Het woord aan raadslid Mare Overbeeke Meldpunt gedupeerden kinderopvangtoeslagaffaire Plakplaatsen verkiezingen Tweede Kamer Camera Dauwendaele blijft nog staan Digitale raadsvergadering Afsluiting Kanaalweg tussen taxi standplaats en Schroeweg Aanmelden dialoogtafels Middelburg 2050 GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Denk mee over uw leefomgeving! Het is u vast niet ontgaan dat er hard gewerkt wordt aan een nieuwe visie voor onze gemeente: de Omgevingsvisie van Middel burg. Een visie waarin de ambities en beleidsdoelen worden vastge legd voor de fysieke leefomgeving voor de komende circa 30 jaar. We v/erken inmiddels 20 jaar met de kwaliteitsatlas, vastgesteld in 1998 en herijkt in 2010. We zijn nu toe aan een nieuwe vi sie, die we graag samenstellen sa men met u. Onze ambtelijke dienst heeft het afgelopen jaar veel werk verzet om te komen tot deze visie. De raadswerkgroep Omgevings- wet heeft hierin meegedacht. In deze corona-tijd is het niet een voudig om inwoners te ontmoeten voor het verzamelen en uitwis selen van gedachten en ideeën. Daarom wordt dat de komende maand online gedaan met behulp van zogenaamde dialoogtafels waar u zich voor kunt aanmelden. Daar wordt over 17 bouwstenen, thema's die ons allen aangaan, nagedacht. Thema's als wonen, erfgoed, natuur en landschap, samenwerken en samenleven, rust, onderwijs, en andere, zullen aan bod komen. De SGP-fractie nodigt u hartelijk uit mee te denken. Het gaat im mers over de toekomst van ons allemaal! U kunt zich aanmelden voor de dialoogtafels via https://www. middelburg.nl/aanmelden-dialoog- tafels-middelburg-2050/. Mare Overbeeke/ Raadslid SGP m.overbeeke@solconmail.nl Door de kinderopvangtoeslagaffai re zijn veel gezinnen de afgelopen jaren in de problemen gekomen. Dit komt omdat de belastingdienst ten onrechte de kinderopvangtoe- slag heeft stopgezet en gezinnen geld terug moesten betalen. De Belastingdienst/Toeslagen compenseert hen daar financieel voor. Maar voor wie in de proble men is geraakt, is dat niet altijd voldoende. Er kunnen bijvoorbeeld problemen ontstaan zijn rondom huisvesting, schulden, inkomen, zorg en de opvoeding van kinde ren. Meldpunt voor gedupeerden gemeente Middelburg en Veere De gemeenten Middelburg en Veere hebben samen een meld punt opgericht. Hiermee proberen de gemeenten de gedupeerde gezinnen te bereiken en hen te helpen bij problemen die ontstaan zijn. Het is bij de gemeenten niet bekend om welke gedupeerde gezinnen het gaat. De Belasting dienst mag geen gegevens van ouders doorgeven aan gemeen ten, omdat de Algemene veror dening gegevensbescherming (AVG) dit verbiedt. Dit betekent dat gemeenten deze mensen niet persoonlijk kunnen benaderen. Aanmelden bij meldpunt Kin deropvangtoeslagaffaire Bent u in de problemen gekomen door de kinderopvangtoeslagaf faire? Meld u zich dan bij het meldpunt Kinderopvangtoeslag affaire via het telefoonnummer 06-11646179. U mag ook een WhatsApp-bericht sturen naar dit 06 nummer, zodat u teruggebeld kunt worden. De gemeente staat klaar om u te helpen. In verband met de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer op woensdag 17 maart, plaatst de gemeente - als service - borden voor het aanplakken van posters door politieke partijen. Vanaf maandag 15 februari kan er worden geplakt. Het betreft dertien aanplak borden, verspreid over de gemeente Middelburg: Van Cittersstraat (Sint Laurens) Brigdamseweg, bij President Rooseveltlaan (Klarenbeek) Grote Sternstraat/ Geersesweg (Veersepoort) Nassaulaan (Nieuw Middelburg)/Damplein (binnen stad) Euromarkt (Griffioen) Ka- rel Doormanplein ('t Zand) Maas straat (Stromenwijk) Vrijlandstraat (Dauwendaele) Rentmeesterlaan (Magistraatwijk) Ravensteijn- weg (Mortiere) Oude Rijksweg/ Quarleshavenstraat (Nieuw- en Sint Joosland) Koningin Julianalaan (Arnemuiden). Elk bord is ongeveer 4 meter breed en 1.90 meter hoog en bevat tien vlakken. Het is de bedoeling dat per politieke partij maximaal één vlak wordt beplakt. Politieke partijen maken gepast gebruik van de aanplakmogelijk- heid en brengen respect op voor de belangen (ruimte) van de mede gebruikers van de borden. Het is niet toegestaan om op andere plaats(en) op of aan open bare grond verkiezingsborden, posters, stickers enzovoort aan te brengen. Deze worden verwijderd en de kosten worden in rekening gebracht. Een aantal maanden geleden is in de buurt van de Meander hofstraat een mobiele camera geplaatst. Dit was in eerste instantie voor een periode van 3 maanden. De camera heeft effect en blijft daarom nog staan tot in ieder geval 31 maart. Er komen de laatste tijd steeds minder meldingen van overlast uit de omgeving van de Meanderhof straat. Het is dus rustiger in de wijk en dat willen we graag zo hou den. De politie wil ook graag dat de camera blijft staan. Bewoners geven aan zich veiliger te voelen sinds de camera is geplaatst. Aanleiding Afgelopen najaar bezorgde een groep van ongeveer 20 jongeren ernstige overlast in Dauwendaele. Vernielingen, intimidatie en geweld gaven de wijkbewoners een onvei lig gevoel. Bewoners en politie vroegen toen om het plaatsen van een camera. Aanpak voor problematiek heet Nieuw Perspectief We doen meer dan alleen het plaatsen van een camera. Onder de titel "Nieuw Perspectief" gaan gemeente en andere organisaties aan de slag om op korte termijn de situatie te veranderen. We gaan onder andere met de jongeren in gesprek over wat voor hem of haar wenselijk noodzakelijk is om aan een betere toekomst te werken. We verwachten deze werkwijze daarna meer preventief en structureel in te zetten. En zo te voorkomen dat er zich later een nieuwe generatie probleemjonge ren aandient. De gemeenteraad van Middelburg vergadert op donderdag 28 januari om 19.30 uur digitaal. U kunt de vergadering bekijken via een livestream. Op de agenda staat onder meer gevolgen van het beëindigen contract Intervence. een motie over Skatebaan Veersepoort en een voorstel voor het wijzigen van de APV voor een lachgasverbod en een verbod op het afschieten van carbid. U kunt deze vergadering volgen via het raadsinformatiesysteem. Daar wordt de vergadering gestreamd. De volledige agenda met onderlig gende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl Vanwege bouwactiviteiten voor de studentenhuisvesting geldt op de Kanaalweg al eenrichtingsverkeer voor motorvoertuigen in de richting van de Schroeweg. Het is noodzakelijk dit uit te breiden tot een volledige afsluiting in beide richtingen voor alle verkeer, dus ook voor fietsers en voetgangers. Het betreft maandag 25 januari van 5.00 uur tot dinsdag 26 januari 23.59 uur. Gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via de To- renweg. Fietsers worden omgeleid via de Blauwedijk en de Stationsbrug. De omleidingen zijn met gele borden aangegeven. De taxistandplaats blijft bereikbaar. Schuift u ook aan bij de online dialoogtafels over de toekomst van de gemeente Middelburg? Graag horen wij welke keuzes Middelburg volgens u moet maken om in 2050 een mooie gemeente te zijn waar het goed toeven is! Aanmelden voor de online dialoogtafels kan nu via www.middelburg.nl/aanmelden-dialoogtafels-middelburg-2050. Dit plan van aanpak wordt 19 januari besproken in de raadscom missie Algemeen Bestuur en staat 28 januari op de agenda van de gemeenteraad om er een besluit over te nemen. Na de voorberei ding van de afgelopen tijd, gaan we daarna echt aan de slag! Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vAvw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Achter ce Houttuinen 40 (ve'bojwer (winkel) pond), Blueswe 128 (kappen twee bonen), Korendijk 54 (vervangen raamkozijnen 1 $te verdiep'ng), Kaendijk 54 (ve'vcngen raamkozij nen 2de verdieping), Laurens S'cmmesweg 30 (bouw ccrpod met zonnepanelen), Penning hoeksinge 25 (realiseren drie rollu ken) Verleende omgevingsvergunningen Abbé De Sint Pierreloan 6 (conleggen oprit), He'enstrcaf 5 (plaatsen 'eclanebcrd en bui'ente'ras), Lange Dell 8D en Zusterplein 7, 7A (opsplitsen van bovenwan ng naar twee ap partementen), langeweg 6 (paatsen dc<kapel|. Oude Koudekerkseweg 67 (paatsen dakkapel). Stationsstraat 20 (verbauwen achtergevel). Vlas- markl 11 (intern ve'bcuwen pand), Vlasmarkt 13 (intern verbauwen pand) Kennisgeving verlengde beslistermijn Leliestraat 2 (isoleren zijgevel woning), Klok- ketoren 31 (paatsen cakkcpe!) Wet milieubeheer Amperèweg 62 N (oprichten van bierbrouwerij De Biervulkaan), Ancdeweg 3 (Autobedrijf Mid delburg B V, plca*sen Seda drooglegsysteem], Arneste nwea 9 (Remijn Tweewelers, oprichten van een Nveewielersbedrijf), Elektraweg 1 (Lumileds Netherlands B V, verplaatsen gasfles senopslog en opslag brandbare vloeistoffen), He'cuesweg 13 (Murre Beheer B.V, uilbre den opslagruimte), Hertzweg 12 |Proseiccn Marine Sclurions, oprichten asserrblageha- met kantoor), He* Groene W>ud 1 |HZ University of Applied Sc ences (JRCZ), oprich*en onderwijs nste ingi, Keetweg 1 A 3 (Glass Instruments V.O.F, uitbrei den inrichting meteen magazijn), Klarinetweg 26 A (Sharp Automotive, oprichten autogarage voor onderhoud en reparatie), Kcrczakstraat I (Stichting De Korre en Respont, uitbreiden schoo met een restaurant). Lange Maordst-ca' 36-38 (Koninklijke KPN N.V, meden reeds bestaande vestig ng (datacen*rum)|, lange Ncordstraat 45 (Tapas Middelburg V.O.F, oprichten van een restaurant tapasoar), Muicenwea 12 (Flipper Watersport, oprichten wa*ersporibednjf), Nieu we Kleversker<seweg 19 (Ncrdcesca Holland B.V, becriilsovername Grui'er zeev shandel), Ncordweg 139 (Akkerbcuwbedrijf J.K. Poppe, slopen van drie oude ops*a len en olaafsen van een nieuwe opstal (in 2016)), Ohmwec 6 (Van Hese Infra B.V, uitbreiden van de inrichring (de houtopslcg en een. afzuiging}), Oostkerkplein 1 [Sticht ng Monumenten Bezt, wijzigen van de bestemming van de Oostkerk), Rijksweg A 58, Nieuw- en Sint Joosland (AECOM Ne*her'ards B.V, ve'wijderen IPG-instala'ie en bijplaatsen laaadoatsen voor EV dadpalen t.b.v. het zelflankstaton Arnemuiden), Singe weg 26 (Bouwen bedrijfsschuur t.b.v. houtbewerking en opslag en/of stalling van mcchines t.b.v fe'reirv en geaouwenondt

de Faam | 2021 | | pagina 9