l¥i A Het woord aan raadslid Jesse Aarnoutse Ga in gesprek over de toekomst van Middelburg f Baggerwerkzaamheden Middelburg Zuid en Dauwendaele Afsluiting Kanaalweg tussen taxistandplaats en Schroeweg Commissievergaderingen in januari Steunfonds COVID-19 2020 culturele voorzieningen A Handige afvalwijzer MIDDELBURG 2050 2040 2030 2020 GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES 2020 is voorbij. Wat een jaar is het geweest. Nu is er licht aan het eind van de tunnel. De vac- cinaties zijn begonnen. Geweldig, straks kunnen we allemaal weer winkelen, uit eten, naar het café. Daar moeten we nog wel even op wachten. Lokaal gaan we niet over lockdowns, maar de cijfers zijn ten tijde van schrijven niet direct bemoedigend. En als we dan zover zijn, dan is daar nog de kater. De slachtoffers van Corona, overledenen, zieken, maar ook bedrijven die het ongekend zwaar hebben gehad, de mensen die hun baan zijn verloren. Ook die kater word minder. Daar kunnen we aan bijdragen door ons allen te laten vaccineren. De vaccins zijn ontzet tend snel ontwikkeld, een medisch hoogstandje, waardoor 2021 een beter jaar kan worden. Dan schrik ik van sommige reacties en op merkingen die ik op sociale media lees. Mensen die het geheel niet eens een klein beetje vertrouwen. Ik snap het ergens wel, de vaccins zijn ongekend snel ontwikkeld, goedgekeurd, en uitgerold. Maar, daarnaast ook grondig getest en effectief en veilig bevonden. Twijfelt u of een vaccinatie wel ver standig is? Haal uw informatie dan niet van social media, maar vraag het uw huisarts. Samen krijgen we corona er wel onder! Jesse Aarnoutse Raadslid LPM Schuift u ook aan bij de online dialoogtafels over de toekomst van de gemeente Middelburg? Aanmelden kan nu via de website van de gemeente. Graag horen wij welke keuzes Middelburg volgens u moet maken om in 2050 een mooie gemeente te zijn waar het goed toeven is! Er zijn maar liefst 17 bouwstenen waarover u op deze vier avonden mee kunt praten. Daar zitten vast één of meerdere thema's bij die u aan het hart gaan. Aanmelden Aanmelden voor de online dialoog tafels kan nu via www.middelburg.nl/ aanmelden-dialoogtafeis-middel- burg-2050. 26 januari staat in het teken van de bouwstenen Wonen, Gezonde leefomgeving, Centrumfunctie van Middelburg of Cultureel erfgoed. Meld aan voor één van deze thema's. Donderdag 28 januari kunt u aanschuiven bij ofwel Circulaire economie of Mobiliteit of Tran sitie van het buitengebied of de Energietransitie. Op maandag 1 februari gaan de gesprekken over Onderwijs, On dernemen, Sport en bewegen, Natuur en landschap, Klimaat adaptatie. Kies voor woensdag 3 febru ari voor één van de volgende thema's: Zorg en welzijn, Rust, Samenwerken en samenleven of Recreatie en toerisme. Kijk voor meer informatie ook op doemee.middelburgers.nl. Aan de slag met de Omgevingswet Op maandag 18 januari start in opdracht van waterschap Scheldestromen baggerwerk zaamheden in Middelburg Zuid en Dauwendaele. Het betreft het baggeren van de grote watergangen. Dus geen sloten. Het eerst wordt begonnen in Middelburg Zuid aan de Reijers- weg. Een belangrijke taak van het waterschap is om al het water dat in ons beheer is, nu en in de toekomst, zo schoon mogelijk te houden. Daarom zijn er met alle Zeeuwse gemeenten afspraken gemaakt over regelmatig beheer en onderhoud die zijn vastgelegd in overeenkomsten. Hierin is onder meer vastgelegd wie verantwoor delijk is voor het baggeren en maaien, maar ook wat er moet gebeuren als er plotseling sprake is van vissterfte, wie zwerfvuil opruimt en waar u terecht kunt met vragen of klachten. Water schap en gemeente zorgen er dus samen voor dat de waterlopen en waterpartijen in stad en dorp goed onderhouden worden. Voor vragen over dit project kunt u contact opnemen met Joos Eg- gebeen, (0118) 67 53 08. Wilt u weten waar het waterschap baggert? Kijk dan op www. schelde stromen. nl/baggeren. Vanwege bouwactiviteiten voor de studentenhuisves ting geldt aan de Kanaalweg al eenrichtingsverkeer voor motorvoertuigen in de richting van de Schroeweg. Op twee momenten is het noodzakelijk dit uit te brei den tot een volledige afsluiting in beide richtingen voor alle verkeer, dus ook voor fietsers en voetgangers. Dinsdag 19 januari van 00.00 uur tot woensdag 20 januari 19.00 uur Maandag 25 januari van 00.00 uur tot dinsdag 26 januari 19.00 uur Gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via de Toren- weg. Fietsers worden omgeleid via de Blauwedijk en de Stationsbrug. De omleidingen zijn met gele borden aangegeven. De taxistandplaats blijft steeds bereik baar. De commissievergaderingen kunt u deze maand alleen online bezoeken. Vanwege de coronamaatregelen vergaderen de commissieleden niet in het stadskantoor. U kunt de vergadering bekijken via een iivestream. Op woensdag 13 januari is er een commissievergadering Maatschappe lijke Zaken. Op maandag 18 januari vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 19 januari. U kunt deze vergaderingen vanaf 19.30 uur online volgen via het raads- informatiesysteem. De volledige agenda met onderliggende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl De uitbraak van het coronavirus COVID-19 heeft grote gevolgen gehad voor de cultuursector. De gemeente Middelburg wil lokale culturele instel lingen ondersteunen die in financiële problemen zijn gekomen door het wegvallen van inkomsten en/of noodzakelijke extra uitgaven als gevolg van de coronamaatregelen in 2020. Dat doet de gemeente via het tijde lijke steunfonds COVID-19 2020 culturele voorzieningen. Culturele instellingen uit de gemeente Middelburg worden uitgenodigd om voor 31 maart een aanvraag te doen bij het steunfonds COVID-19 culturele instellingen. De benodigde informatie, kaders en het aanvraag formulier zijn te vinden op www.middelburg.nl/steunfonds. Wilt u weten wanneer de ophaaldagen voor GFT en restafval zijn? Of welke inzamelpunten er bij u in de buurt zijn? De adres. Download de app of bekijk de webversie via www.middelburg.nl/ afvalwijzer. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vAvw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Abeeljeweg 5 (plaatsen stacaravan), Kcrte Burg 11 {bauwen van tuirkamer aan woning), Noordsirgel 150 (vervangen <ozijnen), Roorrpotpad 3 (kef vesFgen van een B&B in de garage), Sckeperenlaan 279 (plaatsen nokver- hogende dak<apel), Sectie T, perceeln jmtc 2878, Sint Laurens |bouw zeven r ny houses), Wesfmede 71 (realiseren van twee modulaire leslokalen] Rectificatie In de Faam van 6 januari slond bij de aange vraagde omgevingsvergunning vcor Spodlaon 25 dat het ging om de bcuw van tiny houses. Dit moet zijn hef 'eolise'en woengeoouw De Meker Verleende omgevingsvergunningen Bcgardstraaf 19 (veroouwen, uitbrecen en verduurzamen van de woning), Keetweg 1A (uitbreiden gebouw met mogazijn/opsli derdi|k 22 (ve'bouwec ach'erpui), Nccrdweg 356 (vervangen tuinschuur), Var Klefferslcan 10 (paatsen opbouw op woning), Varkensmark! 13 (ve'bcuwen pand lot woning) Verleende omgevingsvergunning RUD Zeeland Brouwerij De Biervjlkaan (Ampèreweg 62N) Aanvraag om maatwerk Aspect gelue voor Stichting Roosevet Academy Fonds .Kin- Wet milieubeheer Kennisgeving bes'uif mobiel breken bouw-en sloopafval Kaasboerderij Schellach (Prooijense weg 26) Verleende drank- en horecavergunning leerrestourant K imopschool (Korczakstraat 1) Bekendmaking Wet milieubeheer Kennisgeving bes'uif *C opleggen maatwerkveor- schriflen Aldi (Euromarkt 8) Verkeersbesluit Aanwijzing gehandicaptenparkee-paats, Schepenen ban 287 Anterieure overeenkomst Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ter vobcening aan het bepaalde in arti kel 6 24, .id 3 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) bekend dot zij op 18 december 2020 een anterieure overeenkomst als bedoeld in artikel 6.24, lid 1 van de Wro hebben gesloten vcor een locate nabi; de Acriaen Lauwe reyszsfoct te Mcdelburg, bestoance uit het kadastrale oerceel GEMEENTE MIDDELBURG, SECTIE S, NUMMER 1075. Een amerieure ovceenkoms* is een overeenkomst die c'cor een initiatiefnemer vcor een ruim*eliike ontwikkeling en Gemeente Midde ocg wordt ondertekend al vorens de gemeemeruou een beslu i neemt over de vaststelling van een planobg sche mcatieael Tegen de anterieure overeen<omst kunnen geen zienswijzen of bezwaren weden ingediend en staat geen bezwaar of oe-cep open. Een zakelijke beschri|vng van de inhoud ven deze overeenkomst ligt van 14 januari 2021 lot en met 24 februari 2021 tijdens kartoca/en vcor een ieder ter nzage bi; ce vakba ie in he* stadskantoor van Gemeente Middelburg u

de Faam | 2021 | | pagina 7