Verkoop uw ■^^Direct De Looff bij Intratuin Koudekerke Recycle je frituurvet Crowdfunding voor het Etty Hillesum Huis Nieuwe identiteitskaart s°j^r intratuin Wij kopen uw huis of appartement in geheel Zeeland aan tegen 'n hoge prijs! Bel 0118-62 88 34, dan komen wi vrijblijvend met u praten Sneller met de trein Uitleenpunt in Souburg WOENSDAG 6 JANUARI 2021 De Faam Koudekerke Zie ook onze website; www.intratuinkoudekerke.nl Daarbij heeft u de volgende voordelen: Direct zekerheid! Géén dubbele woonlasten! Géén bijkomende kosten! Beste bod op uw huis Snelle betaling en vlotte afwikkeling! Oplevering van uw woning bepaalt u zelf! Betrouwbaar, snel, discreet en alles via de notaris! Ook 's avonds en op zaterdag bereikbaar Tel: 0118-62 88 34 KORT £Vy Hillesum Huis BEL& BESTEL www.delooffmakelaardij.nl www.delooffkooptmijnhuis.nl Oosterkerkplein 16, 4331 TL Middelburg MAKELAARDIJ O.G. WALCHEREN - Hoewel de feestdagen in klein gezelschap ge vierd moesten worden, bakten we traditiegetrouw in groten getale oliebollen. Een groot deel van de gebruikte frituurolie verdwijnt daarbij bij het restafval of in het riool. Stichting Rioned meldt dat sinds de corona-lockdown Nederlanders steeds meer doekjes en beschermingsmiddelen zoals mond kapjes door het toilet spoelen. Met name de combinatie vet en doekjes geeft grote problemen. Fritruurvet samen met vochtige doekjes vormt één grote, harde massa die zorgt voor verstoppingen. Frituurvet, doekjes en mondkapjes ho ren dus niet in het riool. Gebruikt frituurvet of olie wordt in gezameld worden op meer dan 2500 plaatsen in Nederland, waarna het wordt gerecycled tot biobrandstof. Het dagboek van Etty Hillesum is een van de belangrijkste nagelaten documenten uit de tweede wereldoorlog. Hillesum werd op 15 januari 1914 geboren in Middelburg. In haar ge boortehuis komt nu Etty Hillesum Huis. MIDDELBURG - De plannen zijn inmiddels in een verge vorderd stadium, maar er is nog veel geld nodig. De unieke kans doet zich voor om nu, in het 75e bevrijdingsjaar het ver haal en de nagelaten teksten van de Joodse dagboekschrijf ster Etty Hillesum (1914 -1943) voor iedereen toegankelijk en tastbaar te maken vanuit het herenhuis Molenwater 77. Verbouwing De begane grond zal grondig verbouwd moeten worden, zoveel mogelijk met behoud authentieke elementen. Er komt een expositieruimte waar het verhaal van Etty Hil lesum en de Joodse geschiede nis van Zeeland en Middelburg gepresenteerd zullen worden. De voorkamer wordt een café annex expositieruimte. Crowdfunding Met 250.000 euro zou de na bije toekomst van het Etty Hil lesum Huis zijn gegarandeerd, met mogelijkheden tot verde re uitbouw van de activiteiten. Daarvoor is een internationale crowdfundcampagne op het platform Gofundme gelan ceerd onder de naam: Help mee het Etty Hillesumhuis te realiseren. De crowdfundactie is te bereiken via https^gofund. me/51 ceiocb WACLHEREN - Als je een nieuwe identiteitskaart aanvraagt, ontvang je sinds 4 januari een identiteitskaart met inlogfunctie. Kijk voor meer informatie op de website www.digid.nl. ZEELAND - De huidige treinreistijd tussen Vlis- singen en Amsterdam bedraagt maar liefst drie uur. Blijkens een artikel in Spoorvisie 2040 kan dat veel sneller. In dat artikel staat dat er eer daags een veel snellere trein komt van Vlissin- gen naar Amsterdam, die tot Roosendaal alleen in Middelburg, Goes en Bergen op Zoom stopt. Na Roosendaal rijd die vervolgens over het ho- gesnelheidsspoor naar Amsterdam. Volgens Tim Sekac zou dit nog veel sneller kunnen als er bij Lage Zwaluwe een af takking komt van het gewone spoor naar het Hoge snelheid ss poor. Uiteraard moet de hui dige Intercity wel blij ven. Sekac heeft al met eerdere online-petities wijzigingen in de dienst regeling voor elkaar ge kregen. Nu is hij een nieuwe online-petitie gestart voor deze Inter city Direct-trein Amster- dam-Vlissingen. De petitie is te bereiken via https://pet ities.nl/ petitions/inte rci- ty-direct-trein-amster- dam-vlissingen?locale=nl OOST_SOUBURG - De Bibliotheek van Zeel and start per januari in Oost-Souburg een vol waardig bibliotheek-uit- leenpunt. Het huidige uitleenpunt in de Zoute Viever, dat slechts be schikte over een beperk te verouderde collectie boeken, wordt opgehe ven. Het uitleenpunt vol deed niet aan de eisen van een moderne biblio theekvoorziening. Onder voorbehoud van de co ronamaatregelen zal de Biblioservicebus weke lijks vanaf zaterdagmid dag 23 januari van 14.00 tot 15.00 uur in de Ver lengde Kanaalstraat ach ter de Aldi staan met een ruime collectie die we kelijks aangevuld wordt met nieuwe titels en die ook aangevraagde ma terialen mee kan nemen uit de collectie van 1 mil joen titels uit de Zeeuw se Bibliotheken. De Biblioservicebus wordt al in alle dorpen in de gemeente Vee- re, Noord-Beveland en de meeste op Schou- wen-Duiveland wordt ingezet. Met die bus krijgt nu ook Oost-Sou burg een volledige bibliotheekvoorziening. Etty Hillesum werd geboren op het Molenwater 77 In Middelburg. FOTO ETTY HILLESUMHUIS

de Faam | 2021 | | pagina 4