HUISVESTING STEUNFONDS CULTUUR RREVOUCHER 2021!!! DIGITALE AFVALWIJZER VLISSINGEN STAD AAN ZEE Onze collega's bij de provincie Zeeland maakten vanuit de Nautische Centrale deze foto van een bijzondere lading in de sluis. Het gaat om het rijdek van de nieuwe Dokbrug. De bouw van de nieuwe Dokbrug vordert gestaag en is volgens de huidige planning eind maart 2021 ge reed voor oplevering. Kijk op www.scheldekwartier.nl voor meer infor matie en een overzicht van de werkzaamheden. VLISSINGEN Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeen te Vlissingen heeft medewerking toegezegd aan de realisatie van een drietal projecten voor de com- plexgewijze huisvesting van inter nationale werknemers. Deze drie complexen samen moeten voor 1000 werknemers woonruimte opleveren. Deze complexen worden op de na volgende locaties voorzien: Energieweg in Oost-Souburg; Op voormalig sportpark Baskens- burg; Op de hoek van de Bossenburg- weg en de Jacoba van Beierenweg (Zuidbeek). De direct omwonenden worden door een brief geïnformeerd over deze drie initiatieven. De initia tiefnemers van de verschillende projecten zullen samen met deze omwonenden een participatiepro ces aangaan. Na afronding van het participatieproces zullen de initi atiefnemers een formele aanvraag omgevingsvergunning indienen bij de gemeente. Daar moet de ge meenteraad dan een besluit over nemen. Kijk voor het volledige persbericht op: De gemeente Vlissingen ziet graag dat het culturele aanbod in de gemeente Vlissingen ook na de coronacrisis blijft bestaan. De instandhouding van de culturele infrastructuur in Vlissingen vindt het gemeentebestuur belangrijk. Culturele organisaties, onderne mers en makers kunnen daarom steun aanvragen bij het Steun fonds Cultuur Vlissingen. Aanvragen beoordelen we aan de hand van de volgende vragen: 1. Wat doet u op het gebied van cultuur en hoe belangrijk is dat voor het culturele aanbod in de gemeente Vlissingen? 2. Hoe groot is het inkomstenver lies vóór 31 december 2020? 3. Op welke kosten heeft u bespaard door de coronacrisis? 4. Welke extra kosten heeft u ge maakt om te voldoen aan de co ronamaatregelen 5. Indien van toepassing: Welke huurbedragen zijn door de ge meente Vlissingen kwijtgeschol den? 6. Indien van toepassing: Welke ex tra steunmaatregelen (tegemoet komingen) heeft u al van het Rijk (fondsen) ontvangen of kunnen ontvangen? Het indienen van een aanvraag kan t/m 20 januari 2021 via gemeente® vlissingen.nl. Een aanvraag bestaat uit een mail waarin u antwoord geeft op de 6 vragen en daarnaast de jaarrekening van 2019 en de begro ting voor 2020 meestuurt. Vermeld in de mail ook uw naam en contact gegevens. Het college van B&W besluit per aanvraag om een bedrag toe te ken nen of af te wijzen. Het afwijzen van een aanvraag kan gebeuren wan neer niet is voldaan aan de voor waarden of wanneer het steunfonds is uitgeput. Woont u in een rijksmonument en weet u niet goed wat mogelijk is of waar u moet beginnen met verduurzamen? Dan kunt u een voucher aanvragen voor een gratis advicsgcsprck met een duurzame monumenten (DuMo)-coach. De (DuMo)-coach geeft u een door kijkje in de mogelijkheden, even tuele vergunningsproccdures en financicringsmogclijklicden om uw historische pand te verduur zamen. Voucher Het adviesgesprek met de Du- Mo-coach is gratis wanneer u dit via de voucher aanvraagt. Hiervoor gaat u naar de volgende website: https://www.duurzaambouwloket. nl//duurzame-monumenten-coach Hier kunt u uw gegevens invullen en de voucher aanvragen. Na het aanvragen van de voucher neemt de DuMo-coach contact met u op om een afspraak in te plannen. Let op: om gebruik te maken van deze regeling moet het adviesge sprek plaatsvinden vóór 31 maart 2021. Tevens is de voorraad vou chers beperkt. Wacht dus, als u in teresse heeft in een adviesgesprek, niet te lang met uw aanvraag. We staan aan het begin van een nieuw jaar, 2021. Velen vragen zich af wat dit zal gaan brengen daar we een jaar achter de rug hebben waarin heel veel gebeurd is. Voor Partij Souburg-Rit them is in ieder geval een ding zeker en dat is de verhuizing van de scholen in Souburg-Zuid naar een tijdelijke locatie. Nu kan er begonnen worden met de sloop en gestart worden met het realiseren van I 1 twee nieuwe gebouwen. Eindelijk is het na vele JHHH jaren van afwachten dan zover. Wel zullen verkeersbewegingen door het bouwverkeer aanzienlijk zijn. Goede afspraken zijn daarom noodza kelijk. Partij Souburg-Ritthem is ook benieuwd wat het onderzoek in het le kwartaal 2021 over de verkeersstroom, parkeerdruk en veiligheid in de Vlissingsestraat gaat opleveren. Dal hier iets aan gedaan moet worden is glashelder en uiteraard van groot belang. Een nieuwjaar dus met volop ontwikkelingen en bouwactiviteiten. Ger Blom, Raadslid Partij Souburg-Ritthem E-mail: BI om()l® zeelandnet.nl Heeft u de afvalwijzer-app al ge- download? Met de nieuwe afval wijzer-app vergeet u nooit meer de juiste afvalcontainer op tijd aan te bieden. Alle informatie over de afvalinzameling in de gemeente Vlissingen heeft u altijd bij de hand. Dat is handig! Vul uw postcode en huisnummer in voor uw persoonlij ke afval wijzer. Ook ziet u eenvoudig waar de verzamelcontainers staan en hoe u afval goed kunt scheiden. Download de app 'Afvalwijzer Mid delburg-Vlissingen' voor iOS en VERGADERINGEN ABONNEREN OP BEKENDMAKINGEN AFVALSCHEIDERS GEZOCHT! BEKENDMAKINGEN l! kunt bekendmakingen van de gemeente Vlissingen digitaal raadplegen via https://zoek.oflicielebekendmakingen.nl/ zoeken/gemeenteblad. Ter inzage De omgevingsvergunning voor uitbreiding met een tijdelijke LNG-tankinstallatie van Pelt Hooykaas-Vlissingen B.V., Europa weg Zuid 6 te Ritthem, ligt vanaf 14 januari 2021 t/m 24 februari 2021 ter inzage in het stadhuis van Vlissingen en bij de publicks- balie van de gemeente Terneuzen. Vlissingen, 13 januari 2021 B&W Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV Missingen Android of kijk op vlissingen.nl/ afvalwijzer. Afval apart? Gewoon doen! NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN GEMEENTE VLISSINGEN EN OMSTREKEN CEMEtNTE Woensdag 13 januari 2021 Redactie: Team Klantcontact en Communicatie Postbus 3000, 4380 CV Vissingen Telefoon: 14 0118 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld. www.vlissingen.nl/nieuws www.vlissingen.nl/nieuws www.duurzaambouwloket.nl De vergaderingen zijn vanwege de coronamaatregelen voor publiek alleen te volgen via de live audiostream: https://vlissingen.raads- informatie.nl. Aanvang: 19.30 uur. Commissie Algemeen en Sociaal 14 januari 2021 Raadsvergadering 28 januari 2021 Zie voor de agenda: www.v1bsingen.nl/gemeenteraad Wilt u op de hoogte gehouden worden van de bekendmakingen in uw eigen woonomgeving? Dat kan. U kunt zich abonneren op 'Berichten over uw buurt' via www.overheid.nl. Op onder staande gemeentelijke website vindt u meer informatie. www.v1bslngen.nl/ bekendmakingen Bent u een doorgewinterde afvalscheider en weet u voor elk stukje afval de juiste bak te vin den? Of bent u pas net begon nen en vindt u het soms nog lastig? Wij zijn op zoek naar mensen die hun verhaal met ons willen delen. Met uw erva ringen willen we inwoners van Vlissingen inspireren en moti veren om zo veel mogelijk afval te scheiden. Dus bent of kent u iemand die actief bezig is met het scheiden van afval? Dan heb ben wij een aantal vragen voor u. Wilt u ons helpen? Stuur dan een mailtje naar communicatie® vlissingen.nl. zetten voor alle woning eigenaren in Zeeland 150 monumentenpaspoorten 26 Ton COj per jaar

de Faam | 2021 | | pagina 9