Oplichters willen ook weer het Zeeuwse dak op: trap er niet in! O IS Actueel m Kering gaat even dicht Vrijwiliger Rick Stoorvogel weet prima hoe het allemaal werkt Boom van het jaar 2021 De Faam WOENSDAG 7 APRIL 2021 ZE KWAMEN BETROUWBAAR EN NETJES OVER AAN DE DEUR NOOIT CONTANT BETALEN ZEEUWSE BANEN VRIJWILLIGERSPORTRET COLOFON Conny den Heijer Hoe vaak zie je het op tv, hoe vaak lees je het in de krant. Oplichters actief Menig tv-programma legt uit hoe geraffi neerd ze te werk gaan. Dus je bent een gewaarschuwd mens, denk je dan. Maar wat als de oplichters opereren onder de naam van een écht bestaand bedrijf? Dan zou het iedereen zomaar kunnen overkomen. Wij spraken met slachtoffers van een groep oplichters die momenteel actief is op Walcheren. Voor hun veiligheid geven wij hen een andere naam. VLISSINGEN - Karin (71) is een van hen en vertelt: "Ik werd wakker gebeld uit mijn mid dagdutje. Ik deed open, nog niet helemaal helder van de slaap, en daar stond een keu rig gekleed heerschap. Een soort verkoper. Ik voelde mij wat overvallen maar hij liet bij mij een bonnetje achter met een datum voor een afspraak. Zijn bedrijf - Dakcontrol - zou voor 20 euro de dakgoot ko men schoonmaken. Dat leek me goedkoop maar ik ben toch even bij de buren gaan infor meren of zij dat aanbod ook hadden gekregen. Buurman Frans vertrouwde het niet Hij had het bij het rechte eind. Toen het 'bedrijf langs kwam en hij hen vertelde dat de af spraak niet door ging, kreeg hij de meest vreselijke ziektes naar zijn hoofd geslingerd." Frans ging op onderzoek uit en wat bleek, het nepbedrijf doet zaken onder de naam van Dakcontrol uit Den Bosch. Ze gebruiken zelfs hun originele bedrijfslogo. Het zijn beken den bij de consumentenpro gramma's Radar en Kassa maar horen dus duidelijk niet bij het echte, bonafide bedrijf Dakcontrol. Want zoals het een goede oplichter betaamt: de rekening valt veel hoger uit dan afgesproken was. Herman (37) uit Oost-Souburg is financieel gedupeerd door de oplichters. Twee jaar geleden waren zij al eens bij hem langs r. De nieuwe profielen zijn er bij de woning van Herman van een eindje ingesmeten. De dakgoot, waar de oplichters voor kwamen, is niet schoongemaakt. Foto: Herman R, Foto. Herman R. geweest om de goot schoon te maken, tot grote tevredenheid, en nu kwamen ze weer. Er za ten nesten onder de dakpan nen en de vogels hadden het isolatiemateriaal aangevreten. Dat had Herman ook met eigen ogen gezien. "Uiteindelijk zou den zij de nesten verwijderen, het isolatiemateriaal vervan gen en nieuwe profielen onder de dakpannen bevestigen. Die laatste hebben ze er van een afstandje ingesmeten, de rest is niet gebeurd. Ik heb dus 700 euro betaald voor een lading plastic Er had een belletje bij me moeten gaan rinkelen, ze reden in een bus waar geen enkele sticker of logo op zat. Dit is een dure les geweest en ik baal dat ik er in ben getrapt. Ik ga hier zeker aangifte van doen, dit moet stoppen." Uiteraard nam De Faam contact op met de directeur van het échte bedrijf Dakcontrol, Jeroen van Veerdonk. Hij is al 10 jaar de dupe van deze oplichters. Zijn advies: "Laat een gespecificeerde offerte maken, vraag om een factuur en betaal nooit contant" ZEELAND - Door corona daalde in 2020 het aantal werknemersbanen op lande lijk niveau met 96.000. In de periode van september 2019 tot en met september 2020 daalde het aantal banen van werknemers in Zeeland met 400 tot 167.600. Ook tijdens de coronacrisis ontstaan er vacatures die werkgevers moeilijk kunnen vervullen. In 2020 was één op de drie ontstane vacatures volgens werkgevers moeilijk vervul baar. Voor 2021 verwachten werkgevers vooral moeite te hebben met het vinden van vakmensen en minder behoefte te hebben aan ad ministratief medewerkers. Dit blijkt uit een werkgever- sonderzoek van UWV naar de verwachtingen voor dit jaar die verscheen op de ver nieuwde website www.werk. nl/arbeidsmarktinformatie Er is een grote en dringende be hoefte aan actuele en nieuwe arbeidsmarktcijfers. Het is nu gemakkelijker om snel inzicht te krijgen in de arbeidsmarkt- situatie van Zeeland, bijvoor beeld hoeveel vacatures er zijn en hoeveel ontslagaan vragen er zijn ingediend door werkgevers. Ook geeft UWV inzicht in de ontwikkeling in sectoren en in welke beroe pen er de beste kansen zijn op werk. Ook het werkgever- sonderzoek is op de genoem de site verschenen. ZEELAND - Rijkswaterstaat sluit in het weekend van 16- 19 april twee nieuwe roton des bij Burgh-Haamstede aan op de N57. Daarom is de N57 tussen Burgh-Haamstede en Neeltje Jans in beide richtin gen afgesloten. Deze afslui ting geldt van vrijdag 16 april 21.00 uur tot maandag 19 april 05.00 uur. Doorgaand verkeer tussen Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland over de Oosterscheldekering is dus niet mogelijk; vanaf Kamperland is Neeltje Jans bereikbaar. Het verkeer wordt omgeleid via de Zeelandbrug. Openbaar ver voer en hulpdiensten kunnen wel gebruik maken van de ke ring. Ter voorbereiding op de aansluiting van de rotondes is vanaf dinsdag 6 april 7.00 uur de Daleboutsweg ten oosten van de N57 afgesloten. Vanaf maandag 12 april 7.00 uur is ook de Daleboutsweg ten wes ten van de N57 afgesloten. Deze afsluitingen duren tot maan dag 19 april 05.00 uur. Bestem mingsverkeer wordt omgeleid. Deze omleiding staat met gele borden aangegeven. Meer informatie over de aanleg van de rotondes is te vinden op www.rws.nl/ rotondeszeeland. ZEELAND-De vierde edi- tie van de Nederlandse verkiezing van De Boom van het Jaar is dinsdag 6 april gestart ledereen in ons land kan tot 20 mei zijn of haar favoriete boom met een bijzonder verhaal aanmelden via www.deboomvanhetjaar. nl. Deze verkiezing maakt deel uit van European Tree of the Year. c) Advertentieverkoop en media-advies - W"® Elotje.koster@dpgmedia.nl m t 06-15553486 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij S2 Ad OCOl MIDDELBURG - Rick Stoorvo gel was 13 jaar toen hij vrijwil liger werd in het Nieuwsteam JONG van vrijwilligerssteun- punt Samen Vrijwillig (Welzijn Middelburg). "Maatschappelijke stage was toen bij ons op school niet meer verplicht, maar ik ging toch even naar de vacatu res kijken. Daar stond ook het Nieuwsteam JONG tussen. Ik was toen helemaal gek van filmpjes maken en dacht: dat is misschien wel leuk. Toen heb ik daarop gereageerd en het bleek inderdaad heel leuk te zijn." Divers Samen met zijn vriend Roel interviewde en filmde hij vrij willigers. De filmpjes werden door Samen Vrijwillig gedeeld om mensen te laten zien hoe diversen leuk vrijwilligerswerk is. "Dat we via het Nieuwsteam echte opdrachten hadden en ergens langs mochten gaan om te filmen en interviewen, dat vonden we geweldig." Inmiddels is Rick 20 jaar en studeert hij Nederlandse Taal en Cultuur in Leiden, met een minor Journalistiek. In hoe verre zijn de ervaringen die hij tijdens het vrijwilligerswerk Rick Stoorvogel was 13 jaar toen hij vrijwilliger werd. TEKST EN FOTO: WELZIJN MIDDELBURG Foto.- Welzijn Middelburg heeft opgedaan van invloed geweest op zijn studiekeu ze? "Op mensen afstappen en vragen stellen, dat is toen wel begonnen denk ik. Het was spannend, maar we moesten toch dat filmpje maken, dus dan deed je het gewoon." Website Ook nu doet Rick trouwens nog vrijwilligerswerk. Hij be heert sinds een jaar de website van Het Hofje Onder den Toren in Middelburg. "Dat is niet veel werk hoor. Af en toe krijg ik een artikel doorgestuurd, dan pas ik het een beetje aan en zet het online. Vrijwilligerswerk kost vaak minder moeite dan je van tevoren denkt Als je het gewoon doet vanuit watje zelf leuk en interessant vindt dan komt het goed. Kijk, je moet mij niet vragen om een schuur op te knappen, want ik heb geen idee hoe dat moet. Maar zo'n website beheren is voor mij niet veel werk, omdat ik het leuk vind en weet hoe het werkt. En het is fijn dat ik daar dan mensen mee kan helpen." Benieuwd naar vrijwilli- gersvacatures? Kijk dan eens op www.welzijnmiddelburg. nl of neem contact met ons op via 06-822181 68 of vrijwilliger@welzijnmiddel- burg.nl.

de Faam | 2021 | | pagina 3