EVENEMENTENKALENDER VUURWERK PARKEREN MET VERGUNNING VEILIG THUIS VLISSINGEN STAD AAN ZEE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN GEMEENTE VLISSINGEN EN OMSTREKEN Sinds vrijdag 22 januari 2021 is de Slocbrug weer toegankelijk voor al het verkeer. De ankerpunten staan weer muurvast in nieuw beton en het wegdek is voorzien van vers asfalt. Gedeputeerde Harrv van der Maas heeft samen met onze wethouder Els Verhage de handeling ver richt voor de eerste brugopening. VLISSINGEN Woensdag 3 februari 2021 Redactie: Team Klantcontact en Communicatie Postbus 3000, 4380 CV Vissingen Telefoon: 14 0118 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld. VERGADERINGEN Vrijwillige jeugdorganisaties le veren een gewaardeerde bijdra ge aan de ontwikkeling van onze jeugd. Voorbeelden hiervan zijn de scouting of de speeltuinen. De gemeente vindt het belangrijk dat deze organisaties niet in de pro blemen komen door de coronacri sis. Daarom kunnen zij voor de in komstenderving in 2020, als gevolg van dc lockdownmaatregelen, een tegemoetkoming aanvragen. De gemeente heelt hier financiële mid delen voor gekregen van het Rijk. Deze middelen gelden tevens als budgetplafond voor het totaal aan te ontvangen tegemoetkomingen voor de aanvragers. Aanvraag indienen Tot en met 19 februari 2021 kunt u een aanvraag indienen door ge bruik te maken van het digitale aan vraagformulier. Wanneer u meer tijd nodig heeft, verzoeken wij u dit voor 19 februari aan te geven. Naast het in gevulde formulier vragen wij u als bijlagen de jaarrekening 2019, de begroting 2020 en een eventue le nadere toelichting mee te sturen. Het is belangrijk om ook uw naam en contactgegevens te vermelden. Criteria Voor beoordeling van uw aanvraag staan de volgende vragen centraal: 1. Van hoeveel minder inkomsten was sprake in 2020? 2.1 ïoeveel minder uitgaven heeft u gemaakt? 3. Welke extra kosten heeft u ge maakt om te voldoen aan de co ronamaatregelen? Wij verzoeken u ook om aan te ge ven in welk mate er eventueel spra ke is geweest van kwijtscheldingen van vaste lasten als huur of specifie ke financiële corona tegemoetko ming van andere overheden. Het college van burgemeester en wethouders besluit per aanvraag om een bedrag toe te kennen of af te wijzen. Het afwijzen van een aan vraag kan gebeuren als niet voldaan is aan de voorwaarden. De hoogte van de tegemoetkoming is afhanke lijk van het door het Rijk beschik baar gestelde budget. www.vlissingen.nl/inwoner Tot en met 3 maart 2021 ligt het concept Evenementenkalender elke werkdag tijdens openingstij den Ier inzage in het stadhuis. In deze periode kan iedereen schrif telijk of mondeling zijn of haar zienswijze(n) indienen. De COVID-19 maatregelen hebben een grote invloed op het al dan niet door laten gaan van evenementen. Zelfs al vergunde evenementen kunnen door wijzigingen in de COVID-19 maatregelen, alsnog geannuleerd worden. Een vergun ning wordt dus altijd onder voorbe houd uitgegeven, waarbij de op het moment van de geplande datum van het evenement geldende CO VID-19 maatregelen leidend zijn. De evenementenkalender 2021 wordt indien nodig, in de loop van het jaar geactualiseerd. www.vlissingen.nl/toerist Vorig jaar rond deze tijd mocht ik ook een column vol schrijven. Die had toen de titel 'Vuurwerk'. En omdat ik niet de minste illusie heb dat u zich dat nog herinnert, dacht ik dat dat nog wel een keer kon. Maar vooral omdat er veel over te doen was. Ik had namelijk be grepen dat het dit jaar verboden was. GEEN vuurwerk, want corona, en dan wil je even geen drukte op de spoedeisende hulp. Maar de hoeveelheid vuurwerk die ik de lucht in heb zien gaan, gaf me het gevoel dat ik gekke gijsje was, dat ik fake news had gelezen, dat andere mensen hele andere in formatie hadden. Kent u dat gevoel, dat je omgeving even heel onwer kelijk is? Nou, dat moet je als raadslid niet hebben. Duurde gelukkig ook maar kort. Want u moet er wel op kunnen vertrouwen, op die gemeenteraadsleden. Kunt u ook! Tot uw dienst. Holger van Heek, raadslid Lokale Partij Vlissingen E-mail: hjevheek@xs4all.nl Op 1 maart 2021 verlopen de hui dige parkeervergunningen voor bewoners en bedrijven binnen het vergunninghoudersgebied. De verlenging hiervan verloopt dit jaar op een andere manier dan vo rige jaren. Dit heeft te maken met het digitaliseren van de parkeer vergunningen. Vanaf 1 maart 2021 gaat de gemeen te de parkeervergunningen digitali seren. Dat betekent dat de papieren vergunningen plaatsmaken voor digitale vergunningen die u vanuit huis kunt aanvragen en atctiveren. Ook voor de wijziging van het ken teken hoeft u dan niet meer naar het stadhuis te komen. De huidige vergunninghouders ontvangen in februari een brief waarin de ge meentc de overgang van papier naar digitaal verder toelicht. Hiervoor dient u in bezit te zijn van een DigiD om in te loggen. Bedrij ven loggen in met inlognaam en wachtwoord. Na het inloggen, ziet u welke parkeerproducten u kunt afnemen. Deze kunt u dan direct afnemen via het digitale loket. Be talen doet u met iDEAL. Na het betalen van de vergunning, is deze direct actief. U krijgt dus geen pa pieren parkeervergunning meer thuis gestuurd. De parkeerwachter kan door het scannen van uw ken teken direct zien of u op de bepaal de plaats mag parkeren. De kraskaarten, die dc bewoners binnen het vergunninghoudersge bied kunnen aanvragen voor be zoek, vervangt de gemeente vanaf 1 maart 2021 ook door een digita Ie registratie in combinatie met de parkcerapp. Dit pakt voordeliger voor u uit, omdat u niet meer be taalt dan de werkelijk geparkeerde tijd. De aanvraag dient u in via het webformulier op dc website. Deze wordt op tijd aangepast met een uitleg over de aanvraagprocedure. De kraskaarten die u in bezit heeft, blijven tot nader bericht geldig. www.vlissingen.nl/parkeren De Veilig Thuis organisaties ma ken zich zorgen over de effecten van de coronamaatregelen op mensen en de toename van ge weld in huiselijke kring. Het aan tal mensen dat tijdens dc corona maatregelen contact opneemt met Veilig Thuis is gestegen. Het gaat daarbij vooral om mensen die ad vies vragen omdat ze vermoeden dat er sprake is van huiselijk ge weld in hun omgeving. Is er geweld bij u thuis tijdens de avondklok? Bel bij direct gevaar al tijd 112 en verlaat zo nodig uw huis. U mag ook naar iemand anders toe gaan. Dit mag ook als u zich thuis onveilig voelt, maar er geen direct gevaar is. Kijk of u bij iemand te recht kan, bij voorkeur bij u in de Geweld stopt niet vanzelf. buurt. In deze gevallen is het toe gestaan om uw huis te verlaten en krijgt u geen boete. Wilt u praten over uw situatie, bent u slachtoffer, een omstander of wilt u advies? Dan kunt u contact op nemen met Veilig Thuis via 0800 2000. Dat kan ook anoniem. Tol en met 9 februari kunt u op werkdagen van 09.00 uur tot 22.00 uur ook chatten met een medewerker van Veilig Thuis via www.veiligthuis.nl. www.veiligthuis.nl De vergaderingen zijn vanwege de coronamaatregelen voor publiek alleen te volgen via de live audiostream: https://vlissingen.raads- informatie.nl. Aanvang: 19.30 uur. Commissie Ruimte 11 februari 2021 Zie voor de agenda: www.vibsingen.nl/gemeenteraad ABONNEREN OP BEKENDMAKINGEN Wilt u op de hoogte gehouden worden van de bekendmakingen in uw eigen woonomgeving? Dat kan. U kunt zich abonneren op 'Berichten over uw buurt' via www.overheid.nl. Op onder staande gemeentelijke website vindt u meer informatie. www.vibslngen.nl/ bekendmakingen WERKZAAMHEDEN Deze week zijn de voorbereidin gen voor de geplande onder houdswerkzaamheden in de Michiel de Ruyterhaven en de Koopmanshaven gestart. De komende weken vinden bag- gerwerkzaamheden plaats in de Michiel de Ruyterhaven en later deze maand ook in de Koop manshaven. De werkzaamheden kunnen enige overlast veroor zaken en zijn naar verwachting half maart 2021 afgerond. Alvast bedankt voor uw begrip! www.vlissingen.nl BEKENDMAKINGEN U kunt bekendmakingen van de gemeente Vlissingen digitaal raadplegen via https://znck. olbciclcbckcndmakingcn.nl/ zoeken' gemeenteblad. Melding activiteitenbesluit - Jacoba van Beicrcnweg in Vlissingen - Prins Pannenkoek, Beursplein 1 in Vlis singen Vlissingen, 3 februari 2021 B&W Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen CEMEtNTE

de Faam | 2021 | | pagina 9