Geen concurrenten maar collega's rf. Kom meer te weten over werken en leren via www.werkenbijzorgstroom.nl De Faam WOENSDAG 24 MAART 2021 Zeeuwse Zorg Coalitie: korte lijntjes SAMENWERKING VOOR HET BEHOUD VAN DE ZEEUWSE ZORG PROVINCIALE SAMENWERKING Zorgstroom Door Conny den Heijer Meer dan 20 partijen in de Zeeuwse zorg hebben hun krach ten gebundeld om de zorg in het vergrijzende Zeeland toe gankelijk te houden. Onder de naam Zeeuwse Zorg Coalitie kijken de partijen over de grenzen van hun eigen organisatie heen. Wij spraken met Jaap Wielaart van WVO Zorg en Ruben Leijnse van Zorgstroom, beiden voorzitter van de Raad van Bestuur binnen hun organisatie. ZEELAND - Het doel van de co alitie is het toekomstbestendig maken van de zorg in Zeeland zodat de leefbaarheid voor de Zeeuwen behouden blijft. Een hele klus want lang zagen de organisaties elkaar als concur renten. "Dat is de wereld uit", zegt Leijnse. "De concurren- tiegedachte is de laatste jaren omgedraaid want we hebben elkaar hard nodig. Alleen sa men kunnen we dit gericht aanpakken." Korte lijntjes Goede informatie uitwisse ling is cruciaal daar waar het gaat om de hulpvraag van de oudere. Wielaart vult aan: "De hulpvraag van de oude re staat voorop en daar willen wij inspringen. Die hulpvraag komt bijvoorbeeld al binnen via de huishoudelijke zorg op de woonlocaties maar ook via de huisarts. Met het plan voor de opzet van gezondheidscen tra in Vlissingen waar huisarts, wijkverpleegkundige en ande re zorgprofessionals gevestigd zijn, kun je met korte lijntjes werken. Zij staan direct in ver binding met elkaar. Dat werkt snel en efficiënter." Samenwerken De samenwerking in de toe komstige gezondheidscentra geeft meerwaarde aan de zorg omdat alle disciplines bij el kaar komen. Leijnse: "We kij ken naar de persoon achter de cliënt naar het welzijn vanuit het individu. Daarbij maken we ook gebruik van de combi natie mens en technologie." In veel instellingen wordt inmid dels gebruik gemaakt van zor- grobots ter ondersteuning van de zelfredzaamheid." Wielaart: "Zo kan een zorgrobot je hel pen herinneren aan het feit dat je je medicatie moet innemen. Of kun je werken met Smart Glasses, een bril met camera waardoor een huisarts die op afstand zit, mee kan kijken. Zo ondervangen we ook het Gezamenlijk optrekken in de ouderenzorg is een must Met de vergrijzing in onze provincie en het personeelstekort in de zorg kun je Zeeland-breed beterde handen ineenslaan. Zo ontstond de Zeeuwse Zorg Coalitie. personeelstekort in de zorg want dat is nog steeds een probleem." Zelfredzaamheid Een nieuwe manier van wer ken. Uitgaande van de hulp vraag van de oudere, rekening houdend met het tekort aan personeel in de zorg. Het be vorderen van de zelfredzaam heid zodat mensen langer kunnen blijven thuis wonen in hun vertrouwde omgeving. Want dat is toch wat we alle maal graag willen, oud worden in je eigen vertrouwde buurt. De Zeeuwse Zorg Coalitie gaat er voor, gebruik makend van alle kansen die voorliggen. Het perspectief voor de toekomst: een laagdrempelige toegang voor passende zorg en onder steuning van ouderen, van thuiszorg tot verpleeghuis. Zeeland vergrijst. Personeelstekorten in de zorg nemen toe, het aantal kwetsbare ouderen stijgt. Om in de toekomst passende zorg en ondersteuning te kunnen blijven bieden is de Zeeuwse Zorg Coalitie opgericht Een samen werkingsverband in de eerstelijns zorg. Nog beter afgestemd op de hulpvraag van de betreffende persoon. De deelnemers aan de Zeeuw se Zorg Coalitie zijn niet alleen instellingen en woonvormen voor ouderen maar ook instel lingen als Emergis, de Zeeuw se Huisartsen Coöperatie, de Vereniging van Zeeuwse Ge meenten en CZ Zorgkantoor. Allemaal zetten zij zich in voor zorg op maat, daar waar no dig. Meer informatie over zorg en ondersteuning bij jou in de buurt: https://www.zeeu wse- zorgcoalitie.nl/ Ruben Leijnse van Zorgstroom en Jaap Wielaart van WVO Zorg, beiden voorzitter van de Raad van Bestuur. Foto: PR Word jij onze zorgheld?

de Faam | 2021 | | pagina 15