OK compost Het woord aan raadslid Rob van Eijkelenburg Geen openbare gezamenlijke dodenherdenking Gebruik composteerbare zakken in de GF-zuil en groene rolcontainer Laatste kijkmiddag geruimde voertuigen Stadskantoor gesloten Wijziging ophalen huisvuil Werkzaamheden Schroeweg op 4 mei Digitale dorpstafel Sint Laurens GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Participatie is meer dan "meedoen" De gemeenteraad van Middelburg neemt stappen om inwoners een zwaarwegender stem te geven dan tot nu. Hij doet dat omdat de meeste besluiten van de gemeen teraad inwoners kunnen raken (veilige fietspaden, parkeer/afval stoffen heffingen, wijkinrichting, Jeugd-en-langdurige zorg, sportfa ciliteiten etc.) Tsja, politiek is niet alles, maar alles is wél politiek. Als gemeenteraadsleden hebben wij uw mening nodig om het werk goed te kunnen doen. En dat kunt u doen op meerdere manieren: Raadsleden aanspreken/mailen/ schrijven (contactgegevens staan op website middelburg.nl) Actief deelnemen aan zgn. participatietrajecten (recente voorbeelden: cultuur, Cleene Hooghe) Zelf onderwerpen op de agenda zetten van de gemeenteraad (zie op middelburg.nl bij zoekfunctie: burgerinitiatief) Inspreken bij commissievergade ringen van de gemeenteraad En natuurlijk gewoon door van uw kiesrecht gebruik te maken. D66 werd opgericht om de politiek op te schudden, dat doen we nog steeds en óók in Middelburg. D66 Middelburg nam het initiatief bij bovengenoemd punt 3 en we gaan verder door te kijken of u ook raadsvoorstellen na participa tietrajecten kunt veranderen door een amendement (een verandering op het raadsvoorstel) in te dienen. Democratisering is niet voor niets een werkwoord: Het kan altijd beter! Rob van Eijkelenburg Fractievoorzitter D66 Rijke06@zeelandnet.nl 06 10887963 Vanwege de coronamaatregelen wordt er in Middelburg en Arne- muiden opnieuw geen openbare gezamenlijke dodenherdenking gehouden. Gemeente en provin cie leggen, in besloten kring en met respect voor de geldende maatregelen, wel een krans bij het monument op het Abdijplein. Ook legt de gemeente een krans op de begraafplaats in Arnemuiden. U kunt de Nationale Herdenking thuis op televisie volgen. De NOS zendt de herdenking live uit op NPO 1. Vlaggen op 4 mei Op 4 mei hangen in Nederland de vlaggen halfstok als teken van eerbied en respect voor oorlogs slachtoffers. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei roept alle inwoners op om net als vorig jaar op 4 mei de gehele dag de vlag halfstok te hangen (van zonsopgang tot zons ondergang). De vlag die gebruikt wordt, is de Nederlandse driekleur zonder wimpel. Verpakt u uw groente- en fruitafval en etensresten liever hygiënisch in een zak? Dat mag, maar gebruik daarvoor alleen speciale gft-zakken. Dit zijn zakken met het Kiemplantlogo of OK compostlogo. Alleen deze zakken zijn toegestaan in de GF-zuil en de groene rolcontainer. Alle andere verpakkingen (zoals van plas tic of bioplastic) verstoren de vertering tot compost. Hierdoor kan het groente-, fruit en tuinafval niet meer hergebruikt worden. BOA's zien toe op correct gebruik van de afvalzuilen. Composteerbaar Op donderdag 22 april is er een kijkmiddag voor voertuigen. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen recht matige eigenaren hiervoor terecht aan de Kleverskerkseweg 53G (de gele loods achter de Voedsel- bank). Wilt u langskomen? Maak dan hiervoor een afspraak via tel. (0118) 67 50 00. Deze kijkmiddag is een laatste ophaalmogelijkheid voor eigenaren van verwijderde fietsen die bij de NS stalling op de Kanaalweg en op andere plaatsen zijn verwijderd. Naast de geruimde fietsen is dit de laatste ophaalmogelijkheid voor de volgende voertuigen: Grijze Seat Toledo Rode Volkswagen Polo Blauwe Fiat Punto Groene Volkswagen Golf Zwarte Opel Astra Zeven scooters/bromfietsen Verschillende aanhangers Fietsen kunnen worden opgehaald tegen betaling van €15 voor ver wijdering en opslag. Het verzoek is om dit gepast en contant te betalen. Betalen via pin is niet mogelijk. Daarnaast dient een geldig legitimatiebewijs te worden overlegd en een passende fiets- sleutel. Voor de overige vermelde voertuigen zullen de kosten van verwijdering en opslag in rekening gebracht worden. Niet opgehaalde voertuigen wor den na de kijkmiddag verkocht, vernietigd, of geschonken aan bijvoorbeeld een goed doel. Het stadskantoor is gesloten op maandag 26 april en dinsdag 27 april (Koningsdag). De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het huisvuil van dinsdag 27 april (Koningsdag) wordt drie dagen eerder, op zaterdag 24 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de ge wijzigde data ook op de digitale afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: www.middelburg.nl/afval. Op dinsdag 4 mei vinden er hijswerkzaamheden plaats vanaf de Schroe weg. Hiervoor moet de rijbaan aan de zijde van Dauwendaele worden afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid over de westelijke rijbaan (zijde van de wijk Zuid). Voor zowel het stad ingaande als het uitgaande verkeer is er dan maar 1 rijstrook per richting beschikbaar. Verkeersre gelaars begeleiden de omleiding. De werkzaamheden duren maximaal 1 dag. Doorgaand verkeer wordt geadviseerd gebruik te maken van de N57. Op donderdag 22 april is er een digitale dorpstafel Sint Laurens. Deze begint om 19.30 uur. Op www.middelburg.nl/wijktafels staat de agenda en de link voor de dorpstafel. U kunt 15 minuten voor de aanvangstijd inloggen. U krijgt dan instructies hoe de avond gaat verlopen. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vAvw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangcvraagde omgevingsvergunningen Althcomweg 10 ('oalise-cn 2 in-/uifittcn), Bcgardstraat 23 ('ealiseren glasvervangirg), Breedmede 26 (plaatsen dakkapel).. Burgemees ter Baaslocn 30 (realiseren afdak/carporlj, Hcengracht 54 (olaatsec tv/cc ramen voorzijde en uitbouw aan achterzijde}. Krutmoenlaan 185 (bouwen fysio- en lifesyiecentrurr), Lange Ncordslraal 25 (verbouwen pand lot drie apportemcn'enj, Nadorstweg/Baai|cnompad (bouwen tuinhuisje), N euwe Haven 7 (realiseren glosve'vcnging), Nieuwslraal 6 ('ealiseren glasvervcnging), Noordsingel 68 (vervangen serre, isoleren Gok en plaatsen dakkape), Noordsingel 150 (vervangen kozijnen), Oude Vlissingseweg 40D (verbogen dak). Plein 1940 nr. 7 (canb'engen reclame), Sprencklocn 6 (vcbcuwer won ng), Vcrwerij straat 12A en 123 (bouwen aoparement), WagenaarsTOct 2 (realiseren glasvervanging) Verleende omgevingsvergunningen Breest'ca: 31-33 (realiseren drie appartemen ten), Damplein 50-52 (verbouwen monumsnj, Haze'aarsJaan 9 (plaatsen drie dakkapellen), Hco-leswog 19 (realiseren rioolaansluitlng), Lange Delft 133 (aanbrengen gevel reclame), Laurens Storrmesweg 30 (oouwen carpo't), Molstraat 7 (vervangen aegazing achlergeve], Pms Bemhc'cstraat 2, Arnemuiden (uitbreiden huiscrtsenp*cktij<), Scholeksterstraat 102 (realise ren aanbouw), Seispa'k 8 (uilbreben woning), Sint Janstraat 14 (aanbrengen kleine gevel- voorzon ng), Slaak 25 (bauwen woning), Van KleTenslaan 68 (utbrecen berging), Vlosmarkf 3032 (s*ucen zij- en achtergevel] Kennisgeving verlengde beslistermijn He'a. esweg 14 (verp'aatsen ui'ri*). Abeelseweg (canleggen noogsambaomgaard en Zeeuwse haag en rea iseren schuur) Van rechtswege verleende omgevingsvergunning Volfaweg 19C (realiseren irv/uitril) Verleende uitgebreide omgevingsvergunning Rijksweg A58/E312 te A'nemu den (Shell Arnemuiden) Besluit vaststellen Bcdemkwa iteitskcart Mddelburg 2021 Vcrkeersbesluiten In'rekken gehand captcnpa-kcerplocls Pie' Heirv straat 50d, Dam 80, aanwijzen gehandicapten- parkeerplaats Tuindorp 2 Locaties afvalinzameling en GF-zuilen He* college besluit: aan Ie wijzen als locolies voor afvalinzame ling: Nassculcan (De Mckcr), Blcesrojte (hoek Muddy Wate'straat], Kcnocfweg (studenten- hu'sves'ing), Korhoensfaa"; Atalantalaan (1, 2,3) oen Ie wijzen als locctie voer oen GF-zuil. GF 1111 Achter het Hofplein, GF 1112 Lange Noordslraal; GF 1207 Kousleensedi|k; GF 1414 Penringhceksingel, Kromme Weele, GF 1509 Volacrijlaagte; GF 1510 Korle Noordstraat; GF 1716 Zuids:ngel; G: "831 Bierkaai; GF 1832 Damplein; GF 1833 Mees toot; GF 2542 Schole<sterslraal, Watersnip- hof; GF 2543 Scholckstcrsfraat, <icvi*hof; Gc 2544 Zwanenhof; GF 2545 Grote Sternstraat, V.nkenhof; GF 3132 Briandloan; GF 3541 Elty Hil esumstraat, GF 4:40 Amnesfyaan; GF 4340 Mincret, Beiaard; GF 4443 Johan ven Reigersbergsfrca* GF 6940 Oranjeplaat De besluiten t'eden In werking d reel na bekend making.

de Faam | 2021 | | pagina 9