n leren 7 v»ot avontuur aan Werken in de zorg Trainingen Lacrosse voor HC Walcheren Doe mee en help Paauwenburg dementievriendelijker te maken Kijk op www.werkenbijsvrz.nl en solliciteer! zorgt in zeeland Hospice voor WVO Zorg WOENSDAG 24 MAART 2021 De Faam Teams van HC Walcheren kregen introducties in de sport Lacrosse. Foto: PR Lokust Lacrosse WALCHEREN Tijdens hun re guliere trainingen hebben tien hockeyteams van HC Walche ren introducties gehad in de sport Lacrosse. De komende weken volgen meer teams dit voorbeeld. Dit om te laten zien dat de sport op hun terrein te beoefenen is. Met zichtbaar veel plezier hebben teams de sport beter leren kennen. "Het spel, de dynamiek, tactiek, het fysieke, het is nieuw voor ons, maar zeker leuk om te weten dat we het hier faciliteren. Ze ker een aanrader." aldus een van de deelnemers. Hoofdcoach en oprichter van het Zeeuwse team 'LoKust Lacrosse', Daniël Sterenborg, benadrukt dat het niet de be doeling is om spelers 'af te pakken': "In tegendeel. Dit is een verrijking van het sport- aanbod. Het bekender maken van lacrosse onder een jonge rengroep die veel op sociale media zitten, draagt eraan bij dat de vriend(inn)en, broertjes, zusjes, neefjes en nichtjes of de sportieve oom en tante die iets nieuws zoeken, kunnen aansluiten bij de training op de woensdagavond. Lacrosse is nieuw in de provincie en ieder een start op hetzelfde niveau." Andere sportverenigingen op Walcheren worden door Ste renborg van harte uitgenodigd om een clinic te reserveren. Via Instagram of Facebook LoKust Lacrosse. Meer informatie via www.lokustlacrosse.nl In het ge bouw van Ter Reede bouwt WVO Zorg een nieuw hospice. Dit ter ver vanging van het huidige hospice. Dat telt thans vier gastenkamers. Er komen zeven nieuwe gastenka mers voor in de plaats. Veel mensen willen het liefst thuis sterven. Maar als het zover is, wordt toch vaak voor de veiligheid, comfort en goede zorg van een hospice gekozen. In een hospice kunnen de gast en familie de zorg loslaten. Om de nieuwbouw te realiseren, komt er een derde verdieping boven op een verbindingsgang van Ter Reede. De bouw wordt zoveel mogelijk elders voorbereid, zodat bewoners van Ter Reede er zo min mogelijk van gaan merken. Eind van het jaar wil WVO Zorg het hospice in gebruik ne men. Het huidige hospi ce wordt omgebouwd tot 5 verpleeghuisplaatsen met een woning. Door de nieuwbouw zoekt WVO Zorg ook medewerkers voor het nieuwe hospice. Eén op de vijf mensen in Ne derland krijgt dementie. In Vlissingen hebben 1086 mensen de diagnose demen tie. 770 daarvan wonen thuis. Grote kans dus dat een van jouw buurtbewoners dementie heeft. VLISSINGEN - Mensen met dementie hebben een ziekte in hun hersenen, maar het zijn vooral nog gewoon mensen die willen blijven meedoen in hun wijk. Toch hebben men sen met dementie vaak het gevoel dat ze niet meer mee tellen. En dat kan anders. Want mensen met dementie én hun mantelzorgers verdienen het om tot het eind toe actief mee te kunnen blijven doen in onze wijk! Paauwenburg Een enthousiaste groep zorg en welzijnsmedewerkers is gestart om dit voor elkaar te krijgen in de wijk Paauwen burg. Paauwenburg wordt dementievriendelijker en daar hebben ze de wijkbewoners voor nodig. Dementievriende lijker worden kan alleen maar als dit wordt opgepakt door de inwoners, ondernemers en professionals zelf. Word je bewust van welke rol jij zelf als wijkbewoner kunt spelen. Leer dementie herkennen, leer hoe je het beste kunt om gaan met buurtbewoners met dementie en leer organisa ties kennen naar wie je kunt doorverwijzen. Doe mee Verzin en onderneem zelf acties in de wijk, die eraan bijdragen dat mensen met dementie meedoen en mee kunnen blijven doen. Dit zodat mensen met dementie zich ge accepteerd en welkom voelen en zich niet hoeven te scha men, want uiteindelijk zijn we allemaal mensen. Alleen sa men kunnen we ervoor zorgen dat mensen met dementie zich thuis blijven voelen in hun en onze eigen woonwijk Wat kun jij? Train jezelf in wat dementie is, hoe je dit kunt herkennen en hoe je het beste kunt omgaan met iemand met dementie. Dit leer je tijdens de gratis training voor bewoners en vrijwilligers uit de wijk. De training wordt gegeven in wijkcentrum De Burgerij zo gauw als de coro namaatregelen het weer toe laten. Meld je vast aan, zodat de organisatoren weten op hoeveel mensen ze kunnen rekenen. Meedoen Wil je meedenken of meedoen als wijkbewoner of onderne mer? Graag! Wil je je aanmel den voor de training dementie, of heb je een vraag of idee? Hl Bel of mail naar Daphne van der Stoep, opbouwwer ker Paauwenburg: 06 82539383 of d.vanderstoep@ stichtingroat.com Dementievriendelijk worden kan alleen maar als dit wordt opgepakt door de inwoners, ondernemers en professionals zelf. Foto: PR

de Faam | 2021 | | pagina 16