TERUG IN DE TIJD DIGITALE MENING OF BESTUURDER ZEEUWSE JEUGD EVEN VOORSTELLEN VLISSINGEN STAD AAN ZEE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN GEMEENTE VLISSINGEN EN OMSTREKEN VLISSINGEN Woensdag 3 maart 2021 Redactie: Team Klantcontact en Communicatie Postbus 3000, 4380 CV Vissingen Telefoon: 14 0118 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld. VERGADERINGEN De vergaderingen zijn vanwege de coronamaatregelen voor publiek alleen te volgen via de live audiostream: https://vlissingen.raads- informatie.nl. Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur. Raadsvergadering 11 maart 2021 Zie voor de agenda: www.vtissingen.nl/gemeenteraad Op 17 maart is de Tweede Kamer verkiezing. Ook in deze corona- tijd zorgen we ervoor dat ieder een kan stemmen. Want elke stem telt. Daarom zijn er dit jaar extra mogelijkheden om uw stem uit te brengen. Vooral voor risicogroepen gaat in alle gemeenten een aantal stemlo kalen al open op maandag 15 en dinsdag 16 maart. Kiezers van 70+ kunnen ook per brief stemmen. En hebt u corona klachten? Dan kunt u een ande re kiezer machtigen om voor u te stemmen. Alle inwoners van gemeente Vlis singen hebben hun stempas al ont vangen. Binnenkort ontvangt ieder een per post een lijst met adressen van alle stemlokalen in onze ge meente. In het jaar 2022 is het 450 jaar ge leden dat verschillende steden in verzet kwamen tegen de Spaanse overheersing. Het jaar 1572 wordt gezien als het geboortejaar van de "Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden". Er is een landelijk initiatief om aan dat bijzondere jaar aandacht te schenken. Het college van B&W heeft besloten zich hierbij aan te sluiten. Boven dien wordt in Vlissingen tevens een speciaal themajaar georgani seerd. Het jaar 1572 was een belangrijk jaar in onze vaderlandse geschie denis. Verschillende steden kwa men in opstand tegen de Spaanse overheersing in de I.age Landen. Vlissingen vervult in die tijd een hele belangrijke rol. Het was de eerste stad in de Nederlanden die op 6 april 1572 zich vrijwillig voor de Prins van Oranje verklaarde. Het jaar 1572 wordt dan ook wel het geboortejaar van Nederland ge noemd. Voor het themajaar in Vlissingen is het de bedoeling dal de inwoners en organisaties in Vlissingen betrok ken worden bij de voorbereidin gen en de uitvoering. Organisaties, instellingen en andere initiatief nemers worden gevraagd om mee te werken aan het themajaar 1572 door het organiseren van activitei ten die passen bij het thema. Voor het organiseren van activitei ten kunnen subsidies worden ver leend. Inwoners en organisaties die mee willen denken en/of werken aan het themajaar 1572 kunnen zich nu al melden bij Gerard de Rijke via gde- rijke@vlissingen.nl. www.vlissingen.nl/nieuws Iedereen heeft een mening, met de digitale wereld waarin we leven en door de pandemie versterkte digitale snelweg worden meningen steeds sneller digitaal verspreid. Het verschil tussen feiten en meningen lijkt hierdoor steeds vaker te verdwijnen. Ingewikkeld voor diege nen die proberen met hun kritische mening een constructieve oplossing te bedenken bin nen de wetten en regelgeving die we in Ne derland tot onze beschikking hebben. Het is makkelijk om een mening op social media te plaatsen zonder oplossing. In de gemeenteraad zijn we gehouden aan Europeese, landelijke, provinciale en gemeentelijke wetten en regels. Als gekozen raadslid kan je, je mening geven en meebeslissen op ge meenteniveau. Ervaar hoe complex het is om tot een meerderheid te komen binnen de gemeenteraad van 27 personen. Wat zou u beslui ten? Ik roep u allen op om op een raadszetel te gaan zitten, stel u ver kiesbaar tijdens de gemeenteraadsverkiezing van maart 2022. Linda Worm, Partij Souburg- Ritthem E-mail: Linda_worm@hotmail.com In 2021 staan de vrijwillig burge radviseurs weer voor u klaar. Voor vragen op het gebied van zorg en welzijn krijgen mensen vaak hulp en ondersteuning binnen de eigen familie of vriendenkring. Maar soms ontbreekt een eigen netwerk. In dat geval kan een inwoner een vrijwillig burgeradviscur inscha kelen. Vrijwillig burgeradviseur Lies de Jonge staat vanaf 1 januari 2020 voor u klaar. Lies is geboren en ge togen in West-Souburg en woont daar nog steeds met veel plezier. Ze is er voor u als u een duidelijke hulpvraag hebt, maar gaat ook sa men met u op zoek naar de vraag achter de vraag. Onder andere voor Wmo-vragen kunt u bij Lies terecht: "Mensen helpen zit in mijn bloed." "Na vele jaren in de Wmo advies raad te hebben gezeten en samen met de gemeente het beleid te heb ben gemaakt, wil ik nu eens kijken hoe de Wmo in de praktijk gebracht wordt." Haar kwaliteiten zijn luiste ren, begeleiden, adoorverwijzen en sociale zekerheid. www.vrijwilligerspuntvlissingen.nl Sinds 2001 brengt de Jeugdmoni- tor Zeeland de leefwereld van de Zeeuwse jeugd in kaart. Twintig jaar kijken naar opgroeien en op voeden in Zeeland geeft een inte ressante kijk op veranderingen in de leefwereld van ouder en kind door de jaren heen. Bijna 50.000 Zeeuwse ouders, kin deren en jongvolwassenen hebben in de afgelopen twintig jaar mee gewerkt aan de onderzoeken van de Jeugdmonitor Zeeland. De gege vens bieden een beeld van de mate waarin zij veilig, gezond en kansrijk opgroeien. In de afgelopen twintig jaar zijn veel positieve ontwikkelingen te zien onder kinderen en jongeren binnen en buiten Zeeland. Jongeren voe len zich over het algemeen gezond, groeien overwegend prettig op, zijn (sociaal) actief en zijn steeds hoger opgeleid. Toch is sprake van een toenemend gebruik van Jeugdzorg. Dit lijkt tegenstrijdig: enerzijds gaat het goed met de jongeren op het ge bied van sociale indicatoren en an derzijds doen tegenwoordig meer jongeren beroep op professionele jeugdzorg. Meer onderzoek is no dig op dit thema en de relatie tussen jeugdzorg en sociale indicatoren van de jeugd. I lier pleit ook het CBS voor in een reflectie op de resulta ten van de landelijke Jeugdmonitor. De Jeugdmonitor is een samenwer kingsverband van de Provincie Zee land, de dertien Zeeuwse gemeen ten, onderwijsinstellingen, GGD Zeeland en instellingen die op het gebied van jeugd werkzaam zijn. ABONNEREN OP El MM A M Wilt u op de hoogte gehouden worden van de bekendmakingen in uw eigen woonomgeving? Dat kan. U kunt zich abonneren op 'Berichten over uw buurt' via www.overheid.nl. Op onder staande gemeentelijke website vindt u meer informatie. www.vlissiiigen.nl/ bekendmakingen Op maandag 1 maart 2021 is uitvoerder KWS gestart met de herinrichting van het kruispunt De Willem Ruysstraat/Dolwer- ker/lnsulindestraat. Volgens de huidige planning duren de werk zaamheden 6 weken tot en met 9 april 2021. Het verkeer wordt omgeleid. De omleiding wordt aangegeven door middel van omleidingsborden en is terug te vinden op onze website. www.vllssingen.nl/ werkzaamheden BEKENDMAKINGEN U kunt bekendmakingen van de gemeente Vlissingen digitaal raadplegen via https:,177.nck.officiclcbckcndmakingcn.nl/ zoeken' gemeenteblad. Activiteitenbesluit milieubeheer Koclscrvicc Zeeland, Gildeweg 16-11 te Vlissingen Ter inzage De benoeming van het nog aan te leggen Dokter Stumphiuspark in het gebied Schel- dcwijk, ligt vanaf 4 maart t/m 1-1 april 2021 ter inzage m de publiekshal van het stadhuis aan de Paul Krugerstraat 1 in Vlissingen. Vlissingen, 3 maart 2021 B&W Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen Daar kunt u op woensdag 17 maart stemmen, van 07.30 uur tot 21.00 uur. Ook op www.waarismijnstem lokaal.nl staat een overzicht van alle stembureaus bij u in de buurt. Meer weten? Kijk op www.vlissin- gen.nl/verkiez.ingen Er zijn nog bouwkavcls beschikbaar met een mooie tuin op het zuiden in het plan Souburg Noord! Ook gaan er vanaf 6 maart weer twee-on- der-eenkapwoningen en hoek- en rijwoningen in de verkoop. Kijk dus snel op www.souburgnoord.nl •v- CEMEtNTE

de Faam | 2021 | | pagina 8