O WOENSDAG 17 FEBRUARI 2021 Wat speelt er? De Faam Houd je gegevens kinderopvang actueel Loslopende honden-bos éLwmm De eerste landelijke Ommetje bedrijvenchallenge Krijg toeslag waar je recht op hebt OUDERS MOETEN GEGEVENS OOK DOOR HET JAAR CONTROLEREN MEER WETEN? VEILIG BUITEN In december controleerden veel ouders hun gegevens voor de kinderopvangtoeslag in 2021. Zij gaven veranderingen in hun situatie zo nodig door via Mijn toeslagen of de app Kinderop vangtoeslag. De afdeling toeslagen van de Belastingdienst benadrukt dat ouders hun gegevens ook gedurende het jaar moeten controleren en wijzigen als er iets verandert in hun situatie. Dan ontvangen ze de toeslag waar ze recht op heb ben. WALCHEREN - De afdeling toeslagen geeft tien voor beelden van situaties waarbij ouders hun gegevens moe ten controleren en zo nodig wijzigen. Minder uren Je neemt minder opvanguren af, bijvoorbeeld door de lock- down. Heb je tijdelijk helemaal geen opvang nodig? Zet dan je opvanguren op O uur. Heb je weer opvang nodig, dan pasje de opvanguren weer aan. Opa en oma Je kiest er voor om oma en opa altijd te laten oppassen en geen kinderopvang meer af te nemen. Zet je kinderopvang toeslag dan meteen stop. Ander salaris Je gaat meer of minder ver dienen. Geef dan je nieuwe inkomen door. Verandert je inkomen binnenkort en wil je nu alvast weten welke gevol gen dit heeft voor je kinder opvangtoeslag? Maak dan een proefberekening. Eigen bedrijf Je start je eigen bedrijf. Ook dan verandert je situatie ingrij pend. Hoeveel je precies gaat verdienen, weet je als onder nemer vaak nog niet. Maak daarom een schatting en geef deze door. Check vervolgens elk kwartaal of je schatting nog klopt Werkloosheid Je verliest je baan. Vanaf het moment dat je geen baan meer hebt heb je nog 3 maan den recht op kinderopvang- Ouders moeten hun gegevens voorde kinderopvangtoeslag ook gedurende het jaar moeten actueel houden als er iets verandert in hun situatie. FOTO: BELASTINGDIENST toeslag. Daarna ven/alt je recht op kinderopvangtoeslag. Geef het daarom meteen door als je geen baan meer hebt. Studeren Je stopt met werken en gaat een studie volgen. Geef dat dan door. Dan berekent de belastingdienst op basis van jouw nieuwe situatie op hoe veel toeslagje recht hebt Scheiding als jij en je partner uit elkaar gaan, heeft dat ook gevolgen voor je kinderopvangtoeslag. Geef je nieuwe situatie door en doe de 'Scheiden checklist' om te zien wat je nog meer moet regelen. Meer kinderen Je hebt nog een land dat naar de opvang gaat. Geef dan een voudig aan dat er nog een kind naar de opvang gaat, dan wor den de wijzigingen vanzelf doorgevoerd. Naar school Je kind wordt vier en gaat naar de basisschool. Dan mag jouw Ouders ontvangen kinderopvangtoeslag als voorschot. Hoeveel toeslag ouders maandelijks krijgen, hangt af van de gegevens die zij doorgeven aan de belastingdienst Dit kan tegenwoordig ook heel eenvou dig via de app Kinderopvangtoeslag. Als ouders veranderin gen niet doorgeven, dan wordt pas bij de definitie ve berekening na afloop van een jaar duidelijk dat de werkelijke situatie an ders was. Ouders hebben dan te veel of te weinig toeslag gekregen, met het gevolg dat ze toeslag terug moeten betalen of terug krijgen. Dus verandert er iets in je situatie, check en wijzig je gegevens. Meer weten? Kijk op toeslagen, nl/kinderopvangtoeslag. zoon of dochter alleen nog maar naar de Buitenschoolse Opvang, waarvoor je ook toe slag krijgen. Om te bepalen op hoeveel toeslag je dan recht hebt, geef je aan dat je kind naar een nieuwe opvang gaat en vul je de gegevens uit het nieuwe opvangcontract in. Tariefwijziging Het opvangtarief verandert. Het tarief kan elk jaar per 1 ja nuari veranderen. Geef wijzi gingen altijd door. Je vindt het tarief meestal in het contract van jouw opvangorganisatie. a De terreinen van Staatsbosbeheer op Walcheren worden zeker in deze corona-tijden druk bezocht. Wandelaars, hardlopers, vogelaars, ruiters, ATB-ers, rolstoelers en fietsers, iedereen gaat graag naar buiten, de natuur in. Ook hondenliefhebbers komen vaak in de terreinen, vele tientallen "baasjes" maken dagelijks een rondje door de bossen, langs de kreken en over de velden. Zij zijn samen met hun aangelijnde trouwe viervoeters uiteraard van harte welkom in onze Zeeuwse natuur. In maart wordt de allereerste landelijke Omrnetje-bedrij- venchallenge gehouden. Deelnemende bedrijven gaan de strijd met elkaar aan om zoveel mogelijk punten bij elkaar te wandelen in het ka der van de Wandel tijdens je Werk-dag op 8 april. WALCHEREN - Uit een pei ling van Stichting Wandel- net blijkt dat meer mensen tijdens de coronacrisis en de lockdown wandelen; ook tij dens het (thuis)werken. Veel mensen gebruiken daar voor de app Ommetje van de Hersenstichting. De twee stichtingen slaan de handen daarom ineen en organiseren samen de eerste landelijke Ommetje-bedrijvenchallenge. Challenge De Ommetje-bedrijvenchal lenge vindt plaats van 1 tot en met 31 maart. De top drie - de bedrijven met gemid deld de meest behaalde pun ten - wordt bekend gemaakt op donderdag 8 april, tijdens de Wandel tijdens je Werk dag 2021. Elk bedrijf betaalt een bijdrage voor deelname, wat zal worden besteed aan hersenonderzoek. Wandelen is gezond Wandelen is goed voor de fy sieke en mentale gezondheid. Je krijgt meer energie en bent productiever na het lopen van een ommetje. Ook helpt het je te onthaasten en verbetert het je creativiteit Om de her- sengezondheid van Nederland te verbeteren ontwikkelde de Hersenstichting de Omme- tje-app. Stichting Wandelnet zet zich in voor de belangen van wandelend Nederland en organiseert voor werkend Ne derland jaarlijks de landelijke Wandel naar je Werkdag. Op die landelijke dag wordt wer kend Nederland uitgedaagd een (deel) van het woon-werk- verkeer wandelend af te leg gen. Door de huidige situatie wordt dat lastig. Uit de zomer- peiling (2020) heeft Wandelnet geconstateerd dat mensen vo rig jaar veel meer wandelden dan voorheen. En dat is net wat ze met de Wandel naar je Werk-dag wil bereiken: dat mensen op werkdagen meer bewegen. Wandel tijdens je werk Voor 2021 heeft Wandel net daarom de titel aange past naar: Wandel tijdens je Werk-dag. Om medewerkers fit en vitaal te houden gebrui ken steeds meer mensen en bedrijven de Ommetje-app. Twee mooie initiatieven met eenzelfde doel: mensen in beweging krijgen en houden. Letterlijk. w Kun je niet wachten, meld je dan vast aan als bedrijf op www.hersenstichting.nl/ ommetjebedrijven GRIJPSKERKE - Baasjes laten hun hond graag loslopen in de natuur, maar loslopende honden worden door heel wat gasten minder gewaardeerd. Ze hebben hinder van het en thousiast opspringen tegen mensen, blaffend achter men sen aanrennen of ander onge wenst gedrag dat bedreigend kan overkomen. Daarbij komt, dat loslopende honden graag op ontdekkingstocht gaan en daarbij wild verstoren, ver wonden of doden. Om ervoor te zorgen dat er toch plekken zijn waar honden los kunnen lopen heeft Staatsbosbeheer speciale hondenlosloopter- reinen aangewezen waar de honden - uiteraard onder ap pèl - los op de paden mogen lopen. In de overige delen van het gebied zijn honden nog steeds welkom, maar alleen aangelijnd. Vanaf 15 maart 2021 zijn loslopende honden alleen nog maar toegestaan in de hondenlosloopterreinen. Met verwijsbordjes is dit per gebied aangegeven. Ook hier mogen honden geen wild verstoren of andere bezoekers hinderen. Wandelnet Om de hersengezondheid van Nederland te verbeteren ontwikkelde de Hersenstichting de Ommetje-app. FOTO: PR

de Faam | 2021 | | pagina 6