Meldpunt gedupeerden kinderopvangtoeslagaffaire Tijdelijk geen inzameling huis-aan-huis oud papier Avondklok Het woord aan raadslid Tony Noom Digitale raadsvergadering Aanvraag producten alleen op afspraak Blijf op de hoogte van besluiten in uw buurt Handige afvalwijzer GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES "Christenunie Middelburg wil graag met u in gesprek" De afgelopen periode lijken de nieuwsberichten zich te vullen met veel onrust. De minister president dient het ontslag in van het kabi net en verschillende prominenten kondigen hun afscheid aan. Dit al les, terwijl er heel wat beslissingen te nemen zijn; ook in gemeente Middelburg. Voor onze gemeente is het de ko mende tijd maar afwachten of de voorgenomen bezuinigen ook in derdaad het gewenste effect gaan hebben. Als Christenunie maken we ons zorgen dat bezuinigen juist een kwetsbare groep inwoners onnodig treft. Actueel is tevens de vraag naar woningen in onze gemeente en is het de hoogste tijd om beleid vast te stellen op onderwerpen die nieuw voor ons zijn zoals het ver huren van woningen, plaats bieden aan arbeidsmigranten en niet te vergeten de studenten. De Christenunie is blij dat onze gemeente zich gaat voorbereiden op de toekomst en dat iedereen de kans krijgt om mee te denken over de bouwstenen van onze toekomst. De Christenunie Middelburg zelf zal ook dit jaar (digitale) gespreks- avonden organiseren waarvan deze maand de eerste omtrent de fietsveiligheid rondom de Schroe- brug. Heeft u een onderwerp voor een volgende avond: laat het ons weten! Tony Noom Raadslid Christenunie tonynoom74@gmail.com 06 406 360 73 Door de kinderopvangtoeslagaffai re zijn veel gezinnen de afgelopen jaren in de problemen gekomen. Dit komt omdat de belastingdienst ten onrechte de kinderopvangtoe- slag heeft stopgezet en gezinnen geld terug moesten betalen. De Belastingdienst/Toeslagen compenseert hen daar financieel voor. Maar voor wie in de proble men is geraakt, is dat niet altijd voldoende. Er kunnen bijvoorbeeld problemen ontstaan zijn rondom huisvesting, schulden, inkomen, zorg en de opvoeding van kinde ren. Meldpunt voor gedupeerden gemeente Middelburg en Veere De gemeenten Middelburg en Veere hebben samen een meld punt opgericht. Hiermee proberen de gemeenten de gedupeerde gezinnen te bereiken en hen te helpen bij problemen die ontstaan zijn. Het is bij de gemeenten niet bekend om welke gedupeerde gezinnen het gaat. De Belasting dienst mag geen gegevens van ouders doorgeven aan gemeen ten, omdat de Algemene veror dening gegevensbescherming (AVG) dit verbiedt. Dit betekent dat gemeenten deze mensen niet persoonlijk kunnen benaderen. Aanmelden bij meldpunt Kin deropvangtoeslagaffaire Bent u in de problemen gekomen door de kinderopvangtoeslagaf faire? Meld u zich dan bij het meldpunt Kinderopvangtoeslagaf faire via het telefoonnummer 06 116 461 79. U mag ook een WhatsApp-bericht sturen naar dit 06 nummer, zodat u teruggebeld kunt worden. De gemeente staat klaar om u te helpen. In de gemeente Middelburg wordt ook in februari nog geen oud papier huis-aan-huis opgehaald door kerken en verenigingen. Dit doen zij met vrijwilligers. Wegens de coronamaatregelen is deze service tijdelijk niet haalbaar. Er zal pas weer gestart worden als dit verantwoord is. Zet dus in deze periode geen oud papier en karton aan de straat. Er zijn diverse extra locaties waar het oud papier tijdelijk naartoe ge bracht kan worden. De kerken en verenigingen stellen deze service beschikbaar. Zij verzoeken om geen oud papier neer te zetten als de container weg is om geleegd te worden. Plaats geen oud papier naast een dichte of volle container. De locaties zijn: Sportpark Arnemuiden, Van Cit- tersweg Arnemuiden Plein aan de Oude Veerseweg (via Ramsburgerweg) Middelburg Sportpark De Brigge ONDO, parkeerplaats Leliëndaalseweg Middelburg Sportpark Kruitmolen, Kruitmo- lenlaan parkeerplaats Middelburg Sportpark Nieuwland, Oude Rijksweg Nieuw- en Sint Joosland (uitsluitend op zaterdagen tus sen 9.00 en 17.00 uur) Merwedestraat Middelburg Oude Vlissingseweg ter hoogte van Reijersweg Middelburg Sportpark Veerse Poort, M.H. Boassonlaan parkeerplaats Mid delburg Sportpark De Sprong, parkeer plaats Aanloop Middelburg Laan der Verenigde Naties, parkeerplaats bij tankstation Mid delburg Milieustraat tijdens openingstij den Voor inwoners van de binnenstad en Dauwendaele, waar geen huis- aan-huis inzameling is, blijven de ondergrondse containers beschik baar. In heel Nederland geldt een avondklok. Van 21.00 uur 's avonds tot 04.30 uur 's ochtends blijft u binnen. Het is verboden om zonder geldige reden op straat te zijn. Dit is een zware coronamaatregel bovenop de huidige lockdown om het ontvangen van bezoek en ontmoetingen in groepen tegen te gaan. De avondklok geldt tot woensdag 10 februari 2021 om 04.30 uur 's ochtends. Gaat u tijdens de avondklok de straat op? Dan vult u een formulier in waarop u aangeeft waarom u op straat bent. Dit formulier heet Eigen verklaring avondklok. Bent u voor uw werk buiten? Dan heeft u, naast dit formulier, ook een Werkgeversverklaring avondklok nodig. Beide formulieren kunt u vinden op rijksoverheid.nl/avondklok. Kijk voor meer informatie op de website van de rijksoverheid. Of bel 0800-1351. De gemeenteraad van Middelburg vergadert op donderdag 28 januari om 19.30 uur digitaal. U kunt de vergadering bekijken via een livestream. Op de agenda staat onder meer gevolgen van het beeindigen contract Intervence, een motie over Skatebaan Veersepoort en een voorstel voor het wijzigen van de APV voor een lachgasverbod en een verbod op het afschieten van carbid. U kunt deze vergadering volgen via het raadsinformatiesysteem. Daar wordt de vergadering gestreamd. De volledige agenda met onderlig gende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u produc ten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Wilt u een product aanvragen bij de gemeente, zoals een paspoort of vergunning? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur op afspraak langskomen. Op donderdag zijn de balies van de afdeling Publiekszaken geopend van 8.30 tot 20.00 uur. Maak direct online een afspraak via www.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. Als u een rijbewijs of een reisdocument komt ophalen, dan kunt u terecht zonder afspraak. Via 'Over uw buurt' kunt u op de hoogte blijven van ontwikkelingen in uw buurt. Deze service biedt de mogelijkheid om berichten bij u in de buurt of de hele gemeente digitaal te ontvangen. Inschrijven voor de service kan via overuwbuurt.overheid.nl. U kunt instellen van welke overheidsinstantie u de bekendmakingen wilt ontvangen. Ook geeft u hier het soort bekendmakingen (bijvoorbeeld bestemmingsplan of vergunningaanvragen) aan dat u wilt krijgen. Wilt u weten wanneer de ophaaldagen voor GFT en restafval zijn? Of welke inzamelpunten er bij u in de buurt zijn? De afvalwijzer biedt informatie op maat voor uw adres. Download de app of bekijk de webversie via www.middelburg.nl/afvalwijzer. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vAvw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Breeweg 36 (reoiseren dekopbeuw), Gohlemse- weg (plaatsen tijdelijke woonr-imte), Howlin' Wolfs*roct 38 (pba'sen vas" zwerrfcod in achter tuin), Usselslraat 22 (realise*en dakopbeuw), Ker spel 392 (verbouwen opslagruimte garage), Klar netweg 8 (bouwen bedr;jfslccds|, Kce poortstraat 18 (verrichten buitenschilderwerk) Kruitmolenlaan 69 (aanbrengen beschoeiing bij watergang), Seisweg 79 (vervangen bestaande schuur), Spuistraat 12 (oiaatser zonnepaneen], Vlasmarkt 22 [realiseren twee wooneenheden] Verleende omgevingsvergunningen Beenhouwerssingel 30 t/m 51 en 52, lange Geere 103 t/m 147, Hoge Geere 1 t/m 45 (uil- vccen ven duurzaamhe ctmaafregelen), Duke El ingtonsfreat 28 (bouwen woning), Keetweg 11 (renoveren pand), Cude Veerseweg 124 (herbouwen woning en schuur), Wageraars'roat 30 (verbouwen pend) Kennisgeving verlengde beslistermijn Klokke'oren 3' (plaatsen dakkapel), Eigen- haardslraat 21 (maken ven een aanbouw op he* achtererf) Verleende exploitatievergunning Sint Janstraat 62 (exploiteren van de openbare hrich*ing 't Lokaaltje) Verkiezingen Termi|n voor aanvraag kiezerspas en volmacht vcor de Tweede Kamerverkiezing van 15,16 en 17 maart 2021 (Informatie ook op www mid- delburg.nl/tweede-karrerve'kiez.ngen-2021

de Faam | 2021 | | pagina 9