3 1 ACTIE tot 20% Kortingx Wat is er te doen? Is dit de langstlevende Vlissingse tweeling? Drie keer in de roos bij Electro World AVA Wij zijn open op afspraak Ontvang nu op het tweede apparaat Beschermd wonen Gratis bezorging en altijd werkend geïnstalleerd Goed en deskundig advies Eigen service- en reparatiedienst www.avaelectpo.nl De Faam WOENSDAG 21 APRIL 2021 OP NAAR DE 100 Om een afspraak te maken belt u: 0118 471777 of kijk op onze website WWW.AVAELECTRO.NL Op 16 juli 1922 werd de twee-eiige tweeling Corrie en Kaatje (Katie) van Akkeren geboren. De eerstgeborenen uit een ge zin van uiteindelijk 7 kinderen. Volgend jaar hopen zij beiden 100 jaar te worden. Zijn ze daarmee de nu langstlevende, in Vlissingen geboren tweeling? VLISSINGEN - Verwondering en grote schrik toen de zus jes geboren werden want een tweeling was niet verwacht. Hun ouders woonden in de Rooie Buurt, in De Becker- straat. Vader sleepte wat af de eerste maanden, met warme kruiken om de meisjes op tem peratuur te houden. Immers, de dokter had gezegd dat het een kansarme tweeling was die niet oud zou worden. Groot gezin, klein behuisd Tot hun veertiende jaar gingen de zusjes hetzelfde gekleed en samen naar school in de Bouwen Ewoutstraat. Daarna Weer even bijkletsen na lange tijd Foto: Jamiliedossier moest nagedacht worden over wie van de twee in betrekking ging en wie er thuis zou blij ven om hun ziekelijke moeder te helpen met de andere kin deren die inmiddels geboren waren. Corrie ging in betrek king, Katie was daar te verle gen voor. De onderlinge band tussen de zussen was minder sterk dan die je bij een eenei ige tweeling vaak ziet. Oorlogsjaren In de oorlogsjaren werd de verloofde van Katie opge pakt en naar een Duits kamp gebracht. In de hongerwin ter van 1944 woonde Corrie in Den Haag, was getrouwd en in verwachting. Ze kreeg nier- bekkenontsteking en vroeg Katie om haar te komen hel pen. Door een spoorwegsta king konden ze niet meer weg uit Den Haag en zijn de zussen (Corrie hoogzwanger) lopend naar Rotterdam gegaan. Na de oorlog kwam Katie terug naar Vlissingen en ging in het Ha vendorp wonen met haar man, die het kamp in Duitsland had overleefd. Come woonde toen met haar gezin in Den Haag maar heeft in haar leven nog wat omzwervingen gemaakt. Zo woonde ze nog in Goes, Middelburg, Oostenrijk en een tijdje op Curasao. Katie hield het dichter bij haar geboorte stad, verhuisde naar Terneu- zen en Sluiskil. Samen op naar de 100 Corrie kreeg twee zonen en twee dochters, Katie kreeg vier dochters. De zussen zijn beiden al jaren weduwe en wonen respectievelijk in Den Haag en Tilburg, ver bij elkaar vandaan. Op deze leeftijd is het niet ge makkelijk om even bij elkaar langs te gaan ofte telefoneren, maar als ze elkaar treffen dan vermaken de dames zich pri ma. Wie had dat ooit gedacht, zo teer en klein bij de geboor te, er werd amper een stuiver voor hun leven gegeven. En nu samen, redelijk op afstand van elkaar, op naar de 100 jaar. VLISSINGEN - Wat gaat er veranderen op het gebied van Beschermd Wonen in Zeeland? Deze vraag staat centraal tijdens de digita le bijeenkomst van Ypsilon op 11 mei van 19.30 - 21.00 uur. Een fijne woonomge ving is voor iedereen be langrijk. Dat geldt in het bijzonder voor mensen die herhaaldelijk duwtjes in de rug nodig hebben en hun familieleden die hen daar bij willen helpen. Maar er gaat het nodige verande ren op het gebied van be schermd wonen, want de regering wil dat iedereen zoveel als mogelijk in de ei gen wijk of het eigen dorp blijft wonen, met de juis te begeleiding. Vlissingen heeft als centrumgemeente de opdracht om Beschermd Wonen in Zeeland te orga niseren en zoekt hierbij de samenwerking met ande re gemeenten. Die situatie wordt anders. Tijdens de in formatiebijeenkomst. licht wethouder Albert Vader de veranderingen toe. Aanmelden voor de bij eenkomst kan door voor 30 april te e-mailen naar ce- mobach(a)zeelandnet.nl. Corrie en Katie (r) als babyna een kritieke start. Foto: privé collectie A. Hardeman AV<4 ■as» Vav et Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel Katie Hardeman-van Akkeren (links) en Corrie van Adrichem-van Akkeren (rechts) tijdens een weerzien afgelopen jaar. Foto: familiedossier Kanaalstraat 22 Dorpsstraat 56 Qost-5ouburg Heinfcenszand Electro World AVA is al 30 jaar een begrip in Zeeland. Electro World AVA heeft winkels in Oost-Souburg en Heinkenszand. Als specialist op het gebied van huishoudelijke apparaten, beeld en geluid zijn wij uw aanspreekpunt voor de aanschaf van een nieuw apparaat, of voor een snelle reparatie.

de Faam | 2021 | | pagina 5