Koningin Emma komt weer thuis De Faam WOENSDAG 10 MAART 2021 Nostalgie De Koningin Emma zal na terugkomst eerst gerestaureerd en gerenoveerd worden. Dit gaat gebeuren bij Scheepswerf Reimerswaal in Vlissingen-Oost, die het project mede ondersteunt. Foto. Als het meezit, krijgt de vroegere PSD-boot Koningin Emma een plekje in de Dokhaven in Vlissingen. Het schip werd in 1933 voor de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD) gebouwd op scheepswerf De Schelde in Vlissingen. Als het aan PSDnet.nl ligt, krijgt de Emma een ligplaats op deze his torische plek: het Scheldekwartier in Vlissingen. VLISSINGEN - PSDnet.nl heeft investeerders gevonden die met liefde voor de historie het schip een nieuwe bestemming willen geven als onder meer een bed breakfast. Daarnaast biedt het fraaie schip met een open autodek van 248 vier kante meter genoeg ruimte voor kleinschalige horeca. Er is een verzoek gedaan aan de gemeente Vlissingen voor een ligplaats in het Scheldekwar tier. De gemeente heeft hierin een meer dan positieve grond houding getoond en het ver zoek in behandeling genomen. Pakjesboot en bordeel De laatste jaren heeft de voor malige veerboot Koningin Emma onder de naam Estrella gevaren vanuit Scheveningen. Dit begon in 1975, de Estrella is dan ook met recht een be kendheid in Scheveningen. Ook werd het schip jaarlijks gebruikt als Pakjesboot tij dens de Sinterklaasintocht in de Hofstad, een enkele maal ook voor de landelijke intocht. De Koningin Emma heeft be langrijke rollen vervuld voor Zeeland. Ze deed dienst als gevorderde mijnenlegger van de Koninklijke Marine, kwam onder vuur en schot tijdens de Meidagen van 1940, en was de enige nog operationele veer boot gedurende de Tweede Wereldoorlog. Ook deed ze dienst als hulpschip tijdens de Watersnoodramp, was ze werk- en accommodatieschip voor de Deltawerken en nog veel meer. Het schip De Konin gin Emma heeft een lengte van 58 meter en was als motor schip zeer modern in 1933. Door de bouw van de Zeelandbrug in 1965 werd de Emma niet veel later overbodig als veer boot. Na de PSD-dienst werd de Emma zelfs verbouwd tot bordeel in Rotterdam. Halver wege de jaren zeventig kwam de Koningin Emma als Estrella in de vaart als sportvissersschip vanuit Scheveningen, tot eind 2020. Binnen enkele weken keert de 88-jarige oude dame op eigen kracht terug naar de Zeeuwse wateren. Op dit moment kun nen we nog geen exacte da tum noemen, maar die wordt tegen die tijd aangekondigd op PSDnet.nl. De binnenkomst zal goed te zien zijn vanaf de Bou levard van Vlissingen, de plek waar in 2003 en 2004 de laat ste PSD-dubbeldekkers wer den uitgezwaaid. Volg Emma via www. psdnet.nl De historische elementen worden in oude luister teruggebracht, denk bijvoorbeeld aan de gehele salon eerste klasse op de foto rechts. Overige ruimtes worden omgebouwd tot luxeb&b-ka- mers. ALLE FOTO'S: PSDNET.NL

de Faam | 2021 | | pagina 10