Concert- en museumbezoek mag weer Van het lijstje gestreept! Actueel Kerk verrast inwoners Gapinge Blijf ook in tijden van beperkingen bij de les met je vrijwilligersclubs Ti mmzmt De Faam WOENSDAG 14 APRIL 2021 De Spot, 't Beest, Zeeuws Museum EEN MONDKAPJE EN EEN GRATIS SNELTESTZIJN WELVERPLICHT OPEN IN APRIL Theo Rietveld In april gaan in Nederland veel voorzieningen beperkt open. In Zeeland gaat het om acht culturele instellingen. Voorwaar de is wel dat bij live optredens in Goes en Middelburg een (gratis) testbewijs is vereist. Bij alle concerten en musea zijn mondkapjes verplicht. WALCHEREN - Nederland gaat stap voor stap open. In april zullen overal in het land pop podia, musea, zwembaden, voetbalstadions, gokhallen, pretparken en theaters één of meerdere dagen open zijn voor publiek Wie een concert in Goes of Middelburg wil bezoe ken, moet een kaartje online of telefonisch reserveren en een gratis sneltest halen bij Land goed Rijckholt in Geersdijk. Deze test is veertig uur geldig. Vanaf 16 april is het ook moge lijk je in Goes te laten testen. De kosten voor deze test zijn voor rekening van de overheid. Ook twee yoga centra in Goes en Vlissingen zijn drie dagen in april geopend. Vijftig mensen zijn welkom bij Yoga Sadhana in Vlissingen en vijftig mensen bij Vayu Yoga in Goes. Pilot Na ruim 100 dagen mogen we weer naar een concert of naar een museum. Bij een concert zit iedereen op anderhalve me ter afstand. Bezoekers die naar het Zeeuws Museum willen, moeten in het bezit zijn van een museumjaarkaart Kaar ten die sinds 14 december zijn "verlopen" zijn ook geldig. Het museum is geopend tijdens de Nationale Museumweek van 19 tot en met 25 april. Men kan zich aanmelden via www. museum.nl Naast de vaste col lectie zijn er de nieuwe ten toonstellingen H.E.L - Jan de Prentenknipper en Mesheften van Frans Dingemanse. Bij het bezoek blijft uiteraard het co ronaprotocol gelden: houd an derhalve meter afstand, draag een mondkapje, beweeg je via een vaste looproute en desin fecteer regelmatig je handen. Het museumcafé is geopend. De Spot Wie naar een concert in De Spot wil, moet zich haasten. Op De kassa van het Zeeuws Museum op het Abdijplein in Middelburg. Foto.Zeeuws Museum testlocaties, www.testenvoor- toegang.nl RIVM De Rijksoverheid wil met deze pilots erachter komen of be zoekers het veilig genoeg vinden om een concert- of 22 april treedt Danny Vera op. Spinvis volgt een dag later en met Blaudzun eindigt de serie op zaterdag 24 april. Voor elk concert zijn 50 zitplaatsen be schikbaar en je moet een gel dig testbewijs overhandigen van één van de geregistreerde Op 19, 20 en 21 april zijn 50 mensen welkom bij Yoga Sadhana Vlissingen en Vaya Yoga in Goes. In Goes is 't Beest open op 22 april (Nancy Kleurenblind en de Zingende Roadie); op 23 april Roosbeef en op 24 april Lucky Fonz II. Vooraf testen bij testlocatie Geersdijk. museumbezoek te plannen. Daarnaast is het RIVM nieuws gierig of de manier van testen en het aantal testlocaties goed werkt. De overheid bereidt een tijdelijke wet testbewij- zen Covid-19 voor die op 1 mei 2021 moet ingaan. Afhankelijk van de uitslagen van deze pi lots door het hele land kan de overheid erachter komen of de wet uitvoerbaar zal zijn of niet. Hoe verder? Nederland komt uit de lock- down met deze pilots. Vanaf 28 april zouden misschien terras- Op Walcheren gaan de volgende cultuurinstel lingen open: Podium De Spot op 22,23 en 24 april met live optredens, maximaal 50 personen. Het Zeeuws Museum op 23,24 en 25 april in het kader van de Museum- week, maximaal 30 personen per uur. Museu mj aa rkaarth ou- ders kunnen reserveren via www.museum.nl sen open kunnen, winkels rui mer open en leerlingen zouden de lessen weer fysiek kunnen volgen in het hoger onderwijs. Of wordt de avondklok als eer ste afgeschaft? Of het thuisbe- zoek van één naar meerdere personen wordt uitgebreid is ook nog de vraag. Alles hangt af van de gedragsregels waar aan iedereen zich moet hou den. Als de druk op de zorg zo hoog blijft als die nu is en het aantal besmettingen niet om laag gaat, zullen bovenstaande versoepelingen deels of hele maal niet doorgaan. MIDDELBURG - Er zijn mensen die ooitin hun leven de tien kilometer willen hardlopen. Of een marathon. Of wellicht zelfs de kustmarathon. Runderground-hardloper Martijn de Vries uit Middelburg had zichzelf een nog wat ambitieuzer doel gesteld: een marathon onder de drie uur. Afgelopen zondagochtend maakte De Vries, met zijn vier hazen, de polderwegen tussen Middelburg en Veere onveilig en stopte de klok op 2.98.12. Afgevinkt! GAPINGE - De Protestantse Gemeente van Gapinge gaf op de Stille Zaterdag, de zaterdag voor Pasen, aandacht aan de dorpsbewoners, want de ker kelijke gemeente wil kerk zijn voor het hele dorp. Zeker in deze tijd van beperkingen is extra aandacht belangrijk. Niet alleen de kerkleden werden verrast met een paasattentie, maar alle bewoners, ledereen kreeg een zakje met paaseitjes en een paasgroet persoonlijk aangeboden. Zo konden de mensen aan de deur een ge sprek voeren, als hieraan be hoefte was. Ondanks de coronamaatre gelen is er een divers aanbod beschikbaar voor vrijwilli- gerscoördinatoren en be stuursleden van vrijwilli gersorganisaties die actief zijn in Middelburg. MIDDELBURG - Onderling vragen en ervaringen uitwis selen kan tijdens wandelin tervisie of kleinschalige online idee-bijeenkomsten. Ook zijn er doorlopend workshops en trainingen via het Kennis platform voor vrijwilligers. Dit aanbod wordt georganiseerd en gefaciliteerd door vrijwil- ligerssteunpunt Samen Vrij willig, onderdeel van Welzijn Middelburg. Wandelintervisie Samen met een collega vrijwil - ligerscoördinator van een an dere organisatie bespreken wat je bezighoudt en tegelijkertijd lekker buiten wandelen? Het kan tijdens de wandelintervi sies. Door het bespreken en het stellen van vragen kom je sa men tot waardevolle inzichten. Voorafgaand aan de wande lintervisie ontvangen de deel nemers inspiratievragen die ze kunnen gebruiken tijdens de wandelintervisie. Idee-bijeenkomsten Bij deze kleinschalige idee bij eenkomsten, die voorlopig nog online zijn, kunnen vrij- Het begeleiden van een vrijwilligersorganisatie vraagt vakmanschap. FOTO: PR willigerscoördinatoren en be stuursleden met maximaal vier deelnemers vragen, ideeën en ervaringen met elkaar uitwis selen. Ze kunnen bijvoorbeeld van elkaar leren hoe je je vrij willigersorganisatie promoot omgaat met flexibel vrijwilli gerswerk en praten over wat je als eerste weer doet richting je vrijwilligers na corona. De bij eenkomsten duren een uur en zijn op maandag 19 april om 1400 uur, dinsdag 25 mei om 9.30 uur, woensdag 16 juni om 19.15 uur, donderdag 8 juli om 1400 uur, vrijdag 24 september om 9.30 uur, maandag 18 okto ber om 19.15 uur en dinsdag 23 november om 1400 uur. Workshops en trainingen Het Kennisplatform deelt on line workshops en trainingen voor vrijwilligers en vrijwil- ligerscoördinatoren op Wal cheren. Er zijn geen kosten verbonden aan deelname. De onderwerpen zijn gevarieerd, van coachend begeleiden van vrijwilligers, nieuwsbrieven maken, social media inzetten, presenteren, penningmees terschap, fondsenwerving, wetgeving en wen/en nieuwe vrijwilligers. Bij enkele thema's worden ook combi trainingen worden aangeboden, bestaand uiit e-learning thuis gevolgd door een onlinebijeenkomst over d'rt thema met een klein groepje collega's van andere organisaties met een trainer. Meer informatie via www. welzijnmiddelburg.nl, vrijwil- liger@welzijnmiddelburg.nl of 06 82 21 81 68 (ma, wo en vr).

de Faam | 2021 | | pagina 5