Mini Boomfeestdag op Speelhof Hoogerzael 1 Lente Mercuur geeft stoere marineverhalen weg tb Maak kennis met tennis Marisca Kasse maakt zich graag nuttig voor onze maatschappij Beurs open op afspraak De Faam WOENSDAG 24 MAART 2021 SSSCHHBk* PAASACTIE COLOFON DE FAAM VRIJWILLIGERS PORTRET Boomfeestdag op Speelhof Hoogerzael. Van links naar recht: Steven Fondse. Bert Metselaar. Marien Boonman en wethouder Chris Simons Foto: Theo Rietveld Om ons allemaal zo gezond mogelijk te houden en de zorg niet over te belasten, zit het halve land op slot en dat blijft waarschijnlijk nog wel even zo. Maar op museumschip Mer cuur in het Vlissingse Scheldekwartier zitten ze niet bij de pakken neer, nu de musea nog gesloten moeten blijven. Middelburg doet er een schepje bovenop met Natio nale Boomfeestdag. Vanwe ge corona kon het feest met kinderen en volwassen niet doorgaan. Daarom werd wethouder Chris Simons werd uitgenodigd om met vrijwilligers van Speelhof Hoogerzael een vleugelnoot- boom te planten. Precies in het midden van het terrein, bij het water. MIDDELBURG - De plek waar de boom komt te staan is afge zet met rood-witte linten. Met hulp van Chris Simons wordt de vleugelnootboom vakkun dig geplaatst. Bert Metselaar; 'Dit is een boom van hoop, leeft langer dan een mens en geeft zuurstof en voed sel. Onlangs is de Verklaring van de rechten van de boom ondertekend door het Franse parlement'. Chris Simons: 'De gemeente Middelburg plant voor elke gekapte boom twee bomen terug'. Bert: De vleu- gelnoot kan oud worden, heeft een brede kroon voor veel schaduw en staat centraal in de wijk. Wie een boom plant Gediplo meerde tennisleraren laten je die dag op een leuke manier kennis te maken met de aan trekkelijkheden van tennis. Clinics De dag duurt van 10.15 tot 1400 uur; vrijwilligers staan klaar om je kennis te laten maken met hun mooie sport. Tennisrac kets en ballen zijn beschikbaar aanwezig. Om 10.30 begint een clinic voor de jeugd. Die sluit heeft de toekomst'. De Natio nale Boomfeestdag werd tot 1980 Boomplantdag genoemd. Dit jaar wordt hij voor de 65ste keer gehouden. Schoolpleinen Het doel van de dag is om kin deren meer inzicht, kennis en begrip voor bomen bij te bren gen. De laatste jaren wordt de Nationale Boomfeestdag ge koppeld aan de groene school- af met een demonstratiepartij om 11.30 uur. De senioren zijn om 12.00 uur aan de beurt. Vanwege de Corona maatre gelen is de toegang van bege leidende ouders van de jeugd beperkt. Kinderen worden bij de ingang opgevangen. Bij de senioren is het aantal plaatsen voor de clinics beperkt en dient u zich van te voren aan te mel den via www.tcsouburg.nl Voor opgave en meer informa tie: www.tcsouburg.nl. pleinen die in opmars zijn. Het idee van een jaarlijkse Nati onale Boomfeestdag is in de Verenigde Staten ontstaan. Daar wordt op de laatste vrij dag in april Arbor Day gevierd. 10 november Boomfeestdag 2021 wordt ge houden op 10 november. Dan zullen 110.000 kinderen uit 280 gemeenten bomen planten. Het houden van een Boom- De Beurs van Kledingbank Zeeland is op afspraak weer open. Je kunt een afspraak ma ken via onder het kopje nieuws. Iedere klant krijgt een uur de tijd, dus je kunt ook rustig de kleding passen. De Beurs is nu open op maandag, dinsdag en woensdag van 9.00 tot 14.00 uur. feestdag is feitelijk de allereer ste klimaatregel om de jeugd een leefbare toekomst te bie den. Zij dragen hun boom pje bij en raken betrokken bij de natuur. Hoogerzael is uitgegroeid tot een groene speeloase aan de rand van de binnenstad met honderden bomen en struiken en een gro te variatie aan fruitbomen: van amandel, eik en wilg, tot peer, vijg en mispel. Marisca Kasse {55 jaar) uit Westkapelle is opgegroeid met vrijwilligerswerk. "Toen ik nog thuis woonde, deden mijn ouders vrijwilligers werk. Ze doen het nog steeds. Het is goed om je nuttig te maken in de maat schappij, zonder ervoor be taald te krijgen" zegt Maris ca. Vanaf haar 20e werkte Marisca 32 tot 40 uur per week. Toen dat voor bij was, had ze ineens tijd over. Om zich nuttig te maken en om nieuwe mensen te leren kennen uit Westkapelle, waar ze woont maar niet geboren is, begon ze met vrijwilligerswerk. Inmiddels doet ze dit voor wel 3 verschillende organisaties. Polderhuis Als eerste stapte ze binnen bij het Polderhuis. Daar kon ze meteen aan de slag als vrijwil liger in de horeca! Ook staat ze er achter de balie en doet allerlei ad hoe klus jes. Marisca vindt het leuk om weer collega's te hebben, dorpsgenoten te leren kennen en de toeristen te woord te staan. "Het mooie van het Pol derhuis is dat er voor iedereen VLISSINGEN Voorzitter Niek Peters van de Stichting Mari tiem Erfgoed Vlissingen blijft optimistisch: "We vinden het ontzettend jammer dat we nog niet open kunnen voor het pu bliek, want we zijn er helemaal klaar voor. Ook voor gezinnen met kinderen. Als zij bij ons aan boord stappen kijken ze altijd hun ogen uit." Paasprijsvraag Om toch alvast iets voor kinde werkzaamheden zijn. Of je nu handig bent met hamer, brei naald of computer, er is altijd iets te doen" aldus Marisca. Naast haar vrijwilligerswerk bij het Polderhuis zet Marisca zich in voor de Westkappelse Vuur toren. Een keer per maand ver koopt ze kaartjes aan mensen die de klim aandurven. Kerk-TV Ook bij de Protestantse ge meente van Westkapelle kun nen ze niet zonder Marisca. Ze is daar lid van het beamteam dat ook de kerk-TV regelt en zit in de redactie van het Kerkblad. Allemaal zaken die, zeker in deze tijd, nodig zijn om kerk- ren te kunnen betekenen heeft het museum een leuke online paasprijsvraag voor kinderen tot 12 jaar. Voor meerdere win naars ligt het boek "Alle Hens! - stoere marineverhalen" klaar. Het boek was themati- tel van de kinderboekenweek 2020 en staat vol verhalen over de zeevaart van toen en nu. Deelname is mogelijk tot 5 april via de website www. museumschip-mercuur.nl leden op de hoogte te houden en op alternatieve manieren deel te laten nemen aan de diensten. Gastvrouw Buiten de gemeente Veere is Marisca ook nog gastvrouw bij het ADRZ in Vlissingen, waar ze één ochtend in de week mensen ontvangt en helpt. "Fijn dat je op zo'n manier je medemens kunt helpen." Benieuwd naar meer vrijwil ligersvacatu res? Kijk dan eens op w ww. wel zijn - veere.nl of neem contact op via 0118-583687 of info(a> welzijnveere.nl Advertentieverkoop en media-advies - E lotje.koster@dpgmedia.nl *T 06-15553486 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edison weg 37 E 4382 NV Vlissingen Redactie 7 Bied je nieuws aan op de website via de t knop Schrijf Vee. Bied je agendabericht aan via Age nda be ric hte n P laatse n Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: O www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van DPGmedia. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digi tale uitgaven van DPGmedia. Deze krant is aangesloten bij 52 Ad Voor wie gratis en geheel vrijblijvend eens wil kennismaken met de tennissport houdt tennisvereniging TC Souburg aan het Koopmansvoetpad 69 in Oost-Souburg zaterdag 27 maart een Open Dag. Marisca Kasse uit Westkapelle is opgegroeid met vrijwilligerswerk. TEKST EN FOTO: WELZIJN VEERE Als kinderen aan boord stappen bij de Mercuur kijken ze altijd hun ogen uit. Foto: PR Museumschip Mercuur

de Faam | 2021 | | pagina 3