Paaschocolade en tulpen voor zeelui O* Primeur robotrondleiding Lente s <S> Online Spaans leren bij ZVTJ Afscheid van fysiotherapeut Argentijns van De Burgerij Jouw nieuwtjes ook in De Faam De Faam WOENSDAG 24 MAART 2021 Weer gelukt om dit jaar iets te doen EEN KLEINE BLIJK VAN WAARDERING VOOR OPGESLOTEN ZEEVARENDEN CULTUUR WALCHEREN KORT Ook dit jaar steekt de Mission to Seafarers met Pasen de zeelui in de haven van Vlissingen-Oost weer een hart onder de riem. Ver weg van huis mogen zij door corona nog steeds niet van boord wanneer zij in de haven liggen. RITTHEM - Met een be perkt budget, het zeemans huis is immers afhankelijk van sponsoren en donaties, is het toch weer gelukt om voor zo'n 150 man een pre sentje te regelen in de vorm van chocolade paaseieren en tulpen. Water en elkaar "Het zeemanshuis is door corona al geruime tijd geslo ten" zegt Henk Daniëlse van The Flying Angel Club. "Toch proberen we de zeevarenden waar we kunnen zoveel mo gelijk te steunen. Stel je voor, ver weg van huis en haard en dan met dit soort dagen niet van boord mogen. Natuurlijk zijn we allemaal beperkt in ons doen en laten in corona- tijd, maar voor zeevarenden lijkt het me nog erger. Het enige wat zij zien is water en elkaar. Maanden aan een stuk." Niet vergeten "Het gaat er om dat we hen niet vergeten" vertelt Henk, "Normaliter drinken ze hier een kopje koffie en kunnen ze wat boodschappen doen. In deze tijd zit dat er niet in. Daarom brengen onze men sen de paaseitjes en de tul pen aan boord. Dat doet onze pastor Pascal Handschin sa men met een scheepsbezoe ken En dat wordt bijzonder gewaardeerd. Waardering En die waardering, daar zit het hem nu juist in. Immers, het liefst zou iedereen thuis zijn met de feestdagen. Maar juist in deze tijd moet het werk allemaal wel gewoon door gaan. Valt de scheep vaart ook nog stil dan is het gedaan met de handel. Maar gelukkig zijn deze mensen bereid om ook onder deze moeilijke omstandigheden hun werk te blijven doen." Vergeten groep Zeevarenden zijn soms een vergeten groep. Je ziet de bemanning vaak niet wan neer een schip voorbij vaart. Maar wereldwijd zijn er an derhalf miljoen mensen aan het werk in de scheepvaart. Al tientallen jaren zorgt de Stichting Mission to Seafa rers Vlissingen ervoor, dat er een plek is aan land waar zeevarenden terecht kun nen, ongeacht hun nationa liteit, geslacht, geaardheid, geloof of sociale status. Dat is in Vlissingen-Oost The Flying Angel Club, waar nor maliter de mogelijkheid be staat om kleding, souvenirs, telefoonkaarten en bood schappen aan te schaffen. Maar het is meer dan dat: 'a home away from home', tijd doorbrengen bij een bier tje met collega's, bellen met je familie thuis, in gesprek gaan met iemand die even naar je wil luisteren. De ha venpastor, enkele betaalde krachten en vele vrijwilligers maken dit mogelijk. Zo ook deze paasactie, die in 2020 een groot succes was. Wil je meer weten over Mis sion to Seafarers, kijk dan op www.missiontoseafarers.nl Het Zeeuws Museum gebruikt sinds afgelopen donderdag voor rondleidingen op afstand de al lernieuwste telepresence robot GoBe van Smartrobot.Solutions. De GoBe robot is in beleving en techniek een enorme verbetering op de Beam Pro robot die het museum eerder voor rondleidingen gebruikte. De nieuwe op afstand bestuurbare mobiele robot maakt communicatie mogelijk via een 21,5-inch scherm dat het gezicht van de deelnemer op ware grootte laat zien. Een camera aan de voorkant geeft een duidelijk overzicht van de locatie waarde GoBe robot beweegt. Fysiotherapeut Ben Neve wordt vrijdag 9 april uitgezwaaid meteen 'drive by' in Serooskerke. MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum biedt de interactie ve rondleidingen gratis aan voor iedereen in de wereld. De rondleidingen zijn in het Ne derlands en op verzoek in het Engels. Samen met de rondlei der en GoBe duikt u in de be roemde wandtapijten van het museum. Wilt u dit ook erva ren? Dat kan vanaf 18 maart tot en met 13 juni op donderdag tot en met zondag. De rondlei ding duurt 45 minuten en start om 10.30 uur en om 11.30 uur. De wandtapijten van het Zeeuws Museum geven een unieke kijk op de opstand die van 1572 tot 1576 is uitgevoch ten voor de Zeeuwse kust en op de Schelderivieren. Dit is het begin van de Tachtigjarige oorlog (1568 - 1648) tegen de Spaanse koning Philips II. Tij dens deze oorlog ontstaat de Republiek der Nederlanden. Het is verplicht deze rondlei ding te reserveren via rond- leidingen@zeeuwsmuseum.nl Na ontvangst van een beves tigingsmail kunt u deelnemen. Foto: Marcel Kentin MIDDELBURG - De ZVU start op 31 maart een online cursus Spaans op reis. Deze cursus van 8 lessen richt zich op het leren van uitdrukkingen en zinnen die van pas komen tij dens je vakantie in een Spaans sprekend land. Ook is er aan dacht voor de verschillende culturen van dit fascinerend taalgebied. De cursus start op woensdag 31 maart van 11.00 tot 12.30 uur. Zolang de lessen niet op de leslocatie (de ZB in Middelburg) mogen worden gegeven in verband met de co ronamaatregelen, worden de lessen online gegeven. Voor meer informatie en opgave: 0118 - 634800 of www. volks- universiteitzeeland.nl/talen/ spaans-op-reis/ Fysiothera- peut Ben Neve is net 62 jaar geworden en hangt daarom zijn behandeltafel aan de wil gen. Na een opleiding in de elektro liet hij zich scholen als fysiotherapeut. Dat werk deed hij vanaf 1984 eerst in loondienst bij stichting Vijver- vreugd en vanaf 1999 als zelf standig fysiotherapeut. Eerst bij Niek Knol en vanaf 2008 sa men met Els Baas in hun eigen praktijk in Serooskerke, Fysio- Fitness De Driehoek. Deze gaat nu door het leven als Fysiothe rapie De Driehoek. Ben Neve gaat nu met pensioen. Zijn collega's gaan hem daartoe in het zonnetje zetten. Wie daar aan wil meedoen, is vrijdag 9 april van harte welkom bij de 'drive bye'. Die is van 16.00 tot 17.30 uur bij Brasserie de Ol men aan de Gapingseweg 5 in Serooskerke. Laat van tevoren even weten dat je komt, dat is handig voor de organisatie. Opgeven kan bij Els Baas via 0118 591334 of via els@fysio- therapiededriehoek.nl VLISSINGEN - Op vrijdag 2 april maakt de kookgroep Cul turele maaltijden van De Bur gerij in Vlissingen weer een nieuwe maaltijd, deze keer Argentijns. Hij bestaat uit Ar gentijnse maissoep, stoofpot met rundvlees en als desert flensjes met Leche de Dulce. U kunt deze maaltijd bestellen via wijkcentrumdeburgerij@ gmail.com. Er worden maxi maal dertig maaltijden ge maakt. Ophalen kan op vrijdag 2 april tussen 17.00 en 17.30 uur. Bij een maaltijd krijg je meteen het recept cadeau. VLISSINGEN - Stuurde nieuw- tjes of oproepen van jouw club of buurt aan ons via het e-mailadres redactie.faam@ dpgmedia.nl KEE» Ook dit jaar hoopt de Mission to Seafarers weer blije gezichten te zien aan boord van de schepen. Foto: Mission to Seafarers 2020

de Faam | 2021 | | pagina 5