Wat zijn de regels rond de jaarwisseling? Ophalen oud papier opnieuw tijdelijk gestopt Kerstbomeninzameling Het woord aan raadslid Wim Kant Aangepaste openingstijden tijdens feestdagen Verwijderen en afsluiten afvalbakken Wijziging ophalen huisvuil Handige afvalwijzer GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Als CDA fractievoorzitter heb ik het voorrecht de laatste bijdrage van 2020 te mogen schrijven. Dit is een mooie tijd om terug te blik ken. Corona en alle verschrikkin gen die daarbij horen domineerde het nieuws. De teneur daarbij is dat we zoveel als mogelijk ons oude leventje weer terug willen. En haast niemand die zich af vraagt, maar moeten we dat eigenlijk wel willen? Welke lessen trekken we uit deze crisis? Zijn we niet te ver doorgeschoten, met onze reislust, ons uitgaan, shopgedrag en vooral onze wijze van voedsel produceren en consumeren? Want ons gedrag levert een oceaan vol plastic, een lucht vol C02. De monoculturen waarmee wij ons voedsel produceren levert ons met alleen een teveel aan stikstof maar ook ziektes en misschien wel het volgende Coronavirus! Bij het CDA is rentmeesterschap een belangrijk uitgangspunt. Dat houdt m dat wij de aarde te leen hebben en daar goed voor moeten zorgen. Circulaire economie is dan een belangrijk begrip. We gooien niets weg, gebruiken alles opnieuw, want afval bestaat uit grondstoffen. In essentie gaat het om ons con sumptiepatroon dat ten grondslag ligt aan al dat afval. U en ik zijn daar zelf verantwoordelijk voor. In het nieuwe jaar gaan we betalen voor de hoeveelheid restafval die we aanleveren. Als je veel hebt, betaal je wat meer. Eerlijk toch? De CDA fractie wenst u allen een gezegend en vooral gezond 2021 toe! Wim Kant Fractievoorzitter CDA In verband met corona is het dit jaar een andere jaarwisseling dan anders. Twee belangrijke verschil len zijn dat we niet mogen samen komen en geen vuurwerk mogen afsteken. Vuurwerk landelijk verboden Het kabinet heeft besloten vuurwerk tijdens de jaarwisseling 2020-2021 te verbieden. Dit ver bod geldt voor al het 'oudejaars- vuurwerk'. Je mag het niet kopen, vervoeren en afsteken. Fop- en schertsvuurwerk (categorie F1 vuurwerk) mag wel. Carbid schieten mag niet In onze gemeente mag je geen carbid schieten. Het geeft te harde knallen en dus geluidshinder (overlast). Daarnaast verwachten we dat, door het vuurwerkverbod, veel mensen carbid willen schie ten. Zij hebben daar geen ervaring mee. Dat levert extra gevaar op en vergroot de kans op ongeluk ken. Dat zorgt weer voor extra drukte op de Spoedeisende Hulp bij het ziekenhuis. Brommer rijden zonder uitlaat in Arnemuiden mag Door Arnemuiden rijden op een brommer zonder uitlaat is een lange traditie. Een traditie die we in ere houden. Het is daarom ook dit jaar toegestaan op 31 december tussen zonsopgang en zonsondergang (van 9.00 tot 17.00 uur). Dit geldt wel alleen voor inwoners van Arnemuiden. De burgemeester staat het toe omdat er al zo weinig mag en wil daarmee de jongeren tegemoet komen. Meer informatie over jaarwisseling staat op onze website: vAvw.middelburg.nl/nieuv/sberichten. In de gemeente Middelburg wordt in december en januari geen oud papier huis-aan-huis opgehaald door kerken en verenigingen. Dit doen zij met vrijwilligers. Wegens de verscherpte coronamaatregelen is deze service tijdelijk niet haal baar. Zet dus in deze periode geen oud papier en karton aan de straat. Er zijn diverse extra locaties waar het oud papier tijdelijk naartoe ge bracht kan worden. De kerken en verenigingen stellen deze service beschikbaar. Zij verzoeken om geen oud papier neer te zetten als de container weg is om geleegd te worden en geen oud papier naast een dichte of volle container te plaatsen. De locaties zijn: Sportpark Arnemuiden, Van Cit- tersweg Arnemuiden Plein aan de Oude Veerseweg (via Ramsburgerweg) Middelburg Sportpark De Briggc ONDO, parkeerplaats Leliëndaalseweg Middelburg Sportpark Kruitmolen, Kruitmo- lenlaan parkeerplaats Middelburg Milieustraat Middelburg tijdens openingstijden Sportpark Nieuwland, Oude Rijksweg Nieuw- en Sint Joos- land (uitsluitend op zaterda gen tussen 9.00 en 17.00 uur) Korenbloemlaan Arnemuiden (uitsluitend op zaterdag 16 januari) De (tijdelijke) locaties vanaf maandag 4 januari zijn: Merwedestraat Middelburg Oude Vlissingseweg ter hoogte van Reijersweg Middelburg Sportpark Veersc Poort, M.H. Boassonlaan parkeerplaats Mid delburg Sportpark De Sprong, parkeer plaats Aanloop Middelburg Laan der Verenigde Naties, par keerplaats bij tankstation Middel burg Voor inwoners van de binnenstad en Dauwendaele, waar geen huis-aan- huis inzameling is, blijven de onder grondse containers beschikbaar. De gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn gesloten op vrijdag 1 januari. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Gemeentelijke balies eerder dicht Op donderdag 31 december sluiten de gemeentelijke balies in het stads kantoor eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. Hiermee vervalt de avondopenstelling. De gemeente is daarna ook telefonisch niet bereikbaar. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit deze dag om 15.30 uur. Op dinsdag 5 januari is de gemeente vanaf 14.30 uur telefonisch niet bereikbaar. Vernieling van afvalbakken door vuurwerk in de parken en de binnenstad willen we voorkomen. Daarom wordt een gedeelte verwijderd of afgeslo ten. De prullenbakken in de parken zijn deels weggehaald en deels afgeslo ten. In de week vanaf 4 januari plaatsen we ze terug en openen we de gesloten afvalbakken. De afvalbakken in de winkelcentra zijn afgesloten of weggehaald. Vanaf maandag 4 januari worden deze weer opengezet of teruggeplaatst. De afvalbakken in de binnenstad sluiten we af op donderdag 31 december. De gemeente zet de bakken weer open vanaf maandag 4 januari. Op plaatsen waar afvalbakken veel worden gebruikt, blijven er een aantal open staan. Als het nodig is, worden deze extra geleegd. Het huisvuil van vrijdag 1 januari wordt op zaterdag 2 januari opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 7.30 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de digitale afvalkalender en op de website van de gemeente Middelburg. Uw oude kerstboom komen we éénmalig weer ophalen. Vrijdag 8 januari: Binnenstad Maandag 11 januari: Rittenburg, Stromenwijk en 't Zand Dinsdag 12: Griffioen, Klaren- beek en Nieuw Middelburg Woensdag 13 januari: Arnemui den, Arnestein, Brigdamme, Kleverskerke, Sint Laurens en Veersepoort Donderdag 14 januari: Dauwen daele, Edelstenenbuurt, Nieuw en Sint Joosland en Ramsburg Vrijdag 15 januari: Middelburg Zuid, Mortiere en Oranjeplaat Zet de kerstboom vóór 7.30 uur bij de ondergrondse container (maar niet op de plaat) of op de gebruikelijke aanbiedplaats van de rolcontainers. Zichtbaar én schoon De kerstboom moet ontdaan zijn van alle versieringen, snoeren, houten kruizen, etc. De kerstboom kan ook naar de milieustraat wor den gebracht of in stukjes worden geknipt en in de rolcontainer voor groente-, fruit- tuinafval (gft) en etensresten worden gedaan. Wilt u weten wanneer de ophaaldagen voor GFT en restafval zijn? Of welke inzamelpun ten er bij u in de buurt zijn? De afvalwijzer biedt informatie op maat voor uw adres. Download de app of bekijk de webversie via www.middelburg.nl/ afvalwijzer. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur. Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vAvw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Janis Jcplins'raat, Eendrochtsv/eg (nieuwbouw 38 woningen), Van KMnralaan 82 (verfccu wen en uitbreiden woonhui), Rouaansekaai 3 (wijzigen kelderluik), Sporlcar (nieuwbouw appü'temen'engebouw De Melcer) Verleende omgevingsvergunningen lange Noordstraat 45 (plaatsen buitenrecaTie), Molenwater 2A (aanlichten van de watertoren), Molenwater 113 (vernieuwen dak van het ach terhuis), Molerwate' 133 (wijzigen achtergevel van de aanbouw), Neders'roct 24 (rencveren hotel Het Princen eg*), Rcozenburgloan 14-20 (ve'bcuwer. gezoncheidscentrum)Wilgenhcek v/eg 42 (uidyeiding achterzijde woning) Kennisgeving verlengde beslistermijn Hera esweg 14 (uitbreiden en facehhen kantoorgebouw)

de Faam | 2020 | | pagina 9