vs Het woord aan raadslid Mehmet Kavsitli Kerstbomeninzameling Ophalen oud papier opnieuw tijdelijk gestopt Noteer alvast de data dialoogtafels Middelburg2050 Commissievergaderingen in januari Steunfonds COVID-19 2020 culturele voorzieningen Handige afvalwijzer GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vn.vw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. OFFICIËLE PUBLICATIES Aan het begin van een nieuw jaar kijken wij graag vooruit, maar wij kijken ook terug naar het afgelo pen jaar. Het jaar 2020 was een van de meest bijzondere ooit, zullen wij later zeggen. Horeca zaken dicht, thuiswerken, online- onderwijs volgen, geen bezoek aan (o)pa en (o)ma in het verzor gingshuis, geen handen schudden, geen knuffel en afstand houden. Wij veranderden in no time. Hoe zorgen we ervoor dat wij op een fatsoenlijke manier door de crisis komen? Voor de PvdA is bestaanszeker heid en perspectief voor iedereen het uitgangspunt. Hel vraagt in elk geval om een sterke gemeentelijke overheid, die regie neemt en omkijkt naar de meest kwetsbare inwoners en ondernemers van Middelburg. Een gemeente die ervoor zorgt dat niemand door het ijs zakt en dat er voldoende passende, toegankelijke zorg en ondersteu ning is. En dat deze zorg wordt verleend op basis van vertrouwen in plaats van wantrouwen. En waar het belang van de mens boven die van de bureaucratische procedu res staat. Het verlenen van zorg is immers iets heel anders dan het verstrekken van een bouwvergun ning. Voor velen van u zijn het onzekere tijden met beperkingen door de pandemie. Laten wij samen strij den tegen het virus. Ik wens u een gezond 2021 met meer zekerhe den dan het afgelopen jaar. Mehmet Kavsitli Kavsitli@icloud.com Uw oude kerstboom komen we éénmalig weer ophalen. Vrijdag 8 januari: Binnenstad Maandag 11 januari: Rittenburg, Stromenwijk en 't Zand Dinsdag 12: Griffioen, Klarenbeek en Nieuw Middel burg Woensdag 13 januari: Arnemuiden, Arnestein, Brig- damme, Kleverskerke, Sint Laurens en Veersepoort Donderdag 14 januari: Dauwendaele, Edelstenenbuurt, Nieuw- en Sint Joosland en Ramsburg Vrijdag 15 januari: Middelburg Zuid, Mortiere en Oranjeplaat Zet de kerstboom vóór 7.30 uur bij de ondergrondse container (maar niet op de plaat) of op de gebruikelijke aanbiedplaats van de rolcontainers. Zichtbaar én schoon De kerstboom moet ontdaan zijn van alle versieringen, snoeren, houten kruizen, etc. De kerstboom kan ook naar de milieustraat worden gebracht of in stukjes worden geknipt en in de rolcontainer voor groente-, fruit- tuinafval (gft) en etensresten worden gedaan. In de gemeente Middelburg wordt in januari geen oud papier meer huis-aan-huis opgehaald door kerken en verenigingen. Dit doen zij met vrijwilligers. Wegens de ver scherpte coronamaatregelen is deze service tijdelijk niet haal baar. Zet dus in deze periode geen oud papier en karton aan de straat. Er zijn diverse extra locaties waar het oud papier tijdelijk naartoe ge bracht kan worden. De kerken en verenigingen stellen deze service beschikbaar. Zij verzoeken om geen oud papier neer te zetten als de container weg is om geleegd te worden en geen oud papier naast een dichte of volle container te plaatsen. De locaties zijn: Sportpark Arnemuiden, Van Cit- tersweg Arnemuiden Plein aan de Oude Vcersewcg (via Ramsburgerweg) Middelburg Sportpark De Brigge ONDO, parkeerplaats Leliëndaalseweg Middelburg Sportpark Kruitmolen, Kruitmo- lenlaan parkeerplaats Middelburg Milieustraat Middelburg tijdens openingstijden Sportpark Nieuwland, Oude Rijksweg Nieuw- en Sint Joos land (uitsluitend op zaterdagen tussen 9.00 en 17.00 uur) Korenbloemlaan Arnemuiden (uitsluitend op zaterdag 16 januari) Merwedestraat Middelburg Oude Vlissingseweg ter hoogte van Reijersweg Middelburg Sportpark Veerse Poort, M.H. Boassonlaan parkeerplaats Mid delburg Sportpark De Sprong, parkeer plaats Aanloop Middelburg Laan der Verenigde Naties, parkeerplaats bij tankstation Mid delburg Voor inwoners van de binnenstad en Dauwendaele, waar geen huis- aan-huis inzameling is, blijven de ondergrondse containers beschik baar. Wat voor keuzes moet Middelburg nu maken om in 2050 een mooie gemeente te zijn waar het goed toeven is? Begin dit jaar staan vier avonden in het teken van de toekomst van Middelburg. In dialoogtafels gaat de gemeente het gesprek hierover aan met inwoners, ondernemers en andere belangstellenden. Ook met u? De online dialoogtafels zijn van 19.00 tot 21.30 uur op: dinsdag 26 en donderdag 28 januari, maan dag 1 en woensdag 3 februari. We laten u nog weten hoe u zich op kunt geven voor de dialoogtafel(s) van uw keus. Wilt u niet de kans lopen om dit bericht te missen, stuur dan een mail naar middelburg2050@middelburg.nl met als onderwerp: dialoogtafels. U krijgt dan een persoonlijke uitno diging via mail. De raadscommissies komen in januari samen in het stadskantoor. De raadzaal is ingericht volgens de RIVM-richtlijnen. Bij de vergaderingen is geen publiek aanwezig. Wel zijn de vergaderingen te volgen via een livestream. Op woensdag 13 januari is er een commissievergadering Maatschappe lijke Zaken. Op maandag 18 januari vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 19 januari. U kunt deze vergadering vanaf 19.30 uur volgen via het raadsinformatie- systeem. De volledige agenda met onderliggende stukken leest u ook in het raadsinformatiesysteem. middelburg.raadsinformatie.nl De uitbraak van het coronavirus COVID-19 heeft grote gevolgen gehad voor de cultuursector. De gemeente Middelburg wil lokale culturele instel lingen ondersteunen die in financiële problemen zijn gekomen door het wegvallen van inkomsten en/of noodzakelijke extra uitgaven als gevolg van de coronamaatregelen in 2020. Dat doet de gemeente via het tijde lijke steunfonds COVID-19 2020 culturele voorzieningen. Culturele instellingen uit de gemeente Middelburg worden uitgenodigd om voor 31 maart een aanvraag te doen bij het steunfonds COVID-19 culturele instellingen. De benodigde informatie, kaders en het aanvraag formulier zijn te vinden op www.middelburg.nl/steunfonds. Wilt u weten wanneer de ophaaldagen voor GFT en restafval zijn? Of welke inzamelpunten er bij u in de buurt zijn? De afvalwijzer biedt informatie op maat voor uw adres. Download de app of bekijk de webversie via mvw.middelburg.nl/afvalwijzer. AFVALWIJZER ft- De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf. Aangevraagde omgevingsvergunningen Abbé de Sint Pierre4c<n 12 (realiseren in- er uitrit), Chr stiaanpolcerweg 4 (wijzigen croeps woning en bouwer dienstwoning), Defingmoer- weg 7E (bouwen woring), Duke Ellingtonslraat 36 (bouwen woning), Van Klefferiaan 65 (realiseren dakepbouw), Spcllaan 25 [bouw zeven tiny houses) Verleende omgevingsvergunningen Dan 51 (inpandig verbouwen), Koepel 16 (p'aatsen dakkapel). Nieuwe Haven 35 (bou wen hny house), Michcelsceef 12 (uidyeiden woning), Rouaansekoai 3 (wijzigen kelderluik) Kennisgeving verlengde beslistermijn Vlasmarkt 11 (intern verbouwen pord. en om he* pond deels te gebruiken cis B&6) Handhavingsnotitie loze brandmeldingen van brandmeldinstallaties He* college van B&W heef* besloten on de handhavirgs'vo'ite loze brandmeldingen van brandmeldirstallcties vast te stellen. Het belee word* gepjb iceerd op de weos te ven ce gemeente Midde'faurg en in het gemeenteblad

de Faam | 2021 | | pagina 6