O f DOE MEE EN WIN EEN MAANDSALARIS ip Nationaal Salaris Onderzoek Wil je meer weten? WOENSDAG 31 MAART 2021 De Faam Onlangs heb je het licht en geluid van onze fakkels misschien opgemerkt. In ons productieproces is de fakkel een belangrijk veiligheidsonderdeel. We vertellen je hier graag meer over. Waarom moeten we soms fakkelen? Ons productieproces gaat 24/7 door en soms kan het nodig zijn dat we moeten fakkelen. Dit is het geval bij het stilleggen en opstarten van fabrieksonderdelen, bij processtoringen of tijdens onderhoudswerkzaamheden. Tijdens het fakkelen worden gassen uit fabrieken op de meest veilige manier gecontroleerd verbrand. Bij een volledige verbanding wordt 99,5% van de gassen verbrand en het restant wat na verbranding overblijft (koolstofdioxide en waterdamp) komt hoog in de atmosfeer vrij. Het fakkelproces wordt uiteraard nauwlettend gecontroleerd door onze experts, want veiligheid staat voorop. We doen er alles aan om de overlast voor de omgeving tot een minimum te beperken, maar helaas is het niet mogelijk om dit onopgemerkt te doen. De fakkel: wat merkje ervan? In het donker is de oranje gloed van de fakkel in de omgeving goed zichtbaar. Ook kun je een brommend geluid van de fakkel horen. Dit wordt veroorzaakt doordat we stoom toevoegen om de verbranding van de gassen zo optimaal mogelijk te laten verlopen. De intensiteit van dat geluid zelf hangt af van de hoeveelheid stoom die aan de fakkel wordt toegevoegd, maar ook van de weersomstandigheden en windrichting. Daardoor is het mogelijk dat je de ene keer meer overlast kunt ervaren dan een andere keer. Meld je dan aan voor een online sessie met onze experts via beneluxinfo@dow.com. Zij zullen je meer vertellen over onze productieprocessen. Of kijk op www.dowbenelux.com voor meer informatie over fakkelen. Hier vind je ook onze meest actuele vacatures. intermediair I S&^NRpDE Het Nationaal Salaris Onderzoek geeft inzicht in salarissen en arbeids voorwaarden in Nederland. Ga naar lntermediair.nl/salaris. vul de vragenlijst in en maak kans op een bruto modaal maandsalaris t.w.v. 2.816. Dow Terneuzen is de op één na grootste productielocatie van Dow wereldwijd. Je ziet het misschien niet, maar wij maken veel van de bouwstoffen die je dagelijks gebruikt. Zoals je smartphone, auto, voedselverpakkingen, bed en tv. Onze fabrieken bestaan uit grote installaties waar deze plastics en chemicaliën worden gemaakt, bewerkt en opgeslagen. GA NAAR INTERMEDIAIR.NL/SALARIS Fakkelen bij Dow Terneuzen

de Faam | 2021 | | pagina 8