Cultuur Bevrijdingsfestival 2021 speciale editie sa Zorgverzekeraars tonen vertrouwen in specialistische revalidatiezorg van SRN WOENSDAG 27 JANUARI 2021 De Faam Topzorg «JTfRevalidatie GROEP Vanwege de Corona beperkingen krijgt Bevrijdingsfestival Zeeland in 2021 een geheel andere opzet dan voorgaande jaren. FOTO: LEX DE MEESTER Foto: Lex de meester Vanwege de Corona beperkingen krijgt Bevrijdingsfestival Zeeland in 2021 een geheel andere opzet dan voorgaande ja ren. Een speciale editie wordt gehouden in de bioscopen en theaters van de vier 'grote' steden van Zeeland. De organisa tie denkt daarmee voor de meest zekere optie te gaan. VLISSINGEN - Afgelopen jaar is het ondenkbare gebeurd: op 5 mei was het Vlissingse Bellamypark geen onafzien bare menigte dansende en feestende blije mensen. Door de Covid-19 pandemie was kon het Bevrijdigsfestival niet doorgaan. Aangepast Hoewel de situatie rondom Covid-19 er op dit moment nog steeds niet goed uitziet, hoopt organisator Cultuur- werf dat er in mei wel een aangepast Bevrijdingsfestival Zeeland mogelijk is. De or ganisatie geeft daarmee ge hoor aan de oproep van het Nationaal Comité 4 en 5 mei aan alle Bevrijdingsfestivals in Nederland om al het mo gelijke in het werk te stellen om dit jaar wel een feestelij ke Bevrijdingsdag te kunnen laten plaatsvinden. Volwaardig De aangepaste opzet zoals die er nu uitziet gaat uit van een volwaardig programma in bioscoop en theater Ci- neCity in Vlissingen, in het Scheldetheater in Terneuzen, in theater De Mythe in Goes en in de Stadschouwburg in Middelburg. Met deze opzet is het festival voor het eerst in 28 jaar ook buiten Vlissin gen te beleven. Combinatie De nieuwe opzet gaat uit van een programma met publiek dat live aanwezig is bij de op tredens, in combinatie met een interactief streaming pro gramma dat te volgen is voor een onbeperkte hoeveelheid mensen. Of alle gemeenten meedoen is op het moment van schrijven nog niet zeker, de aanvraag ligt nu bij de be treffende gemeentes. Vrijheid Organisator Cultuurwerf, Onno Bakker, geeft aan waarom het zo belangrijk is dat het festival nu wel door gaat: "Het Bevrijdingsfestival gaat om het samen vieren en delen van de vrijheid, maar vooral ook over het besef dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. Dit besef is urgenter dan ooit. Wij zijn ervan overtuigd dat de aangepaste versie van Bevrijdingsfestival ook weer een gedenkwaardige editie wordt, zeker heel anders dan normaal, maar met dezelfde intentie." Volg alle updates via https://bevrijdingsfestival- zeeland.nl/ Stichting Revalidatiegeneeskunde Nederland (SRN) heeft een uniek contract afgesloten met zowel zorgverzekeraar CZ als VGZ. Het is het sluitstuk van een jarenlange, intensieve discussie over de vergoeding van revalidatiebehandelingen. Ivo van Loo, oprichter van SRN, is enthousiast. "Dit betekent dat SRN medisch specialistische revalidatiegeneeskunde toekomstbestendig, nog klantvriendelijker dichtbij huis kan blijven aanbieden in regionale netwerken door het land." Stichting Revalidatiegeneeskunde Nederland (SRN) richt zich op tweedelijns revalidatiezorg, hartrevalidatie en longrevalidatie. Het bedrijf komt voort uit Fysiotherapie Van Loo Veerhoek, dat sinds vorig jaar actief is onder de naam TopzorgGroep. "We hebben ons nadrukkelijk bewezen als zelfstandige behandelkliniek en zijn de eerste aanbieder van specialistische revalidatiegeneeskunde die een contract heeft met alle zorgverzekeraars. Wc trekken vanaf nu samen met de zorgverzekeraars op om revalidatiezorg klantvriendelijker en kosteneffectiever te maken. Ook verplaatsing van bestaande zorg naar SRN is daarbij een bespreekpunt. En dat is een echte doorbraak." betrekken de patiënt altijd bij elke stap van het traject." zegt bestuurder Jessica Varkevisser. Toegankelijke en gecontracteerde zorg Een ander voordeel voor patiënten is dat een groot deel van de administratieve rompslomp achterwege kan blijven, nu SRN gecontracteerde revalidatiezorg biedt. "We zijn niet meer gebonden aan machtigingsverklaringen van de zorgverzekeraar voor vergoeding van een revalidatietraject. Dat is niet alleen voor ons, maar zeker ook voor de patiënt en de verwijzer prettig. Als het nodig is, kan een patiënt direct starten met revalideren." Klantvriendelijk en op maat SRN maakt gebruik van eigen, goed uitgeruste en persoonlijke praktijken dichtbij huis. "Revalidatiepatiënten hoeven daarmee niet opgenomen te worden in grote centra ver van huis. Ze maken eenvoudigweg afspraken met de revalidatiearts, zonder wachttijden, en wanneer het voor de patiënt uitkomt. We hebben veel expertise in huis met onder andere onze gespecialiseerde fysio- en ergotherapeuten, oefentherapeuten, diëtisten, maatschappelijk werkers en psychologen. Dit stelt ons in staat vanuit een breed perspectief naar een patiënt te kijken, waardoor we snel tot een juiste behandeling komen. We werken met zeer korte lijnen en Gerespecteerde zorgpartner SRN is een gerespecteerde speler in het zorglandschap. Zo is SRN schrijver van het eerste poliklinische behandelprotocol voor revalidatie na Corona en neemt SRN deel aan een werkgroep van de beroepsvereniging voor het implementeren van digitale zorg in de revalidatiezorg. "Door de toekomstbestendige afspraken kunnen de behandelaren zich nu ook weer volledig richten op landelijke ontwikkelingen in de revalidatie en in de regionale zorgnetwerken. De contracten betekenen in meerdere opzichten echt een mijlpaal voor SRN", benadrukt Jessica. 0113-330875 www.srnrevalidatie.nl www.topzorggroep.nl info@srnrevalidatie.nl info@topzorggroep.nl

de Faam | 2021 | | pagina 4