Het woord aan raadslid Bram de Buck Geen inzameling oud papier Tijdelijke ondersteuning noodzakelijke kosten (TONK) Vragenuurtje wijkbudget Klarenbeek- Veersepoort Met uw idee maken we Q Middelburg samen gezond(er)! Commissievergaderingen Commissie Straatnaamgeving Werkzaamheden balustrade Stadhuis Stadskantoor gesloten Wijziging ophalen huisvuil GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Wonen in Middelburg Wonen in onze stad is een groot probleem geworden. Vele woning zoekenden vissen achter het net. De verkoop van woningen gaat als de trein. Maar dan wordt het een probleem om aan een woning te komen. Mensen die eerst verkopen en dan willen kopen lopen een risico. De huizenmarkt in Middelburg is gelijk aan elders zeer overspannen. De prijzen rijzen te pan uit. Om suc ces te halen moet men diep in de buidel tasten. Overbieden is aan de orde van de dag. Makelaars moeten veel woningzoekenden teleurstellen. In onze stad worden nog steeds woningen aan beleggers verkocht en vervolgens verhuurd. Ook aan studenten en arbeidsmi granten. Dit verschijnsel kan en zal de gemeente moeten stoppen. Er is een opkoopbescherming in de maak, waardoor het mogelijk wordt om ook bestaande koopwo ningen te beschermen tegen het duur doorverhuren. Wat ook niet meewerkt aan de huisvesting van mensen die een sociale huurwoning zoeken, is het feit dat Woongoed in Mid delburg woningen uit dat bestand verkoopt. In de vrije verkoop. Dus ook hier pakken beleggers hun kans, en vervolgens betalen de huurders meer huur. De LPM vindt dat dit moet stoppen. Bouwen, bouwen en nog eens bou wen is ook een oplossing. Bram de Buck Raadslid Lokale Partij Middelburg b.debuck@ lokalepartijmiddelburg.nl www.lokalepartijmiddelburg.nl In de gemeente Middelburg halen kerken en verenigingen ook in april geen oud papier huis-aan-huis op. Zet dus geen oud papier en karton aan de straat. Er zijn diverse extra locaties waar u het oud papier tijdelijk naartoe kunt brengen. De kerken en verenigingen stellen deze service beschikbaar. Zij vragen geen oud papier neer te zetten als de contai ner weg is om geleegd te worden. Plaats geen oud papier naast een dichte of volle container. De locaties zijn: Sportpark Arnemuiden, Van Cit- tersweg Arnemuiden Plein aan de Oude Veerseweg (via Ramsburgerweg) Middelburg Sportpark De Brigge ONDO, parkeerplaats Leliëndaalseweg Middelburg Sportpark Kruitmolen, Kruitmo- lenlaan parkeerplaats Middelburg Sportpark Nieuwland, Oude Rijksweg Nieuw- en Sint Joosland (uitsluitend op zaterdagen tus sen 9.00 en 17.00 uur) Merwedestraat Middelburg Oude Vlissingseweg ter hoogte van Reijersweg Middelburg Sportpark Veerse Poort, M.H. Boassonlaan parkeerplaats Mid delburg Sportpark De Sprong, parkeer plaats Aanloop Middelburg Laan der Verenigde Naties, grote groene metalen container naast de autowasstraat. Niet de contai ner van het tankstation zelf. Milieustraat tijdens openingstijden Voor inwoners van de binnenstad en Dauwendaele, waar geen huis- aan-huis inzameling is, blijven de ondergrondse containers beschik baar. Tijdelijke ondersteuning noodzake lijke kosten (TONK) is een nieuwe regeling voor huishoudens die door de coronacrisis tijdelijk min der inkomen hebben en hierdoor in de financiële problemen raken. Het gaat hierbij vooral om woonkosten zoals huur, hypotheekrente, gas, water en elektriciteit. U kunt de TONK-uitkering alléén aanvragen als u door de corona crisis financiële problemen hebt en daardoor uw noodzakelijke (woon) kosten niet meer kunt betalen. TONK is niet alleen voor zelfstandi gen en ondernemers, zoals Tozo. Ook als u in loondienst bent of was, kunt u in aanmerking komen voor TONK. U kunt TONK krijgen voor maxi maal zes maanden, tussen 1 januari 2021 en 1 juli 2021. Aanvragen kan met terugwerken de kracht tot 1 januari 2021 en tot uiterlijk 1 september 2021. Het aanvraagformulier is beschik baar op de website van Orionis Walcheren (orioniswalcheren.nl). Heeft u vragen? Neem dan contact op met Orionis, tel. (0118) 43 27 00. Inwoners van Klarenbeek-Veersepoort die hulp willen bij het indienen van een mooi idee dat hun wijk ten goede komt kunnen donderdag 1 april tussen 19.30 en 20.15 uur gebruik maken van het online vragen uurtje. U vindt de Zoomlink op doemee.middelbur- gers.nl. Uw idee maakt kans op een deel van het wijkbudget van 10.000 euro. doemee.middelburgers.nl Deel uw idee op het online participatieplatform doe- mee.middelburgers.nl en maak kans op geld uit het Lokaal Preventie Akkoord. Er zit 30.000 euro in kas. Uw initiatief maakt meer kans als u er andere partijen bij betrekt. Ga naar doemee.middelburgers.nl voor meer informatie. De commissievergaderingen kunt u deze maand alleen online bezoeken. Door de coronamaatregelen vergaderen de commissieleden niet in het stadskantoor. U kunt de vergadering bekijken via een livestream. Op woensdag 31 maart is er een commissievergadering Maatschap pelijke Zaken. Op dinsdag 6 april vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op woensdag 7 april. Op de agenda van de commissie Ruimte van 6 april staat onder meer de situatie skatebaan Veersepoort en het participatievervolg Trekdijk. U kunt deze vergaderingen vanaf 19.30 uur online volgen via het raads- informatiesysteem. De agenda met onderliggende stukken leest u ook in het raadsinformaliesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Op donderdag 1 april vindt er van 14.00 tot 16.00 uur een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Vanwege de coronacrisis wordt deze digitaal gehouden. Op de agenda staan onder andere het verzoek tot vernoeming van een straat naar oud-wethouder Baars en de naamgevingssituatie bij de Ter Vestelaan en Hof ter Veste. Wanneer u bij de vergadering aanwezig wilt zijn, stuurt u een mail naar Leo Ton via l.ton@middelburg.nl. Hij stuurt u dan de gegevens en kan als het nodig is de verbinding met u testen. Vorig najaar plaatsten we een 'teststuk' voor de afrastering van de balustrade van ons stadhuis. Nu het nieuwe er af is glimt het hekwerk minder. Doordat het wat doffer is valt het minder op, maar doet toch zijn werk. We gaan daarom deze week hetzelfde type afrastering op de hele balustrade plaatsen. Het blijft een tijdelijke oplossing. Uiteindelijk wordt de balustrade zelf aangepakt, zodat de tijdelijke versteviging niet meer nodig is. Het stadskantoor is gesloten op vrijdag 2 april (Goede Vrijdag), maandag 5 april (tweede paasdag), maandag 26 april en dinsdag 27 april (Koningsdag). De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het huisvuil van maandag 5 april (tweede paasdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 3 april opgehaald. Het huisvuil van dinsdag 27 april (Koningsdag) wordt drie dagen eerder, op zaterdag 24 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de digitale afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg: www.middelburg.nl/afval. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via v;ww.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Brander jmolcngang 12 (plaalscn dakkapel), Griffioenpad 1 (aanleggen padelcanen), Hons Warrenstraat 48 (aam uiten op hcofdriool), Hazeaarslaan 9 (bouwen twee dakkapellen). Hem 3 (aanbrengen kleine gcvelvcorzcnmgcn), Lanceviele 75 (aanbrengen gevelreclame), Poe isinge' 10 (herontwkkeling gebouw C), Seisweg 107 (recliseren dakopbouw], Vlasmcrkt 3032 (s^ucen zij- en achtergevel) Verleende omgevingsvergunningen Derringmoerweg 2 Iplaatsen drie dakkapellen), E genhaardstraat 21 (realise-en aanbouw), Gel- stc nscwcg 6 (pba'sen t jdcl jke woonruimte), Usselsfrca* 22 (realiseren dakopbouw), Park Velczigt 75 (aanbrengen reclame), Seispark 11 (realiseren dakopbouw), Sint Jorisslraal 11 t/m 31 (bouwen fietsenberging), Slaak 27 (eeuwen woning), Spanjacrdstraat 12 [vervangen beglazing) Wet milieubeheer Korte Geera 16 (op'ichten van een lunchroom)

de Faam | 2021 | | pagina 7