De open dagen gaan dit jaar online Schoolkeuze WOENSDAG 3 FEBRUARI 2021 De Faam Leerlingen voortgezet onderwijs maken filmpjes met informatie over hun school voor groep 8 DOE WAT JE KUNT EN BLIJF NIET BEZIG MET IETS WAT NIET KAN. JONGE KINDEREN MOETEN DE MOGELIJKHEID HEBBEN OM ZICH OPTIMAAL TE KUNNEN ONTPLOOIEN SCHOOLKEUZE Wat een spannende tijd. De stap van de vertrouwde basisschool naar de brugklas. Een nieuwe school. Dat be tekent een nieuwe klas met bekende en onbekende klasgenootjes, nieuwe leraren, en een nieuwe omgeving. De overgang van groep 8 van de basisschool naar de brugklas van het voortgezet onderwijs. Samen zorgen de onderwijsinstellingen ervoor dat de leerlingen zich snel thuis kunnen voelen in hun nieuwe situatie. Jarenlang een terugkerende routineklus maar nu met corona is alles anders. Net zoals op veel scholen krijgen leerlingen van groep 8 op de Holtkampschool in Goes online les. Directeur Tom Roovers: "Liever heb ik de kinderen hier op school in de klas. Vorige week hebben wij een brief ontvangen van Ostrea met mini-lessen in februari en het programma voor het Ostrea Jeugdjournaal op 8, 9,10 en 11 februari. En ook voor zes keer Meet Greet. Liever gingen wij met de kinderen naar de scholen toe maar dat zit er nu met al die beperkende maatregelen niet in." Door Leon Janssens WALCHEREN - De scholen zijn gesloten en alleen geopend voor de opvang van kinderen waarvan de ouders cruciale beroepen hebben of zijn noodgedwon gen. "Momenteel hebben wij rond de zestig kinderen op school die gewoon les krijgen. Iedere week is er een agen da, kinderen op school en kinderen die on-line thuis de lessen volgen via Google Meet De leerkrachten hebben minimaal twee keer per week contact met de leerlingen, de collega's zijn ook on-line. Groep 8 werkt met 'Snappet' daar staat precies in wat ze gedaan heb ben, huiswerk wel of niet gemaakt. Dat moet ze wel ma ken anders moeten ze dat op school komen doen. Op school zijn de leer lingen in vier groe pen verdeeld, daar staan twee leerkrachten voor, dus acht in totaal. Ook zijn er assistenten en sta- giares aanwezig", aldus Roovers: "Het is altijd een spannend jaar voor groep 8. Het gaat nu niet zoals we gewend zijn, anders gingen we altijd op kamp, maar we proberen er toch wat van te maken. Ontplooien Op de Vlissingse Frans Naerebout- school, onderdeel van de Archipel scholen, is men actief met de overgang van groep 8 naar de brugklassen in het voorgezet onderwijs. Directeur Ni cole Dieleman: "De kinderen uit groep 8 staan voor een belangrijke wissel in hun jonge leven. Ze hebben allemaal een schooladvies gekregen en dat is met de kinderen en ouders/verzorgers doorgesproken. Zijn er vragen dan kan dat altijd besproken worden." Kansrijk Dieleman vertiet verden "Wij geven altijd kansrijk advies, wij kijken naar de mogelijkheden van leerlingen. Het vraagstuk is waar het kind, de leerling, het beste past. Een collega van groep 8 werkt gedurende het hele schooljaar met een vervolgplan. Met de beper kende maatregelen van nu kijken de kinderen filmpjes die door het voort gezet onderwijs zijn gestuurd. Zo is online te zien hoe het is op de nieu we school. Andere jaren was er fysiek bezoek en konden de kinderen kijken, binnenlopen en meedoen. Nu zijn de Open Dagen uitgesteld en moeten wij andere mogelijkheden benutten. Groep 1 tot en met 8 hebben online les van 08.30- tot 14-00 uur. Een team van leer krachten en assistenten verzorgen het onderwijs. Het is online maar wel met de bekende gezichten van voor de klas. Er is noodopvang voor kinderen met ouders met cruciale beroepen en voor kinderen die even wat meer aandacht nodig hebben. Ons team is daar voor een gedeelte nodig op school. We zijn ons zeer bewust van alle afspraken en zijn daar heel alert op. We proberen ons online aanbod op het schoolprofiel aan te laten sluiten." Daarbinnen verzorgt de school ook kunstlessen en de reac ties van ouders daarop zijn zeer positief. 'Fijn dat dit er is', zeggen ze. Zoals een creatieve opdracht, trommellessen op omgekeerde pannen, zowel op school als thuis online. "Wij wachten de mo gelijkheden af. Verruimen die dan gaan we daar mee aan de slag", zegt Diele man, "Doe watje kunt en blijf niet be zig met iets wat niet kan. Maar ik zal blij zijn als het voorbij is. Jonge kinderen moeten de mogelijkheid hebben om zich optimaal te kunnen ontplooien." Filmstudio Op de Pontes Scholengemeenschap locatie Bergweg in Goes is Eva Mar- tens-Pijpelink docent beeldende vorm en mentor. Samen met Kaj Walra- ve, docent Lichamelijke Opvoeding en mentor, is zij bezig met een live uitzen ding. "Dit wordt de online Open Dag ter vervanging van de fysieke Open Dag. Die plannen we deze week voor de groepen 8 die hier dan op bezoek zou den komen bij Pontes-breed. Ook daar is activiteit Iedere leerling is uniek en beschikt over talenten. Er is een breed aanbod op school waardoor je de kans krijgt om te ontdekken wat jij leuk vindt, waar je goed in bent en wat je interessant vindt "Als vervanger van de fysieke Open Dag leiden wij de leer lingen in een opgenomen filmpje door onze locatie. Dit geeft een goed beeld van de school. We gaan overal langs want we hebben zeven profielen om te laten zien", zo laat Kaj Walrave we ten, "Dat zijn Groen; Dienstverlening en producten; Mobiliteit en transport; Pro duceren, installeren en energie; Bouw, wonen en interieur; Zorg en welzijn; Horeca, bakkerij en recreatie. Van alle disciplines wordt een filmpje gemaakt. Zo kunnen we duidelijk laten zien wat wij allemaal te bieden hebben. In de school is een studio met acht camera's gebouwd. De collega's verlenen hand en spandiensten met de geluidsstok en kabels sjouwen." De acteurs in de film zijn de leerlingen zelf en die doen met veel plezier mee. Kraak-de-code spel Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren (CWS) Van de Perre is een mo derne school met ontzettend veel keuze aan opleidingen en extra programma's. CSW helpt je te ontdekken wat de ta lenten van de leerling zijn. CSW vindt het belangrijk dat er voor iedere leer ling iets te kiezen valt Ook deze school heeft te kampen met de Covid-19 maat regelen en moest de geplande Open Dag van 24 februari met drie weken verzetten naar woensdag 17 maart Le onard van Moolenbroek, afdelingslei der Havo en Vwo: "Dat is overgegaan. Het werd duidelijk dat fysiek niet mo gelijk was maar wel online. Leerlingen uit groep 8 hebben op Walcheren de keuze uit een aantal goede scholen. In plaats van de voorlichtingsavond is er een online activiteit, een 'kraak-de-co- de' spel met een leuke prijs. Onze Open dag is enerzijds op verzoek van de ba sisscholen. Met uitstel is er een kleine kans dat die wél doorgaat want wij wil len de leerlingen uit groep 8 graag op school ontvangen." Kies je voor eigen identiteit of let je meer op sfeer en kwaliteit op school? Wil je leerlingen trekken dan moetje goed laten zien wie je bent. De basis waarop ouders en kinderen kiezen is heel divers. Kwaliteit, uitstraling, mooi gebouw, bereikbaarheid. Ook belangrijk, zitten broer of zus, of vriend of vriendin op de school van je keuze. De Walcherse middelbare scholen - Nehalennia, Scheldemond en CSW zijn Walcherse middelbare scholen die hun open dagen enkele weken opschoven, naar de tweede helft van maart. De verwachting is dat het coronavirus dan zover is teruggedrongen dat het mogelijk is om leerlingen te ontvangen. De inschrijfdatum voor de brugklas wordt ook verplaatst tot na deze voorlichtings activiteiten. De scholen in de Oosterschelderegio houden het bij online open dagen. „We hoopten de groep 8-leerlingen fysiek in de school te ontvangen, maar dat gaat niet lukken", zegt rector Carin Biesterbosch van het Pontes Goese Lyceum. "Dat vinden we erg jammer." Koen Tolhoek en Siem Baas staan samen met docent Eva Martens- PIJ- pellnk klaar voor hun aandeel In het filmpje van de Pontes Scholenge meenschap In Goes.

de Faam | 2021 | | pagina 5