Actueel Gratis boekenkoffertie 'Als je kan helpen, dan help je' is het motto van Heieen Boone uit Veere Je eigen Vuurtoren (b De Faam WOENSDAG 24 FEBRUARI 2021 "Wie ben je en wat raakt jou" VAN JONG TOT OUD EN VAN ONBEKEND TOT ERG BEROEMD NIEUWE WERKELIJKHEID VRIJWILLIGERSPORTRET WDGS_DRIEKOP Op zoek naar De Schat van Vlissingen Door Frank Husslage Al acht weken lang publiceert Zeus Hoenderop wekelijks een online interview met Vlissingers. Vlissingers van jong tot oud en van beroemd tot voormalig onbekend. En al die Vlissingers hebben minstens één ding gemeen, namelijk dat ze verbon den zijn met andere mensen in de Scheldestad. Ook, of mis schien juist, in deze bijzondere tijd. VLISSINGEN - Iedere maan dag vanaf acht uur's ochtends zijn deze interviews te vol gen via de website van deze krant, www.de-faam.n. Nu al acht weken lang en het einde van de serie is nog lang niet in zicht volgens maker Zeus Hoenderop. Opmerkelijk In de interviews komen Vlissin gers in alle soorten en maten aan het woord. In hun eentje, of samen met de buurvrouw. Een interviewserie waarin zo wel kinderboekenschrijver Wim Hofman als de eigenaar van een kickboksschool aan het woord komen over hun stad mag op zijn minst opmer kelijk genoemd worden, 'le dereen heeft zijn eigen verhaal bij haar of zijn stad Vlissingen,' vertelt Hoenderop. 'En ieder een is op een eigen manier trots op onze stad.' Deze positi- viteit is een belangrijk gegeven in de verhalen die Hoenderop de kijkers wil meegeven. Mariniers 'Vlissingen is zoveel meer dan de stad waar de mariniers niet naartoe willen. In de periode dat de verhuizing van dit le geronderdeel naar deze mooie stad speelde, is er onterecht zoveel negatiefs over Vlissin gen uitgestort, mede daar wil ik een tegenwicht aan geven,' aldus de beeldend kunstenaar. 'Mijn interviews zijn letterlijk en figuurlijk een antwoord op de vraag hoe Vlissingers hun eigen stad beleven, wat ervoor hen waardevol is in hun woon plaats en hoe ze dat willen de len met hun stadgenoten.' Contact Al het beeldende werk van Hoenderop gaat over het ver- Al het beeldende werk van Hoenderop gaat over het verbinden van mensen. "Alle mensen zijn verbonden met elkaar. Overal en altijd Via verhalen, via belevenissen en via waar ze wonen, werken en leven. binden van mensen. "Alle mensen zijn verbonden met elkaar. Overal en altijd. Via ver halen, via belevenissen en via waar ze wonen, werken en le ven. De essentie van mijn werk is het tonen van deze verbon denheid. "Wie ben je en wat Hoenderop: "Help de winkeliers met het opzetten van goede webshops, nu het publiek de weg daarheen massaal heeft gevonden. Op die manier komt het centrum vrij voor echte ontmoetingsplaatsen als mini-theaters, kunstateliers en kleinschalige winkels." raakt jou?" Zeker nu in deze coronatijd vooral afstand ge houden moet worden en het lijfelijke sociale leven platge legd is, staat deze verbonden heid op de waakvlam. Daar wil ik graag weer een laaiend vuur van maken en ik hoop dat deze interviewserie daar zijn steen tje aan bijdraagt" De Schat De serie is voorlopig nog niet af, maar een echte einddatum heeft Hoenderop niet in beeld. Ook is hij zelf razend benieuwd wat De Schat van Vlissingen uiteindelijk zal blijken te zijn. De geïnterviewden zullen dit uiteindelijk zelf aangeven. Na een eerste begin geeft de ene gast geeft de volgende aan of Zeus spreekt zelf iemand aan of ontmoet iemand en op deze manier laveren de interviews Toen de discussie over de marinierskazerne op zijn hoogtepunt was, was Zeus Hoenderop al vol overtuiging good- will-ambassadeur voor Vlissingen. Hij zette zijn tentje op bij de ingang van de beoogde kazerne en nodigde mariniers uit om daar zelf in gesprek te gaan met échte Vlissingers, in plaats van zich te veriaten op negatieve berichtgeving uit den lande. door heel de Vlissingse samen leving. Het zou zelfs kunnen gebeuren dat de serie verder uitwaaiert over Walcheren. De serie heeft een open eind, maar loopt zeker door zolang als de coronacrisis aanhoudt Meedoen Mocht jij ook enthousiast zijn over je eigen stad aan de Schelde en je dit enthousias me en deze trots met iedereen willen delen, dan kun je jezelf aanmelden bij Zeuws Hoen derop via zeushoenderop@ gmail.com 'Als je kan helpen, dan help je'is het motto van Heieen Boone (62) uit Veere. TEKSTEN FOTO: WELZIJN VEERE VLISSINGEN - Vlissingse ou ders kunnen met een waar debon die ze van de gemeente kregen gratis een BoekStart- koffertje ophalen bij de bieb aan de Spuikomweg 7. Geen bon ontvangen of de bon kwijtgeraakt? Dat is geen pro bleem, ook dan kan een kof fertje opgehaald worden bij de afhaalbieb. In het oranje koffertje zitten twee boelges speciaal voor baby's. Want ook baby's houden van boeken! Boekstart BoekStart wil het lezen met heel jonge kinderen bevor deren én ouders met jonge kinderen laten genieten van boeken. Samen een boekje bekijken, versjes leren, ver haaltjes vertellen en ernaar luisteren versterken de band tussen ouder en kind. Alle kinderen tot achttien jaar worden gratis lid van de Bi bliotheek. Dit moeten nieuwe leden online zelf regelen via www.dezb.nl Wie hierbij hulp nodig heeft, kan naam en te lefoonnummer achterlaten bij het ophalen van het koffertje, waarna iemand je verder zal helpen. De afhaalbieb is open op maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 15.30 uur tot 16.30 uur. WESTKAPELLE - In het Polderhuis zijn nu bouw platen te koop van allebei de vuurtorens op het dorp. De bouwplaten kosten 2 euro per stuk en als je ze allebei bestelt kost het in totaal 3,50 euro, waar nog 2,88 euro aan porto bij komt. Je kunt ze bestellen via info@polderhuiswest- kapelle.nl Klaarstaan voor anderen is Heieen met de paplepel in gegoten. Als klein meisje ging ze met haar moeder al collecteren en als 16-jarige hielp ze bij de Kerstmaaltijd van het Leger des Heils. VEERE - Heieen collecteert nog en neemt nu zelf ook haar kleinkinderen mee. "Ze vinden het prachtig om mee te gaan, ze willen nu zelfs een eigen bus. Mensen horen hen van een eind al aankomen!' Normaal Heieen doet vrijwilligerswerk vanuit het geloof, maar ook vanuit de overtuiging dat het normaal is om anderen te hel pen. "Mensen helpen. Als je kan en je hebt de mogelijkhe den, dan doe je dat gewoon" Heieen doet niet alleen vrij willigerswerk bij de knutsel club van Nieuw Sandenburgh de Bezige Bijtjes, je kan haar zelf ook gerust een bezig bijtje noemen. Tevreden Naast haar vrijwilligerswerk bij ouderen, voert zij ook ta ken uit voor de PKN-kerk Vee- re-Gapinge. Zij is daar koster, bezoekvrijwilliger en eigen lijk manusje van alles. Van uit de kerk sluit ze ook aan bij de Commissie Welzijn Veere. Daarnaast verleent Heieen re gelmatig 'Burenhulp', via de vrijwilligersdienst van Welzijn Veere. Ook haar man is altijd actief voor anderen, een klusje, de hond uitlaten, anderen hel pen doen ze allebei. Wat Heieen het allerleukst vindt? "De bezige Bijtjes! Ook al zijn het de vrijwilligers die het meeste werk doen, ieder een gaat tevreden naar huis met een mooi stuk, daar doe je het voor" Inspireren Twee jaar geleden ontving Heieen zelfs een lintje, voor haar vrijwilligerswerk Maar ondanks alles staat ze niet graag in de schijnwerpers. Waarom dan wel dit inter view? "Om andere te inspire ren! Vrijwilligerswerk verrijkt je leven. We moeten het sa men doen! Er wordt al heel veel gedaan, maar er kan altijd meer. Laten we allemaal om kijken naar een ander." Ben je benieuwd naar meer vrijwilligersvacatures? Kijk dan eens op www. welzijnveere.nl of neem contact op via 0118-583687 of info(a>wel zij nveere.nl Deze krant is aangesloten bij Ad

de Faam | 2021 | | pagina 3