Het woord aan raadslid Wilfried Boonman Tijdelijk geen inzameling huis-aan-huis oud papier Tweede Kamerverkiezingen Plakplaatsen verkiezingen Tweede Kamer Commissievergaderingen Informatiebijeenkomst Gebieds- ontsluitingsvisie Veerse Meer Zuid Peiling Middelburg2050 GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES "Leefbaarheid" is eens omschre ven als: 'de mate waarin de leefomgeving aansluit bij de voor waarden en behoeften die er door de mens aan worden gesteld. Het gaat over de voorwaarden waaronder mensen in een be paalde omgeving kunnen en willen samenleven'. Als iedereen in vrijheid en veilig heid kan leven, kunnen er mooie dingen ontstaan. Het sluit aan bij ons streven naar een zo groot mogelijke zelfstandigheid en betrokkenheid van inwoners. Belangrijke voorwaarden daarbij zijn dat iedereen kan meedoen (participatie) en ook daartoe voldoende is uitgerust (informatie en transparantie). In een meer tastbare vorm is "leef baarheid" zichtbaar en voelbaar, waarbij onze gemeentelijke subsi diekaders en accommodatiebeleid aansluiten bij de doelstellingen en maatschappelijke uitdagingen waar we voor staan; dat ze elkaar versterken en ruimte bieden aan onze inwoners en ondernemers; de aanwezigheid van een dorps huis of wijkcentrum kan dan heel betekenisvol zijn. Wel zullen we moeten kijken hoe dit zo optimaal mogelijk kan worden ingezet. Wat de WD betreft is de inzet gericht op vergroting van de leefbaarheid van onze wijken en dorpen, Waarbij het gewoon is dat inwoners daar zelf, naar ieders kunnen, aan bijdragen en verantwoordelijkheid nemen. De gemeente en het gemeentelijk beleid zijn hierin faciliterend en dienstbaar. Wilfried Boonman Fractievoorzitter WD Middelburg wilfriedboonman@hetnet.nl In de gemeente Middelburg halen kerken en verenigingen in februari geen oud papier huis-aan-huis op. Zet dus in deze periode geen oud papier en karton aan de straat. Er zijn extra locaties waar het oud papier tijdelijk naartoe gebracht kan worden. De kerken en verenigingen stellen deze service beschikbaar. Zij verzoeken om geen oud papier neer te zetten als de container weg is om geleegd te worden. Plaats geen oud papier naast een dichte of volle container. De locaties zijn: Sportpark Arnemuiden, Van Cit- tersweg Arnemuiden Plein aan de Oude Veerseweg (via Ramsburgerweg) Middelburg Sportpark De Brigge ONDO, parkeerplaats Leliëndaalseweg Middelburg Sportpark Kruitmolen, Kruitmo- lenlaan parkeerplaats Middelburg Sportpark Nieuwland, Oude Rijksweg Nieuw- en Sint Joosland (uitsluitend op zaterdagen tus sen 9.00 en 17.00 uur) Merwedestraat Middelburg Oude Vlissingseweg ter hoogte van Reijersweg Middelburg Sportpark Veerse Poort, M.H. Boassonlaan parkeerplaats Mid delburg Sportpark De Sprong, parkeer plaats Aanloop Middelburg Laan der Verenigde Naties, parkeerplaats bij tankstation Mid delburg Milieustraat tijdens openingstij den Voor inwoners van de binnenstad en Dauwendaele, waar geen huis- aan-huis inzameling is, blijven de ondergrondse containers beschik baar. Woensdag 17 maart zijn de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Volgende week ontvangt iedere stemgerechtigde een stempas waarmee u kunt gaan stemmen. Met deze stempas mag u stem men in elk stembureau van de gemeente Middelburg. Op de stempas staat het adres van een stembureau in de buurt. U bent niet verplicht om daar te stem men. Zonder stempas kunt u die dag geen stem uitbrengen. Ook bent u verplicht om een identiteits bewijs te laten zien dat geldig is tot 18 maart 2016 of later. Het identiteitsbewijs dat u laat zien mag dus maximaal 5 jaar verlopen zijn. Er zijn deze verkiezing elf andere stembureaus dan u gewend bent. Vanwege de coronacrisis zijn er deze keer geen stembureaus in verzorgingstehuizen en in meerde re scholen. Hiervoor in de plaats zijn er enkele nieuwe stembu reaus. Op onze website en de kandidatenlijst, die 9 en 10 maart huis-aan-huis verspreid wordt, staan alle stembureaus vermeld. Verder is het mogelijk om al op maandag 15 maart en op dinsdag 16 maart te gaan stemmen in enkele stembureaus. Informatie hierover volgt nog. Stemmen voor inwoners van 70+ Als u 70 jaar of ouder bent dan kunt u bij deze Tweede Kamerver kiezing ook per brief stemmen. Informatie hierover ontvangt u bij uw zogenoemde 'stempluspas', de stempas die inwoners van 70 jaar en ouder ontvangen. Die ontvangt u uiterlijk 3 maart. Uiterlijk 11 maart ontvangen stemgerech tigden van 70 jaar of ouder een tweede envelop, met alle beno digdheden en informatie voor het stemmen per brief. Meer informa tie hierover volgt nog. In verband met de verkiezin gen voor de Tweede Kamer op woensdag 17 maart, plaatst de gemeente borden voor het aanplakken door politieke partijen. Sinds afgelopen maandag kan er worden geplakt. Het betreft dertien aanplakbor den, verspreid over de gemeente Middelburg: Van Cittersstraat (Sint Laurens) Brigdamseweg, bij President Rooseveltlaan (Klarenbeek) Grote Sternstraat Geersesweg (Veersepoort) Nassaulaan (Nieuw Middelburg) Damplein (binnenstad) Euromarkt (Griffioen) Karei Doormanplein ('t Zand) Maasstraat (Stromenwijk) /Vrijlandstraat (Dauwendaele) Rentmeesterlaan (Magistraatwijk) Ravensteijnweg (Mortiere) Oude Rijksweg Quarleshavenstraat (Nieuw- en Sint Joosland) Konin gin Julianalaan (Arnemuiden). Elk bord is ongeveer 4 meter breed en 1.90 meter hoog en bevat tien vlakken. Het is de bedoeling dat per politieke partij De commissievergaderingen kunt u deze maand alleen online bezoeken. Door de coronamaatregelen vergaderen de commissieleden niet in het stadskantoor. U kunt de vergadering bekijken via een livestream. Op woensdag 24 februari is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 1 maart vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 2 maart. U kunt deze vergaderingen vanaf 19.30 uur online volgen via het raadsinformatiesysteem. De agenda met onderliggende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Bureau TRIDEE organiseert op donderdag 25 februari van 19.30 tot 21.30 uur een digitale informatiebijeenkomst over de in ontwikkeling zijnde Gebiedsontsluitingsvisie Veerse Meer Zuid. Dit gebeurt in opdracht van de gezamenlijke wegbeheerders: de gemeenten Middelburg, Borsele en Goes, het waterschap Scheldestromen en de provincie Zeeland. Doel van de studie is een visie te ontwikkelen op een toekomstbestendi- ge ontsluiting van het gebied. Zodat de huidige en toekomstige verkeer sproblemen in de kernen van Arnemuiden, Lewedorp en Wolphaartsdijk en op enkele andere wegen in het buitengebied zo goed mogelijk worden opgelost en de in het gebied aanwezige en toekomstige functies en bestemmingen vlot en veilig bereikbaar zijn. Tijdens deze bijeenkomst worden de eerste resultaten van het onderzoek toegelicht. Aanmelden voor deze bijeenkomst kan tot en met 23 februari door een e-mail te sturen met vermelding van uw voor- en achternaam aan koos@tridee.eu. U ontvangt dan een deelnamelink en verdere instructies. Na 16 succesvolle en drukbezette dia- loogtafels over de toekomst van Mid delburg kunt u nu uw mening geven op een aantal stellingen. Waar gaan we naartoe? In wat voor gemeente groeien uw (klein)kinderen op? Laat uw stem horen, zeker als u niet bij de dialoogtafels aanwezig kon zijn. Vul de peiling in op de website doemee.middelburgers.nl. maximaal één vlak wordt beplakt. De politieke partijen maken gepast gebruik van de aanplakmogelijk- heid. De partijen brengen respect op voor de belangen (ruimte) van de medegebruikers van de borden. Het is niet toegestaan om op andere plaats(en) op of aan openbare grond verkiezingsbor den, posters, stickers etc. aan te brengen. Deze worden verwijderd en de kosten worden in rekening gebracht. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vAvw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Bfeesf'üo* 31-33 (realiseren drie appartemetv ten), Damplein 32 (oenbrengen geve reclame), De Pie' en Baslioan de langeplaat, Arnemuiden (ve'vcnaen aanlegvocr/ieningen), Keetweg 11 (verwijderen dijkoprit), Lange Delft 133 [aan brengen cevelreclame), Noordweg 171 (plaat sen dakkapel), Noordweg 320 (vernieuwen en iso'eren dak en vervangen van beglazng). Prooijenseweg 26 [Het cempen van sc'en), Sint Jorisstrcat 6 ('ealiseren aanbouw aan de achte' gevel], Voltaweg I9C (realiseren irv/uitrit) Verleende omgevingsvergunningen CHristiacnpolderweg 2,4 en 4 A (bouwen -wee recreatiewoningen er een dienstwonirg), Gcrt- slraat 51 (uitvoeren herstewe-kzaamh&den), Koepccrtstraat 18 (uitvce-en herstekverkzaam heden rechferzi|gevel en dakkapel), Koningstraat 4 (bouwen garage en tu nmuur), Trcmboneweg 6 (beowen van een Allsafe miniopslagj, Van Kle'femlciun 82 (verbouwen en uitbreiden woonhuis), Veerseaat 18 (plactsen dakkapel op vcordakvlak), W Igenhcekweg 42 [uitbreiden woning en ve'pkxitsen uitrit) Wijziging tenaamstelling omgevingsvergunning Sanbbe'glcar 1 (tenaamstell ng omgevingsver gunning veor bouwen kerkcebaow, verleend op 4 juni 2020, is gewijzigd in: -ervormde Wijk aemeente 'ce Ontmoeting', Oostersche'destroat 1,4335 PE Middelburg) Kennisgeving verlengde beslistermijn Mortiere fase 9 D/E dee fase 2 (Eencrachtsweg 1 t/m 7, 11 t/m 27, Janis JoplinsToct 3 t/m 15,19 t/m 35 Bill Haleystroat 1 en 3, Poproute 2 t/m 14 -e Middelburg), Necerstraat 24 (renoveren hotel) Eindverslag Inspraakprocedure herinrichtng S-ctionsgebied/ Kanaalweg in bet kader van het Interreg 2 seas Mers Zeeen project CoolTowns doemee.middelburgers.nl

de Faam | 2021 | | pagina 7