Lezing met film over het vergeten bombardement 3 Lente Een pittige uitdaging voor de Golden Boys Kleuren en speuren voor Pasen Thuiseditie van festival De Faam WOENSDAG 24 MAART 2021 BEACH RIDE FOR KNRM PAASACTIE zen met het behaalde bedrag", besluit ze lachend. Doneren Langs de Nederlandse kust be mannen de 1400 vrijwilligers van de KNRM maar liefst 45 reddingstations en 75 redding boten. Omdat de maatschappij afhankelijk is van fondsen werving, en de Zeeuwen het belang van de KNRM onder kennen, willen de zes fana tieke fietsers bijdragen aan de bouw van een nieuw boothuis op Ameland. Kijk voor meer informatie en eventueel een donatie op de website www. beachrideforknrm.nl beachridefori<nrm.nl - Bevrijdingsfesti val Zeeland gaat door, maar in aangepaste vorm. Met een live radio- en tv-uit- zending kan iedereen de Bevrijdingsdag thuis, op het werk of waar dan ook bele ven. Door de aanhoudende coronamaatregelen heeft de organisatie van het fes tival Cultuurwerf besloten dit jaar voor een thuiseditie te gaan. Het festival heet dit jaar dan ook 'Bevrijdings festival Zeeland (S)home'. "Nog een jaar overslaan is echt geen optie, daan/oor is 5 mei een te belangrijke dag. Met een swingende thuiseditie hopen we zoveel mogelijk Zeeuwen toch een echt Bevrijdingsdag gevoel te kunnen geven", aldus di recteur Cultuurwerf Onno Bakker. Vanuit een speci aal ingericht Vrijheidscafé in Cinecity Vlissingen wordt een feestelijk radio- en tv- programma uitgezonden. Het programma bestaat uit gesprekken met gas ten over het themavrijheid, herinneringen van trouwe festival bezoekers aan het Bevrijdingsfestival Zeeland en korte live optredens van uit het Vrijheidscafé. Zie be vrijdingsfestivalzeeland.nl om (een deel van) de bouw van het boothuis te kunnen fi nancieren. Alexandra: "We zijn inmiddels de 6000 euro ge passeerd, dat is al heel mooi. Maar liefst zouden we de 10.000 euro passeren. We wil len de KNRM graag omverbla- Zes fanatieke Zeeuwse mountainbikers gaan op 15, 16 en 17 april over het strand fietsen van Cadzand naar Ameland. Deze pittige uitdaging van ongeveer 370 kilometer gaan zij speciaal aan voor de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. Deze pittige uitdaging van ongeveer370 kilometer gaan zij speciaal aan voor de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. Foto: landen en zo kwam de KNRM in beeld", vertelt Alexandra. De KNRM was bereid te hel pen, maar wilde er wel graag wat voor terug. De mountain bikers besloten daarom met hun Beach Ride geld in te za melen voor de KNRM. Elk jaar helpt en redt de KNRM heel veel mensen op (binnen)wa- ter en op zee. In hun bestaan zijn er al meer dan 100.000 mensen gered. De organisatie, voor 100 procent afhankelijk van fondsenwerving, heeft zijn waarde dus al vaak bewezen. 24 uur per dag staan er vrijwil ligers klaar om uit te rukken. Als dat geen mooi doel is... Boothuis Alexandra: "We wilden wel graag geld inzamelen voor een concreet doel; niet de KNRM in het algemeen. De KNRM gaf aan plannen te hebben voor een nieuw boothuis op Ame land. Aangezien Ameland ook het einddoel is van de tocht leek ons dat een mooi doel." Het zal een pittige tocht wor den voor de mannen. Ze ho pen genoeg steun te krijgen VLISSINGEN - De mannen kennen elkaar al heel lang, zo horen we van Alexandra Spe- lier, dochter van een van de mountainbikers. "Ze fietsen al zo'n twintig jaar met el kaar. Ze noemen zichzelf voor de grap ook wel de 'golden boys", lacht ze. "Elk jaar ma ken ze een grote fietstocht op een mooie locatie, in Duitsland bijvoorbeeld of Frankrijk. Dat ging dit jaar niet door vanwege corona. Ze wilden daarom iets anders doen, in Nederland. Ze bedachten van Cadzand naar Ameland te gaan fietsen, een mooie uitdaging. Ze moesten alleen nog wel de overtocht regelen tussen de Waddenei- Kijk ook eens op www. beachridtforknrm.nl Aan het begin van de tweede wereldoorlog werd Middel burgs binnenstad grotendeels verwoest. Op maandag 29 maart om 14.00 uur verzorgt oud-gemeentearchivaris van Middelburg, Peter Sijnke, een lezing over dit onderwerp. MIDDELBURG - Het gaat hier bij om de tweede Roosevelt lezing van 2021 'The Forgot ten Bombardment" "Days of May" op maandag 29 maart om 1400 uur. Deze lezing met filmvertoning wordt georga niseerd in relatie met de Four Freedoms Awards die deze maand worden uitgereikt. Peter Sijnke zal spreken over het vergeten bombardement op Middelburg in mei 1940. Film Voorafgaand aan de lezing zal de korte afstudeerfilm van Juri Ferri aan de London Film School vertoond worden. Deze film is gebaseerd op verhalen van Juri Ferri's Nederlandse overgrootvader die tijdens de meidagen aan het begin van de Tweede Oorlog gelegerd was in Zeeuws Vlaanderen. Juri Ferri heeft zijn BA-op- leiding gevolgd aan het Uni versity College Roosevelt in Middelburg. Deze Roosevelt Lecture wordt in het Engels gegeven en is te volgen via https//bit.ly/3l7B- pZ6. Registratie is niet nodig, wel moeten camera en micro foon uit staan. Het Polderhuis in Westkapelle heeft gratis Paaskleurpla- ten voor kinderen en verkoopt ook paas-raamstickers. WESTKAPELLE - Na het in kleuren van de kleurplaat kunnen kinderen overal op Walcheren gaan zoeken naar paaseieren achter ramen en op vensterbanken. Voor een actueel aanbod van de plaat sen en straten waar je kunt zoeken kun je jezelf aanmel den bij de facebookpagina 'Pasen kleuren en speuren Walcheren(Zeeland)\ 'Pasen kleuren en speuren' loopt tot woensdag 7 april en is het vervolg van de Gluurpieten- actie afgelopen december. De raamstickers kosten 3 euro per pakketje. In het pakketje zitten drie gekleurde eieren en een wit of zwart gekleur de paashaas. Van elke ver kocht Paaspakketje wordt 1 euro geschonken aan Stich ting Ushersyndroom. Usher- syndroom is een zeldzame erfelijke aandoening waar bij kinderen doof of slecht horend geboren worden en naast nachtblindheid ook een progressief verlies van zicht ervaren. Uiteindelijk worden mensen met het Ushersyn droom doof én blind. Kijk op www.lifewithusher.nl voor het persoonlijke verhaal van Finn uit Veere. De kleurplaten zijn te down loaden via www.polder- huiswestkapelle.nl/nl/ activiteiten/agenda, raam stickers zijn te bestellen via info@polderhuiswestka- pelle.nl of 0118-570700 (op sturen kan, dan kost een set inclusief porto 4,92 euro). Wie vindt er tot woensdag 7 april de meeste Paas-raamstickers of kleurplaten op WalcherenFoto-, Polderhuis Westkapelle Zes fanatieke mountainbikers uit Zeeland gaan op 1516 en 17 april petsen van Cadzand naar Ameland over het strand. Aan het begin van de tweede wereldoorlog werd de Middelburgse binnenstad grotendeels door oorlogsge weld verwoest. FotoWIKIMEDIA

de Faam | 2021 | | pagina 7