Wie durft de uitdaging van Yara aan? Overgewicht? Zeeland Nick Corré blijft trainer Zeelandia OBESITAS Alles geprobeerd, maar lukt het niet om af te vallen WOENSDAG 13 JANUARI 2021 De Faam SPORT Online voorlichting in Zeeland 18 januari 3 februari Corona, thuiswerken of extra s maken dat niet makkelijker! Denk jij dé manier te weten hoe je Yara kunt helpen een van deze twee doelen te bereiken? Dan is dit voor jou een enorme kans. FOTO: YARA Yara daagt bedrijven en experts uit om met oplossingen te komen voor twee van hun uitdagingen. Uitdagingen die ze zelf al deels zijn aangegaan, maar nog zonder het gewenste resultaat. Denk jij te weten hoe het wél kan slagen? Dan kun je gebruik maken van de kennis, middelen, budget en net werk van een van de grootste Zeeuwse bedrijven. ZEELAND - De eerste uitda ging die Yara wil oplossen is de Yara Good housekeeping challenge. Het doel van deze challenge is dat Yara binnen 1 jaar het best opgeruimde fa brieksterrein van de Zeeuw se industrie heeft en daarmee de veiligheid op haar terrein optimaliseert. Dus zonder rondslingerend afval, overvol le containers, onopgeruimde gemorste grondstoffen en niet gemelde beschadigingen. Eigenaarschap Dat klinkt als prima te doen, totdat je beseft dat Yara zo'n beetje de omvang van een compleet dorp heeft en er da gelijks vele honderden mede werkers, contractors, gasten, scholieren en ingeleend perso neel uit alle disciplines, oplei dingsniveaus, nationaliteiten en culturen rondlopen. De uit daging is om eigenaarschap bij alle betrokken te creëren, sti muleren en verhogen. Stofvrij De tweede challenge is de Yara Dust-free loading challenge. Hierbij is de vraag hoe Yara het zichtbare stof dat vrijkomt bij bulk kunstmestverlading naar schepen naar nul kan brengen. Bij de verlading komt namelijk altijd een kleine hoeveelheid ureu mstof vrij. Het stof op zich is niet schadelijk voor de volks gezondheid, maar wel onwen selijk voor medewerkers en omwonenden. Als je bedenkt dat Yara aan de kades in Sluiskil miljoenen tonnen product per jaar ver laadt en het om ruim 8.000 kilo korrels per minuut gaat, krijg je een idee van de om vang van deze challenge. Tel daar de 25 overige laadloca- ties van Yara wereldwijd bij op en je hebt een aardige klus te klaren. Enorme kans Denk jij dé manier te weten hoe je Yara kunt helpen een van deze twee doelen te be reiken? Dan is dit voor jou een enorme kans. Je krijgt de kans om jouw idee groots uit te werken binnen Yara en wel licht via hun netwerk ook bij andere bedrijven. En is het een succes, dan schreeuwt Yara dat graag van de daken; lees: free publicity. H) Ben je overtuigd dat jij dé oplossing hebt? Stuur dan uiterlijk 1 maart jouw pitch in via Dockwize. Meer informa tie vind je op www.dockwize. nl/ya ra-challenges. Trainer Nick Corré blijft ook het volgende seizoen oefen- meester van Zeelandia Middelburg 1 MIDDELBURG - Nick Corré en het bestuur van Zeelan dia Middelburg verlengen hun samenwerking met mi nimaal één jaar. Het seizoen 2021/2022 wordt het twee de seizoen voor Corré als hoofdtrainer van Zeelandia Middelburg. Debuut Nick Corré begon bij Zeel andia Middelburg toen de ploeg debuteerde in de 3e klasse A. Half oktober dit jaar werd de competitie stil gelegd vanwege Covid-19. Op het moment van stilleg gen stond Zeelandia Mid delburg op een gedeelde 1e plaats. Of de competitie uitgespeeld gaat worden is ook nu nog altijd ongewis. Samenwerken Het bestuur en de Tech nisch Commissie van Zeel andia Middelburg zijn zeer content met de verlengde samenwerking en kijken uit naar de komende peri ode. "Wij hebben het volste vertrouwen in Nick, mede vanwege zijn uitstekende samenwerking tussen hem, de spelers en de stafleden. We zijn blij dat we geza menlijk verder kunnen bou wen aan de ambities van de vereniging." Dit jaar heeft voor Zeelandia nog meer bijzonders in pet to, want op 21 juni van dit jaar viert de club alweer zijn twintigste verjaardag. Kijk op obesitaskliniek.nl/agenda voor onze gratis voorlichting. U kunt zich hier ook direct aanmelden. Voor vragen kunt u ons bereiken via 0115 74 57 45 of info terneuzen@obesitaskliniek.nl NEDERLANDSE KLINIEK 18.30 - 20.30 uur Juist nu is het belangrijk om fit door het leven te gaan. ZorgSaam en de Nederlandse Obesitas Kliniek werken samen in Zeeland en geven voorlichting over de (operatieve) behandeling van obesitas (ernstig overgewicht) en de verschillende operaties. Online, laagdrempelig en veilig. U wilt liever een persoonlijke voorlichting? Dat kan natuurlijk ook, gewoon door te bellen met 0115 - 745745. Wij maken dan een afspraak. De voorlichting is bedoeld voor mensen met obesitas, hun naasten en andere belangstellenden.

de Faam | 2021 | | pagina 6