Eerste plannen voor markt met ambachten Walcherse familiehistorie in boek tot leven gebracht In het nieuws Samenwerking drie Zeeuwse kinderopvangorganisaties Korte cursus Spaans Op weg naar spelen Tokio De Faam WOENSDAG 10 MAART 2021 STICHTING ZEEUWSE KLEDERDRACHT ZEELAND - In een aantal ge meenten is het vanaf 1 juli weer mogelijk evenementen te gaan organiseren. De eerste organisaties van toeristen- en ambachtenmarkten melden zich momenteel al weer aan bij de st. Zeeuwse klederdracht. Zij verzorgden de afgelopen jaren in vele tientallen plaat sen in Nederland activiteiten waarbij de nationale folklore een bijdrage kan leveren. Bij de Zeeuwse stichting kan iedereen die zich op een of an dere manier bezighoudt met een ambacht gratis inschrijven. Wanneer er dan verzoeken ko men om kramen te vullen met interessante zelf gemaakte ar tikelen, dan wordt iedereen di rect geïnformeerd. Het afgelopen jaar werd er slechts één toeristenmarkt ge organiseerd. Op 15 augustus op de markt in Terneuzen toon den meer dan 20 ambachten uit heel Nederland, onder een stralende zon, hun ambacht aan jong en oud. Zij waren blij er weer eens een dagje tussen uit te kunnen. Doordat steeds meer ouderen op een gegeven moment af moeten haken in verband met hun leeftijd worden er altijd weer nieuwe knutselaars ge zocht die graag hun producten willen aanbieden op markten. Dit jaar staat op zaterdag 14 augustus op de markt in Terneuzen een grootse am bachtenmarkt gepland waar belangstellenden zich kunnen aanmelden bij de St. Zeeuw se klederdracht om deel te nemen. De nieuwe website kinder- opvanginzeeland.nl is gelan ceerd. Deze website is een initiatief van Kinderopvang Walcheren, Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen en Ki- beo, waarbij de krachten worden gebundeld. ZEELAND - De samenwerking maakt de zoektocht naar kin deropvang voor ouders een voudiger. Daarnaast wordt er meegedacht met zorgorgani saties over het ontzorgen van medewerkers op het gebied van kinderopvang. Spannend Het kiezen van kinderopvang is een belangrijk en spannend moment. Want wat is het bes te voor een kind? Waar voelt de ouder zich prettig bij? Dan is het fijn om te weten dat een kind in vertrouwde handen is. "Door onze jarenlange erva ring zorgen we voor opvang die past bij het kind en de per soonlijke situatie. Zo heeft het kind fijne opvang terwijl de ouders zorgeloos aan het werk zijn" aldus Elly Brand, Bestuur der Kibeo. Maatwerk Kinderopvang in Zeeland denkt graag met zorgorgani saties mee over het ontzorgen van personeel. Annemiek Kop- pejan, Directeur-Bestuurder Kinderopvang Walcheren: "Uit ervaring weten we dat er een last van de schouders van me dewerkers valt, als de opvang van hun eigen kinderen goed geregeld is". Voor werkgevers Er zijn verschillende samen werkingsmogelijkheden voor grotere werkgevers. Eén daar van is een speciale kinder- opvangovereenkomst voor personeel, waarbij je zelf kunt bepalen welke voordelen bij jouw medewerkers passen. Je kunt bijvoorbeeld denken aan gegarandeerd opvang bij een kinderdagverblijf (geen wacht lijst), de mogelijkheid om een kind extra vroeg te brengen of juist later op te halen, zodat de opvangtijden aansluiten op het werkrooster, beschik baarheid van fietsen, zodat medewerkers snel naar een locatie kunnen (bijvoorbeeld om borstvoeding te geven) of financieel voordeel door prijs afspraken te maken. Doordat Kinderopvang Wal cheren, Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen en Ki beo samenwerken, kunnen zij dit Zeeland breed aan bieden. Rianne Vons, Direc teur-Bestuurder Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen "Wij zijn erg blij met deze samenwer king. Samen sta je sterker. De kinderopvang staat nooit stil en om die reden is het fijn om met al onze kennis en ervaring te kijken naar mogelijkheden voor de toekomst." Kijk voor meer informatie op kinderopvanginzeeland.nl Zoetje is een roman van liefdetrouw en doorzettingsvermogen van een gezin met tien kinderen. Foto: PR Zoetje VUSSINGEN - Leerlingen, ouders en docenten van het Scheldemond College in Vlissingen leggen de 12.795 kilometer naar de Olympische Spelen van Tokio op allerlei sportieve manieren af. De kilome ters worden bijgehouden in de Strava-app Schel demond road to Tokio. De eerste 1000 kilometer zijn afgetikt, afgelopen week end trokken de deelne mers virtueel de Poolse oostgrens over. Onlangs verscheen het boek Zoetje, een familieverhaal op ba sis van het leven van de Walcherse oma Zoetje van auteur Marja Plugge uit Middelburg. MIDDELBURG - Droom jij over een vakantie in Spanje of een werelddeel waar Spaans wordt gesproken? Bereid je dan nu voor met deze leuke korte cursus Spaans op reis bij de Zeeuwse Volksuniversiteit Deze cursus van acht lessen richt zich op het leren van uit drukkingen en zinnen die van pas komen tijdens je vakantie in een Spaans sprekend land. Ook is er aandacht voor de ver schillende culturen van dit fas cinerend taalgebied. Start De cursus gaat van start op woensdag 31 maart van 9.30 tot 11.00 uur. Zolang de lessen niet op de leslocatie (de ZB in Middelburg) mogen worden gegeven in verband met de co rona maatregelen, worden de lessen online gegeven op een gebruikersvriendelijke manier. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aanmelden Voor meer informatie en op gave kunt u contact opnemen met het kantoor van de ZVU via telefoonnummer 0118 - 634800 of kijk op de website: 0 www.volksunh/ersiteit- zeeland.nl/talen/spaans-op reis VLISSINGEN - Zoetje gaat over het leven van een Zeeuwse fa milie in de vorige eeuw. Het speelt zich af in en rond Wel- singhe, Ritthem en Oost-Sou burg op ons Walcheren. De schrijfster verplaatst zich in haar oma Zoetje en beschrijft op verhalende wijze wat zich in en om oma afspeelt. Deze verhalen worden omlijst door feiten en beschrijvingen van de zoektocht naar het leven van deze familie. Historisch Het verhaal is gebaseerd op historische feiten, het is een roman van liefde, trouw en doorzettingsvermogen van een gezin met tien kinderen. In haar zoektocht en het ver zamelen van de genealogische gegevens is Marja bijgestaan door haar nicht Anita Tijde- man-Jobse. Het romantische verhaal is omlijst door een dertigtal zwart-wit-foto's en een achttal dubbele pagina's bevatten twee stambomen en twee kwartierstaten van de uitgebreide familie. Het boek is verkrijgbaar in de boekhan del voor 19 euro. Uitgeverij uitgeverij Den Boer|De Ruiter uit Vlissingen tekent voor de uitgave. De eerste organisaties van toeristen- en ambachtenmarkten melden zich momenteel al weer aan bij de st. Zeeuwse klederdracht. FOTO: 6.H.M. van Damme Foto: G.H.M.van Damme Bij de Zeeuwse stichting kan iedereen die zich op een of andere manier bezighoudt met een ambacht gratis inschrijven. FOTO: G.H.M. van Damme Foto: De nieuwe website kinderopvanginzeeland.nl is gelanceerd. FOTO: PR Foto:

de Faam | 2021 | | pagina 15