieprojecten als u de documenten niet digitaal kunt lezen en niet naar het ministerie kunt komen. Dan wordt in overleg gezocht naar een maatwerkoplossing. Het is niet mogelijk om tegen hel voorbereidingsbesluit bezwaar te maken of beroep in te stellen. Dit volgt uit artikel 8:5. eerste lid. in samenhang met artikel 7:1, eerste lid, en artikel i van bijlage 2 bij de Algemene wet bestuursrecht. Meer informatie vindt u op www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. Heeft u naar aanleiding daarvan nog vragen? Dan kunt u bellen met Bureau Energie projecten, telefoon 070 379 89 79. vanaf www.goadvarblijf.nl/dpg1121 Bij aankomt op vrijdag zoterdag geldt een prijs van 125 p.p. Deze actie is geldig t/m 31-10-21 o.b.v. 2 personen per kamer, excl. citytax a 3 p.p.p.n. en reserveringskosten 9,50 per boeking. Geniet in de omgeving van de Achterhoek van een ontsponnen verblijf in Hotel Hof van Gelre. Dit sfeervolle 4-sterren hotel is gelegen in het hart van Lochem en op loopafstand von het prachtige wandelgebied "De Lochemse Berg". Na een warm welkom voelt u zich hier direct thuis. Vanuit het hotel kunt u de prachtige groene omgeving verkennen. U vindt hier landgoederen, kastelen, maar ook pittoreske dorpjes en boerderijen. - Ontvangst met koffie thee - 2x overnachting inclusief uitgebreid ontbijt - 1x heerlijk 3-gangen diner (Ie avond) - 1x portie bitterballen - Gratis koffie- en theefaciliteiten op de kamer - Informatie over Lochem Gebruik van verwarmd binnenzwembad - Gratis WiFi parkeren Lezersaanbieding

de Faam | 2021 | | pagina 13